Ako schudnúť v tvári: 8 tipov ako efektívne zoštíhliť vašu tvár

Nadbytočné kilá na tele ľahko zakryjete správnym výberom oblečenia. Tuk na tvári schováte len veľmi ťažko. Existuje vôbec spôsob, ako schudnúť v tvári?

Jak zhubnout v obliceji_uvodni foto

Zacieliť výhradne na tvárovú časť bez toho, aby ste chudli aj inde na tele, je prakticky nemožné. V dnešnom článku však nájdete pár tipov, ako k schudnutiu tvár a jeho zoštíhleniu podstatne prispieť. Na záver si naštudujte tvárovú gymnastiku, ktorú môžete precvičovať napríklad v rade na vianočný stromček ????

Tip 1 Kalorický deficit

Aby ste v tvári schudli, musíte schudnúť na celom tele. Dôležité preto je významne znížiť kalorický príjem. To, okrem iného, znamená vyradiť z jedálnička potraviny, ktoré obsahujú príliš veľa cukru. A naopak, zaradiť zdravé tuky, veľa zeleniny a proteín, ktorý dokáže na dlhý čas zasýtiť. Keď nechcete alebo nemáte čas riešiť zloženie jedálnička, ideálnou voľbou na chudnutie tváre aj celého tela sú proteínové jedlá KetoMix. Sú lahodné a pripravíte ich do piatich minút. Pochutiť si môžete napríklad na nízkosacharidovom pečive, polievkach, kašiach alebo dokonca čipsoch a nízkosacharidovej čokoláde. Skúsiť môžete aj komplexný diétny program, ktorý KetoMix ponúka.

KetoMix chleba (2)

Tip 2 Dostatok spánku

Správna regenerácia počas spánku je ďalším spôsobom, ako je možné schudnúť na tvári. Pomáha vášmu zdravému fungovaniu, podporuje chudnutie a má vplyv na váš vzhľad. Čím ste starší, tým je ťažšie spánkový deficit dobiehať. Čo išlo v „dvadsiadke“ jednoducho, v „štyridsiadke“ už také jednoduché nie je. Dlhodobá spánková deprivácia sa na tvári skôr alebo neskôr negatívne prejaví. Prispieva aj k oslabenej imunite. Dostatok spánku, teda 7 až 8 hodín denne, je pre krásnu a štíhlu tvár absolútne kľúčový.

Tip 3 Pozor na soľ

Soľ obsahuje sodík a ten, ako je známe, zadržiava v tele vodu, čo guľatučkým líčkam alebo dvojitej brade moc nepridá. Soľ bráni vyplavovaniu škodlivých látok, čo môže mať za následok opuchy práve na tvári. Riešením, ako schudnúť na tvári, je čo najviac obmedziť konzumáciu soli. Jedlo si pripravte doma a soľ vymeňte za bylinky. Oblúkom sa vyhnite údeninám alebo paštétam. Nezabúdajte ani na pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 až 3 litre tekutín. Najlepšia je čistá voda alebo nesladený čaj.

Tip 4 Preč s toxínmi

Vašu tvár pomôže vyrysovať a omladiť aj detox. Ako na to? Dodržiavajte pitný režim, odľahčite jedálniček, vyhnite sa alkoholu, obmedzte kávu, dostatočne spite. Vaše telo sa začne postupne čistiť od všetkých škodlivých látok. A to je ďalší spôsob, ako schudnúť na tvári. Celý proces je dobré podporiť bylinkami. Vyskúšajte napríklad bylinnú zmes KetoMix alebo prírodný prípravok s výťažkom z rastliny s názvom Pestrec mariánsky KetoMix Detox.

Tip 5 Správne líčenie

Vybrať si správne líčenie je tip pre niekoho, kto má vizáž bacuľky danú geneticky, bohužiaľ. Žiadne ostatné návody, ako schudnúť na tvári, mu tak ku štíhlej brade a vystúpeným lícnym kostiam nepomôžu. Základná rada znie: v oblasti tváre sa vyhnite lesklým prípravkom a používajte radšej tie matné. K zoštíhleniu tváre vám môžu pomôcť aj tzv. mačacie oči, ktoré vytvoríte pomocou očnej linky. Vyberajte si tmavšie odtiene lícenky. Radšej hnedšiu farbu ako ružovú. Nanášajte však len pod lícnu kosť. Optického natiahnutia tváre dosiahnete aj vyčesaním obočia dohora do výrazného oblúka.

Tip 6 Pite viac vody

Pitie vody je pre celkové zdravie zásadné. Pri chudnutí je teda obzvlášť dôležité. Ak pred jedlom vypijete pohár vody, cítite sa sýtejší a nezjete toľko jedlo. Váš príjem kalórií bude teda nižší, čo je ďalší z dôležitých faktorov, ako možno v tvári schudnúť. Vďaka dostatočnej hydratácii vaše telo ľahšie odplavuje nežiadúce toxíny. To pomáha proti zadržiavaniu vody a možným opuchom tváre.

Voda

Tip 7 Obmedzte alkohol

Vypiť príležitostne pohárik vínka pri večeri je v poriadku. Naopak, časté holdovanie alkoholu vo väčšom množstve, nie je správnou cestou ku chudnutiu v tvári. Odstupom času pri pohľade do zrkadla vás čakajú akurát tak bacuľaté líčka a najrôznejšie opuchy. Alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií a žiadne živiny. Preto bude po ňom postupne priberať a chudnúť na tvári sa vám nepodarí. Pri diéte by ste alkohol mali vyradiť úplne.

Tip 8 Trocha gymnastiky

Nebojte sa, že by ste si museli dávať nohu za krk alebo skákať jedno salto za druhým. Nečaká vás ani tréning so stuhou alebo obručou. Ide o tvárovú gymnastiku. Ak budete cvičiť pravidelne, nebude na vás starnutie pleti vidno tak rýchlo. Tvárové cvičenie vám môže pomôcť zbaviť sa dvojitej brady.

Oblicejove cviceni

Ako schudnúť v tvári tou správnou gymnastikou?

„Nie je to ťažké. Nepotrebujete dokonca žiadne cvičebné pomôcky. Tvárové cvičenie môžete praktizovať kdekoľvek a kedykoľvek. Ideálne je precvičovať si tvár pár minút niekoľkokrát denne,“ približuje Iva Ceradská, lektorka jogy.

Ako základný návod na schudnutie tváre sme pre vás vybrali 5 jednoduchých cvikov.

KAPRÍK
Ak ste milovníkom fotenia selfie, nebude vám toto cvičenie úplne neznáme. Tzv. „na kapra“ si ponaťahujete a posilníte svaly tváre (lícne svaly).
Ako a to: Vtiahnite tvár a ústa čo najviac dovnútra. Budete pri tom vyzerať práve ako kapor. Vydržte 5 sekúnd. Potom tvár uvoľnite. Celé opakujte niekoľkokrát.

BALÓN
Určite ste už niekedy v živote nafukovali balónik. Buď ako dieťa alebo v dospelosti napríklad na nejakú oslavu. Týmto cvičením ponaťahujte a posilníte celú dolnú časť tváre.
Ako na to: Hlbokým nádychom naplníte celé ústa vzduchom. Pery držíte stiahnuté k sebe. Tvár a miesto pod spodnou perou sú plné vzduchu, ako keby ste nafukovali balónik. Vydržte 5 sekúnd. Potom vydýchnite. Celé niekoľkokrát zopakujte. Aby vám naozaj žiadny vzduch z úst pri zadržaní neunikol, môžete si pomôcť priložením prstov na pery.

JAZYK
Deti vyplazujú jazyk neustále. Vy sa týmto cvičením vrátite do detstva. Len dôvod vyplazenia jazyka bude iný. Toto cvičenie je výborným spôsobom, ako spevniť kontúry tváre a zatočiť s dvojitou bradou a vráskami na krku.
Ako na to: Mierne zakloňte hlavu, pootvorte ústa a jazyk vyplazte smerom hore. Vydržte 5 sekúnd. Potom uvoľnite a celé niekoľkokrát zopakujte.

VÝPLACH
Ak používate na čistenie zubov ústnu vodu, je vám technika vyplachovania úst dobré známa. Tento cvik formuje tvár a pomôže vám zbaviť sa dvojitej brady.
Ako na to: Naplňte ústa vzduchom a presúvajte ho z jednej strany na druhú. Presne ako pri používaní ústnej vody. Pokračujte 5 sekúnd. Potom uvoľnite a celé niekoľkokrát zopakujte.

ZAMRAČENEC
Keď sa mračíte, obvykle nakrčíte čelo a medzi obočím sa vám urobí škaredá vráska. Pri tomto cvičení zamračenie využijete presne opačne – proti vráskam medzi očami.
Ako na to: Prostredník a ukazovák jednej ruky natiahnite a vytvorte nožničky. Každý z prstov priložte na koreň obočia a budete sa snažiť ich od seba roztiahnuť. Budete teda vyrovnávať vrásku medzi očami. Zároveň obočie zamračte tak, aby ste vytvorili protitlak. Vydržte 5 sekúnd, potom uvoľnite. Celé niekoľkokrát zopakujte.

Nič sa nemá preháňať

Trošku bacuľatejšia tvár je normálnou vecou. Niekedy dokonca neodmysliteľnou. Môže za to genetika. Ak máte okrúhlu tvár a dvojitú bradu v rodine, je vysoká pravdepodobnosť, že sa tomu nevyhnete. A to aj napriek tomu, že sa budete riadiť všetkými našimi radami ako schudnúť.


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €