20 tipov ako rýchlo a efektívne schudnúť

Keto recepty

Chudnúť s KetoMixom je skutočne jednoduché. Spaľovanie tuku pri tejto diéte má totiž na starosti ketóza, do ktorej sa s našimi jedlami dostanete behom pár dní. Nemusíte sa báť. Názov znie možno zložito, ale všetko je vlastne veľmi jednoduché. Máme pre vás 20 tipov ako schudnúť rýchlo a efektívne!

20 tipov ako rýchlo a efektívne schudnúť

Vaša vysnívaná postava je na dosah ruky.
Stačí len objednať.

Balíček na mieru pre ženy

Pekáč buchiet sa pečie v kuchyni, tak poďte chudnúť s nami.

Balíček na mieru pre muže

Kvalitný keto jedálniček je základ

Ako schudnúť? To je otázka, ktorá trápi veľa ľudí. Áno, začiatky sa vám môžu zdať ťažšie, ale investované úsilie sa nakoniec vždy oplatí. Zorientovať sa hneď po prvýkrát v energetickej hodnote všetkých jedál, ktoré bežne konzumujete, nie je úplne jednoduché. Preto sa hlavne zo začiatku oplatí siahnuť po výhodných balíčkoch, pri ktorých je už keto jedálniček pre zdravé chudnutie zostavený dopredu. Odpadnú vám tak všetky starosti a môžete sa sústrediť len sami na seba a vaše chudnutie. Pri KetoMix diéte máte navyše istotu, že neprekročíte dané množstvo prijímaných sacharidov.

Tip! Chcete mať jedálniček na týždeň úplne zadarmo? My vám ho dáme. Stačí si ho iba stiahnuť a môžete s chudnutím začať.

Ako rýchlo schudnúť?

Ako sa hovorí, buchty sa pečú v kuchyni, a to sa týka aj toľko vytúženého pekáča buchiet na bruchu! Jednoducho, každé chudnutie začína od jedla a kľúčom k úspechu je dodávať svojmu telu dostatok všetkých živín. Hľadáte návod ako schudnúť? Možno je pre vás redukcia váhy už obávaným strašiakom a vy stále neviete, ako na to.

Možno už ste pár diét skúšali, ale výsledok bol vždy len krátkodobý, pokiaľ teda vôbec nejaký bol. Na ceste ako schudnúť by nemalo ísť len o štandardný postup, kedy prestanete zrazu z ničoho nič jesť niektoré jedlá, zameriate sa len na zeleninu a budete si strážiť každý gram a kalóriu. Váha síce s drastickou diétou pôjde dole, ale budete mať neustále hlad.

Pomôcť s tým, ako schudnúť a pritom nehladovať, môže diéta KetoMix. Aj diéta by mala byť rozumná. Pri chudnutí nezabúdajte ani na regeneráciu. Spánok je veľmi dôležitý. Zabúdať by ste nemali ani na pohyb. Pokiaľ vás trápi jedna konkrétna časť vášho tela, je jasné, že sa na ňu chcete zamerať viac, než na ten zvyšok, s ktorým ste spokojní.

Ako rýchlo schudnúť v určitej partii?

Chudnutie treba brať komplexne ako celok. Nikdy nepočítajte s tým, že budete chudnúť len z jednej jedinej časti vášho tela. Úbytok váhy musí byť rovnomerný po celom tele, rovnako sa nedá nasmerovať zmena jedálnička len do jednej časti tela.

Aj keď vás trápia niektoré partie o trochu viac, nie je možné chudnúť na každej časti tela zvlášť. To ale neznamená, že nemôžete podporiť chudnúci proces každej partie. Máme pre vás pár tipov so zameraním na rôzne problematické časti tela.

Vymeňte sacharidy za proteín

Je to vlastne úplne jednoduché, princíp keto diéty spočíva vo vyššom príjme bielkovín a naopak v nižšom príjme sacharidov. Preto sa tiež nazýva proteínová alebo nízkosacharidová diéta. Vyhnite sa teda potravinám s vysokým obsahom sacharidov a doma v chladničke nechajte len tie, ktoré sú bohaté na kvalitné bielkoviny a tuky. Zdravé stravovanie je základom úspešného chudnutia. Čerstvé šaláty na chudnutie sú síce veľmi fajn, ale nemôžete jesť iba zeleninu.

Načerpajte inšpiráciu na zdravé recepty z nášho webu KetoMix. Pri nízkosacharidovej diéte nezanedbávajte ani posledné jedlo dňa. Zdravé večere pri chudnutí sú rovnako dôležité ako akékoľvek iné jedlo cez deň.

Tip! Efektívne chudnutie je spojené s výdržou. Snažte sa v prvom mesiaci nestratiť motiváciu a výsledky sa dostavia. Dajte si niekam fotku vašej vysnívanej postavy, nech máte svoj cieľ stále na očiach.

Aký je váš energetický príjem?

Koľko toho vlastne môžete zjesť? Zo všetkých štúdií jasne vyplýva, že pokiaľ chcete schudnúť, musíte sa dostať do kalorického deficitu. Znamená to, že váš kalorický výdaj musí prevýšiť kalorický príjem. Ak sa chcete zbaviť váhy navyše, ale nechcete nič riešiť a počítať, potom sú pre vás tou najjednoduchšou cestou chudnúce programy. V nich máte istotu, že je všetko spočítané tak, aby vaše telo dostávalo dostatok živín, ale zároveň sa zbavovalo prebytočného tuku. Samotné počítanie energetického príjmu je o niečo zložitejšie.  

Aby ste si strážili váš energetický príjem, môžete si pomôcť zapisovaním jedál do niektorej z nutričných aplikácií. Aj tu, ako pri každej činnosti, ale všetkého veľa škodí. Nakoniec môžete zistiť, že namiesto užívania si jedla a chudnutia s radosťou riešite iba to, že každé sústo je kalóriou navyše, ktorú musíte zapísať. Ako schudnut bude jednoduchšie ako si myslíte.

Výšku ideálneho energetického príjmu nie je možné nijako priemerovať. Každý ho bude mať iný, záleží na veku, aktuálnej hmotnosti, na tom, ako veľmi je alebo nie je človek aktívny, na zdravotnom stave a aj na tom, ako pracuje jeho metabolizmus. Čo by ste ale pre správne chudnutie mali poznať, je hodnota vášho bazálneho metabolizmu (BMR = anglicky Bazal Metabolic Rate). Veľmi zjednodušene ide o množstvo energie, ktorú vaše telo vydáva v stave pokoja, teda za účelom fungovania životne dôležitých orgánov, ako sú srdce, mozog či pľúca. Orientačnú hodnotu vášho bazálneho metabolizmu môžete zistiť podľa nasledujúceho vzorca.

Pohybová aktivita:

Muži

Ženy

Žiadna

1,4

1,4

Ľahká (menej ako hodinu denne)

1,5

1,5

Mierna (hodinu denne)

1,7

1,6

Stredná (1-2 hodiny denne)

1,8

1,7

Ťažká (viac ako hodinu denne)

2,1

1,8

Vzorec výpočtu BMR pre ženy:

BMR = 655,0955 + (9,5634 × váha v kg) + (1,8496 × výška v cm) − (4,6756 × vek v rokoch) kcal/deň

Vzorec výpočtu BMR pre mužov:

BMR = 66,473 + (13,7516 × váha v kg) + (5,0033 × výška v cm) − (6,755 × vek v rokoch) kcal/deň


Ako príklad uvedieme slečnu Elišku, ktorá má 23 rokov, meria 165 cm a váži 57 kg.

Jej výpočet bude teda nasledujúci:

BMR = 655,0955 + (9,5634 × 57) + (1,8496 × 165) – (4,6756 × 23). Vyjde nám hodnota 1398 kcal/deň, čo je bazálny metabolizmus tejto slečny na jeden deň.

Aktivita u bežného človeka, čo netrávi každý deň vo fitku, je v rozmedzí 1,3 – 1,6.

Opäť dáme ako príklad Elišku a vynásobíme jej bazálny metabolizmus aktivitou. Eliška chodí pravidelne na jogu a dvakrát do týždňa behá, takže jej pohybová aktivita bude 1,6. Elišky denný energetický výdaj je teda 2237 kalórií. Pokiaľ bude Eliška za deň prijímať menej ako 2237 kalórií, tak bude v kalorickom deficite.

 

Prečo si vybrať KetoMix?

KetoMix je unikátna česká diéta, ktorá ponúka bezpočetných plnohodnotných a veľmi chutných proteínových jedál. Ich príprava vám nezaberie viac než päť minút, a tak budete mať dosť času sami na seba. KetoMix jedlá neobsahujú škodlivú chémiu a a až na niekoľko výnimiek sú celkom bez lepku. K ich príprave nie je potrebné mlieko. Obsahujú tiež všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré telo v dobe diéty potrebuje.

  • Chudnutie bez hladovania a nutnosti cvičenia.
  • Rýchla a lacná redukcia váhy.
  • Jedlá bez bez pridaných glutamátov a škodlivej chémie.
  • Produkty vhodné pre celiakov, vegetariánov a vegánov.
  • Jedlá obsahujú vitamíny a minerálne látky.
  • Príprava jedla za menej než 5 minút.
  • Výživové poradkyne k dispozícii 6 dní v týždni.
  • Kompletný diétny program až k dverám vášho domova.

Vaše časté otázky

Koľko môžem schudnúť za týždeň?

V prvom týždni KetoMix diéty sa dostávate do stavu ketózy. To samozrejme neznamená, že nechudnete. Vo chvíli, keď vyčerpáte svoje zásoby sacharidov, začne telo automaticky využívať ketóny, ktoré si tvorí z tukových zásob. A tak začínate chudnúť. Zároveň s obmedzením cukrov prestane telo zadržovať vodu, ktorá sa práve na nich viaže. Vaše telo akoby „spľaskne“. Váhový úbytok v prvom týždni je individuálny. Najčastejšie medzi 1 – 5timi kilogramami.

Ako na to s jojo efektom? Nevrátia sa mi kilá po diéte späť?

Pokiaľ sa vrátite späť k zlým stravovacím návykom, priberiete. To je rovnaké u všetkých diét. Časté maškrtenie, večerné prejedanie, veľké porcie, ale i nadmiera alkoholu - to všetko vás vráti k vašej východiskovú váhu. Je dôležité, aby ste svoju stravu prehodnotili a z našej diéty si odniesli všetky návyky, ktoré sme sa vás snažili naučiť. Pravidelnosť v jedle, premýšľanie nad tým, čo jete a koľko sacharidov v onom jedle je, dostatok zeleniny, správne zvolené nízkotučné zdroje bielkovín, pitný režim. Toto všetko už poznáte a viete. Teraz všetko záleží len na vás. Pridajte správne zdroje sacharidov ako celozrnné pečivo, nesmažené prílohy, ovocie a zdravý, vyvážený jedálny lístok je na svete. S takým kilá hore nepôjdu.

Ako je to s nápojmi? Smiem piť kávu alebo čaj?

Pri ketónovej diéte je veľmi dôležitý pitný režim. Vypiť by ste mali 2-3 litre denne. Vyvarujte sa sladených nápojov a džúsov. Kávu i čaj (bez sušeného ovocia) môžete, neslaďte ich však. Pokiaľ sladiť musíte, použite čakankový sirup. Do kávy môžete pridať 2 deci mlieka denne. Odporúčame vám piť vodu a minerálky bez cukru. Do nápojov môžete pridávať citrón (maximálne jeden denne).

Čo sa stane, keď nezjem päť jedál denne?

Môžete si tým zapríčiniť úbytok svalovej hmoty, čomu sa táto diéta snaží predchádzať. Jedlá KetoMix sú chutné a aj keď nebudete cítiť hlad, snažte sa pravidlo piatich jedál dodržovať. Aj preto, že by ste si tento spôsob stravovania mali zachovať v neskoršom živote, aby ste predišli jojo efektu.

Je diéta vhodná aj pre mužov?

Diéta je založená na zníženom príjme sacharidov, ktoré uvedú vaše telo do stavu ketózy. Biochemické reakcie žien i mužov sú rovnaké, preto je naša diéta vhodná pro všetkých, bez rozdielu pohlavia alebo veku.

Tereza, 52 rokov „Schudla som jednoducho aj po päťdesiatke.“

 Cítim sa výborne.

Robert, 43 rokov „Chcel som sa prestať nezdravo prejedať.“

 Žijem naplno.

Šárka, 46 rokov „Začnete mať opäť radi svoje telo, ako ja!“

Som štíhla a šťastná.

Honza, 47 rokov „Chcel som, aby sa mi zase dobre dýchalo.“

Som nový človek.

Pre jedlá KetoMix vyberáme kvalitné suroviny

Sójový proteín

Sója je najkvalitnejší rastlinný zdroj proteínu s najvyššou biologickou hodnotou, vstrebateľnosťou a využiteľnosťou.

Srvátkový proteín

Srvátka je v súčasnosti považovaná za najkvalitnejší zdroj bielkovín. Vďaka svojim vlastnostiam patrí k najvyužívanejším proteínom medzi vrcholovými športovcami. Telu dodá všetky esenciálne aminokyseliny nevyhnutné pre dokonalú obnovu svalovej hmoty.

čekanka

Čakanková vláknina

Rozpustná vláknina podporuje kvalitnú črevnú mikroflóru. Funguje ako takzvané probiotikum, znižuje pocit hladu a obmedzuje produkciu škodlivých látok v čreve.

Ľanové semienko

Ľanové semienko predstavuje nerozpustnú vlákninu, ktorá reguluje vstrebávanie živín z potravy. Podporuje činnosť čriev a pôsobí ako akási kefa tráviaceho traktu, ktorá znižuje vstrebávanie toxínov z čreva do tela.

Kyselina listová

Kyselina listová a ďalšie vitamíny sa významne podieľajú na správnom fungovaní nášho organizmu. Telo si tieto látky nedokáže vytvoriť, preto ich počas diéty KetoMix prijímate v našich produktoch.

Vyberte si svoj balíček keto diéty
Balíček keto diéty na 1 týždeň pre ženy
€72,70
€54

35 porcií Keto diéta obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. aj 3. fázu diéty. Balíček vám vydrží na 1 týždeň diéty. Ako darček dostanete zdarma...

Balíček keto diéty na 2 týždne pre ženy
€124,70
€113

70 porcií Diéta na 14 dní obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. i 3. fázu diéty. Táto proteínová diéta na 14 dní je ideálnym spôsobom, ako začať...

Balíček keto diéty na 3 týždne pre ženy
€208,70
€172

110 porcií Balíček ketónovej diéty obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. i 3. fázu diéty. Ako darček dostanete zadarmo šejker, odmerku...

€275,10
€210

140 porcií Balíček ketónovej diéty obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. i 3. fázu diéty. Ako darček dostanete zadarmo šejker, odmerku...

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €