Ako schudnúť?

Chudnúť s KetoMixom je skutočne jednoduché. Spaľovanie tuku pri tejto diéte má totiž na starosti ketóza, do ktorej sa s našimi jedlami dostanete behom pár dní. Nemusíte sa báť. Názov znie možno zložito, ale všetko je vlastne veľmi jednoduché.

Návod, ako schudnúť vďaka ketóze

Ketóza je celkom prirodzený stav vtedy, keď nemáte dostatok sacharidov. Vaše telo si ich preto musí nahradiť niečím iným, aby mu nechýbala energia. Práve na tomto princípe je založená KetoMix diéta. Všetky naše jedlá majú taký obsah sacharidov, aby ste si počas diéty udržali príjem sacharidov pod hranicou 50 g denne. Návod, ako schudnúť, je vlastne úplne jednoduchý. Vaše telo začne ako zdroj energie chýbajúce sacharidy úplne automaticky nahrádzať keto látkami. Tie sa vytvárajú z uloženého telesného tuku, preto budete chudnúť pri akejkoľvek činnosti.

Tip: ak neviete, ako si diétu zo začiatku rozvrhnúť, využite našu BMI kalkulačku a zistite, koľko našich jedál budete počas diéty potrebovať.

Kvalitný jedálniček je základ

Ako schudnúť? To je otázka, ktorá trápi množstvo ľudí. Áno, začiatky sa vám môžu zdať ťažšie, ale všetko to úsilie sa naozaj vyplatí. Nie je úplne jednoduché zorientovať sa hneď na prvýkrát v energetickej hodnote prijímaných potravín. Preto sa hlavne na začiatku vyplatí siahnuť po výhodných balíčkoch, z ktorých je už vytvorený jedálniček. Pri KetoMix diéte máte istotu, že neprekročíte množstvo prijatých sacharidov.

Zdravé stravovanie je základom chudnutia. Zdravé šaláty na chudnutie sú síce fajn, ale nemôžete jesť len zeleninu. Telo potrebuje pre zdravé chudnutie aj iné látky. Rozhodne potrebujete bielkoviny, ale aj tuky, minerálne látky a vitamíny. Načerpajte inšpiráciu na zdravé recepty z nášho webu KetoMix.

Pri nízkosacharidovej diéte nezanedbávajte ani posledné jedlo daného dňa. Zdravá večera je pri chudnutí rovnako dôležitá ako ktorékoľvek jedlo dňa.

Tip: efektívne chudnutie je spojené s výdržou. Snažte sa počas prvého mesiaca nestratiť motiváciu a výsledky sa dostavia. Dajte si niekam fotku vašej vysnívanej postavy, aby ste mali svoj cieľ stále na očiach.

20 tipov, ako rýchlo a efektívne schudnúť

 1. Dodržiavajte pravidlo 3N - nekúpiš, nemáš, nezješ. Nepokúšajte zbytočne svoje ja a kupujte si zdravšie varianty potravín, ktoré máte radi.
 2. Objednajte si štartovací balíček KetoMix. Áno, môže to byť také jednoduché. Prípravy pokrmu alebo samotného hladu sa však určite báť nemusíte.
 3. Kalorický deficit. Pojem, ktorý sa teraz na nás valí zo všetkých strán. Viete ale, čo to presne znamená? U nás nájdete podrobné vysvetlenie. Tu nájdete vysvetlenie tohto termínu.
 4. Pravidelná strava je rovnako dôležitá.
 5. Dodržujte pitný režim.
 6. Dodržujte pitný režim.
 7. Spánok je neoddeliteľnou súčasťou zníženia hmotnosti. Ak chudnutie myslíte naozaj vážne, dbajte aj na dostatok spánku.
 8. Ak nepatríte medzi športovcov, zapojte do svojho denného programu aspoň prechádzky. Ide o prirodzený pohyb, ktorý vám pomôže s prebytočnými kilami.
 9. Doprajte svojmu telu dostatok bielkovín a vlákniny.
 10. Doplnky stravy na podporu chudnutia sú fajn, ale skôr by ste nemali zabúdať na doplnenie vitamínov a minerálnych látok.
 11. Zásadný bod – obmedzte sacharidy. Berte to ako pripomienku druhého bodu, ktorý spočíva v tom, že keto diéta funguje na princípe minimálneho prísunu sacharidov.
 12. Zbavte sa starých návykov.
 13. Udržiavajte si motiváciu predovšetkým počas prvých mesiacov.
 14. Zakážte si cukor. Inak sa mu hovorí aj biely zabijak. Môže mať však aj inú podobu. Či už ide repný alebo trstinový cukor – obidva sú nepriatelia chudnutia.
 15. Pozor aj na sladené nápoje!
 16. Doprajte si viac zelenej zeleniny.
 17. Nehrešte alkoholom.
 18. Vyskúšajte naše videá na cvičenie.
 19. Môžete si pomôcť niektorou z vhodných aplikácií.
 20. Maškrťte zdravo.
 21. Oslávte každý váš stratený centimeter.

Ako sa dá rýchlo schudnúť?

Hľadáte návod, ako schudnúť? Možno pre vás predstavuje redukcia váhy dokonca strašiaka, takže neviete, ako na to. Možno už ste pár tých diét skúšali, ale výsledok bol vždy len krátkodobý, ak vôbec nejaký bol. Skúste sa pozrieť na náš návod, ako schudnúť nielen krátkodobo, ale predovšetkým, ako schudnúť efektívne.

Na ceste, ako schudnúť, by nemalo ísť len o štandardný postup, keď prestanete zrazu z ničoho nič jesť niektoré jedlá, budete jesť len zeleninu a strážiť si každý gram a kalórie. Váha síce s drastickou diétou pôjde dole, ale budete stále hladní. Pomôcť v snahe o schudnutie, a pritom nehladovať, môže diéta KetoMix. Aj diéta by mala byť totiž rozumná. Pri chudnutí nezabúdajte ani na regeneráciu. Spánok je rovnako dôležitý ako šport.

Rýchla diéta za týždeň

Dovolenka pri mori pred vami? Zraz, na ktorých chcete vyzerať čo najlepšie, alebo dôležité rande? Možno vás netrápi len to, ako schudnúť, ale skôr to, ako rýchlo schudnúť. Je potrebné si povedať, že ste pred seba postavili ťažkú úlohu, ale nie neriešiteľnú. Niekomu sa dokonca s takýmto extrémne nastaveným časovým limitom pracuje lepšie v tom, ako schudnúť.

Najrýchlejšia diéta, pri ktorej začínate chudnúť už po cca 48 hodinách, je keto diéta. Ketónová diéta je rýchla a účinná diéta s overenými výsledkami. Ako funguje? Ľudské telo čerpá primárne energiu zo sacharidov, ktoré prijímame v strave, ale zvyčajne viac, ako by sme dokázali spotrebovať. Vo chvíli, keď telu obmedzíte prísun sacharidov, si musí telo nájsť iný zdroj energie pre vlastné fungovanie. Prejde do tzv. ketózy, teda čerpania energie z tukov. Tuky máte totiž v tele uložené ako záložný zdroj vo svojich tukových vankúšikoch.

Tento prístup, ako schudnúť, je nielen rýchla, ale aj účinná diéta, ktorá má preukázateľné výsledky. Ketóza nastúpi už po 48 hodinách. Od tej chvíle vaše telo začne pracovať s tukmi. Je však potrebné byt veľmi prísny pri príjme sacharidov. Tie by nemali prekročiť 50 g denne. Iba, keď dodržíte tento limit, môžete schudnúť tuk. Telu budete dodávať prevažne bielkoviny a povolené tuky.

I keď je ovocie zdravé, pri keto diéte je jeho konzumácia na škodu. Obsahuje totiž cukry, ktoré by nástupu ketózy zabránili. Na ovocie pri nízkosacharidovej diéte zabudnite.

To, koľko budete chcieť schudnúť a ako dlho budete diétu držať, je prakticky na vás. Zmyslom žiadnej diéty by nemal byť hlad.

Jojo efekt

Častým nešvárom diét, pri ktorých sa chudne rýchlo, býva obávaný jojo efekt. Jojo efektom sa nazýva stav, pri ktorom sa po návrate k normálnej strave váha vráti späť. Dokonca sa niekedy vyšplhá ešte omnoho vyššie, ako bola pred chudnutím.

Otázkou tak nie je len to, ako schudnúť, ale aj ako efektívne schudnúť. Nepodliehajte preto extrémnym diétam. Tie vedú len k tomu, že si z jedálnička vyradíte obľúbené jedlá alebo rovno hladujete. Vyberte si radšej diétu, ktorá je založená na dostatočnom príjme dôležitých látok a živín. Pri štandardnej diéte sa zvyčajne tešíte na koniec, kedy sa budete môcť vrhnúť späť na váš pôvodný stravovací režim. Takto si však dlhodobo získanú váhu neudržíte. Je dôležité si vybrať diétu, ktorá vám chutí a vďaka ktorej zmeny zanesené do vášho jedálnička dokážete a chcete udržať dlhodobo.

Zapisujte si niekoľko dní a týždňov jedlá, ktoré jete. Využite kalkulačky a kalorické tabuľky, ktoré vám vypočítajú, aký bol váš energetický príjem.

Energetický výdaj - tabuľka

Činnosť Energetický výdaj (kJ/kg/min)
Žehlenie 0,16
Umývanie okien 0,27
Odhŕňanie snehu 0,38
Chôdza po schodoch 0,56
Chôdza po rovine (rýchlosťou priemerne 4 km/h) 0,218
Horská turistika 0,62
Jazda na bicykli (rýchlosťou 16 km/h) 0,334
Joga 0,258
Plávanie - stredná rýchlosť 0,5
Jazda na kolobežke 0,27

*Uvedené hodnoty predstavujú iba odhad. Je jasné, že celkový energetický výdaj je individuálny. Výsledok je ovplyvnený aj intenzitou vykonávanej činnosti a vašim vytrénovaným telom.

Názor odborníka: Minimálny energetický výdaj človeka pri bežnej aktivite je približne 1 800-3 000 kcal, čo zodpovedá asi 7 600–12 600 kJ.

Ako schudnúť v určitej konkrétnej oblasti?

Ak vás trápi jedna konkrétna časť vášho tela, je jasné, že sa na ňu chcete zamerať viac, ako na zvyšok, s ktorým ste spokojní.

Chudnutie je však potrebné brať komplexne ako celok. Nikdy nepočítajte s tým, že budete chudnúť iba v jednej oblasti vášho tela. Úbytok váhy musí byť rovnomerný po celom tele. Ani zmenu jedál len do jednej partie tela nie je predsa možné. Napriek tomu existujú spôsoby, ako podporiť redukciu váhy v jednej konkrétnej časti tela.

Tip! načerpajte od nás potrebnú motiváciu a inšpiráciu:

Vymeňte sacharidy za proteín

Je to vlastne úplne jednoduché. Ketogénna diéta stojí na princípe vyššieho príjmu bielkovín, a naopak na nižšom príjme sacharidov. Preto sa taktiež nazýva proteínovou alebo nízkosacharidovou diétou. Vyhnite sa preto potravinám s vysokým obsahom sacharidov a doma v chladničke nechajte potraviny, ktoré sú bohaté na kvalitné bielkoviny a tuky.

Ako rýchlo a efektívne schudnúť do plaviek alebo na rande?

Dovolenka pri mori pred vami? Zraz, na ktorom chcete vyzerať čo najlepšie, alebo nezvyčajne dôležité rande? Možno vás netrápi len to, ako schudnúť, ale skôr to, ako rýchlo schudnúť. Je potrebné si povedať, že ste si pred seba postavili ťažkú úlohu. Nie je však neriešiteľná. Niekomu sa dokonca s takýmto extrémne nastaveným časovým limitom pracuje lepšie na tom, ako schudnúť.

Najrýchlejšia diéta, pri ktorej začínate chudnúť už po cca 48 hodinách, je keto diéta. Ketónová diéta je rýchla a účinná diéta s overenými výsledkami. Ako funguje? Ľudské telo čerpá primárne energiu zo sacharidov, ktoré dostáva zo stravy zvyčajne viac, ako dokáže spotrebovať. Vo chvíli, keď obmedzíte dodávku sacharidov, musí si telo nájsť iný zdroj energie pre vlastné fungovanie. Prejde do tzv. ketózy, čo predstavuje čerpanie energie z tukov. Tuky máte totiž v tele uložené ako záložný z zdroj vo svojich tukových vankúšikoch.

Názor odborníka: I keď je ovocie zdravé, pri keto diéte je jeho konzumácia na škodu. Obsahuje totiž cukry, ktoré by nástupu ketózy zabránili. Na ovocie pri nízkosacharidovej diéte zabudnite.

Chudnutie po 40

I keď je veková hranica veľmi individuálna, dochádza okolo 40. roku života k spomaleniu metabolizmu. Postupne sa začne spaľovať menej, ako sme spálili napríklad v dvadsiatke. Na druhú stranu sa začne viac ukladať tuk a dochádza k úbytku svalovej hmoty. Preto sa aj u žien, ktoré nemali zdravotné problémy, začne objavovať obezita a trápenie s tým, ako schudnúť.

Či už patríte do ktorejkoľvek vekovej skupiny, nezabúdajte na dostatok vlákniny v strave.

Diétne jedlá na chudnutie sú rovnaké ako pri dvadsaťročných, ktoré chudnú. Princíp keto diéty sa nemení a spôsob jej fungovanie je taktiež rovnaký. Ak potrebujete podporu a konzultáciu vášho plánu, ako schudnúť, kontaktujte výživového poradcu. Ten má bohaté skúsenosti a je schopný zostaviť diétny plán vám priamo na mieru, či už máte 20, 40 alebo 50 rokov. A to pokojne aj online. Vy si určíte koľko a akou formou schudnúť svoje kilá. Poradca vás len nasmeruje, či je tento postup správny, prípadne vám pripraví návod, ako schudnúť, priamo na telo.

Tip! načerpajte potrebnú motiváciu a inšpiráciu:

Prečo si vybrať KetoMix?

KetoMix je unikátna česká diéta, ktorá ponúka bezpočetných plnohodnotných a veľmi chutných proteínových jedál. Ich príprava vám nezaberie viac než päť minút, a tak budete mať dosť času sami na seba. KetoMix jedlá neobsahujú škodlivú chémiu a s výnimkou žemličiek a cestovín sú celkom bez lepku. K ich príprave nie je potrebné mlieko. Obsahujú tiež všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré telo v dobe diéty potrebuje.

 • Účinné chudnutie bez hladovania a nutnosti cvičenia.
 • Rýchly a trvalý výsledok bez jojo efektu - pri následnom dodržovaní zásad zdravého životného štýlu.
 • Jedlá bez škodlivej chémie.
 • Ponúkame aj produkty vhodné pre celiakov, vegetariánov a vegánov.
 • Zaistenie príjmu potrebných vitamínov a minerálnych látok.
 • Príprava jedla za menej než 5 minút.
 • Výživové poradkyne sú vám k dispozícii celý týždeň od 8 do 23 hodiny.
 • Kompletný diétny program až k dverám vášho domova.

Vaše časté otázky

Koľko môžem schudnúť za týždeň?

V prvom týždni KetoMix diéty sa dostávate do stavu ketózy. To samozrejme neznamená, že nechudnete. Vo chvíli, keď vyčerpáte svoje zásoby sacharidov, začne telo automaticky využívať ketóny, ktoré si tvorí z tukových zásob. A tak začínate chudnúť. Zároveň s obmedzením cukrov prestane telo zadržovať vodu, ktorá sa práve na nich viaže. Vaše telo akoby „spľaskne“. Váhový úbytok v prvom týždni je individuálny. Najčastejšie medzi 1 – 5timi kilogramami.

Ako na to s jojo efektom? Nevrátia sa mi kilá po diéte späť?

Pokiaľ sa vrátite späť k zlým stravovacím návykom, priberiete. To je rovnaké u všetkých diét. Časté maškrtenie, večerné prejedanie, veľké porcie, ale i nadmiera alkoholu - to všetko vás vráti k vašej východiskovú váhu. Je dôležité, aby ste svoju stravu prehodnotili a z našej diéty si odniesli všetky návyky, ktoré sme sa vás snažili naučiť. Pravidelnosť v jedle, premýšľanie nad tým, čo jete a koľko sacharidov v onom jedle je, dostatok zeleniny, správne zvolené nízkotučné zdroje bielkovín, pitný režim. Toto všetko už poznáte a viete. Teraz všetko záleží len na vás. Pridajte správne zdroje sacharidov ako celozrnné pečivo, nesmažené prílohy, ovocie a zdravý, vyvážený jedálny lístok je na svete. S takým kilá hore nepôjdu.

Ako je to s nápojmi? Smiem piť kávu alebo čaj?

Pri ketónovej diéte je veľmi dôležitý pitný režim. Vypiť by ste mali 2-3 litre denne. Vyvarujte sa sladených nápojov a džúsov. Kávu i čaj (bez sušeného ovocia) môžete, neslaďte ich však. Pokiaľ sladiť musíte, použite čakankový sirup. Do kávy môžete pridať 2 deci mlieka denne. Odporúčame vám piť vodu a minerálky bez cukru. Do nápojov môžete pridávať citrón (maximálne jeden denne).

Čo sa stane, keď nezjem päť jedál denne?

Môžete si tým zapríčiniť úbytok svalovej hmoty, čomu sa táto diéta snaží predchádzať. Jedlá KetoMix sú chutné a aj keď nebudete cítiť hlad, snažte sa pravidlo piatich jedál dodržovať. Aj preto, že by ste si tento spôsob stravovania mali zachovať v neskoršom živote, aby ste predišli jojo efektu.

Je diéta vhodná aj pre mužov?

Diéta je založená na zníženom príjme sacharidov, ktoré uvedú vaše telo do stavu ketózy. Biochemické reakcie žien i mužov sú rovnaké, preto je naša diéta vhodná pro všetkých, bez rozdielu pohlavia alebo veku.

 

Zuzana, 28 rokov „Chcela som vyzerať ako princezná.“

 Cítim sa výborne.

Petra, 44 rokov „Chcela som späť svoje telo a sebavedomie.“

 Žiju naplno.

Miška, 50 rokov „Schudla som jednoducho aj po päťdesiatke.“

Som štíhla a šťastná.

Monika, 45 rokov „Nakoniec budete spokojní sami so sebou.“

Som nový človek.

Z čoho sú produkty KetoMix zložené?

Sójový proteín

Sója je najkvalitnejší rastlinný zdroj proteínu s najvyššou biologickou hodnotou, vstrebateľnosťou a využiteľnosťou.

Srvátkový proteín

Srvátka je v súčasnosti považovaná za najkvalitnejší zdroj bielkovín. Vďaka svojim vlastnostiam patrí k najvyužívanejším proteínom medzi vrcholovými športovcami. Telu dodá všetky esenciálne aminokyseliny nevyhnutné pre dokonalú obnovu svalovej hmoty.

čekanka

Čakanková vláknina

Rozpustná vláknina podporuje kvalitnú črevnú mikroflóru. Funguje ako takzvané probiotikum, žnižuje pocit hladu a obmedzuje produkciu škodlivých látok v čreve.

Ľanové semienko

Ľanové semienko predstavuje nerozpustnú vlákninu, ktorá reguluje vstrebávanie živín z potravy. Podporuje činnosť čriev a pôsobí ako akási kefa tráviaceho traktu, ktorá znižuje vstrebávanie toxínov z čreva do tela.

Kyselina listová

Kyselina listová spolu s ďalšími vitamínmi sa významne podieľa na metabolizme sacharidov, tukov aj bielkovín. Telo si tieto látky prevažne nedokáže samo vytvoriť, preto ich počas diéty KetoMix prijímate v tej najľahšie vstrebateľnej forme. Metabolizmus preto môže pracovať na najvyššie obrátky.

Vyberte si svoj balíček a začnite chudnúť.
Ketónová diéta na 7 dní
Ketónová diéta na 7 dní
 
Máme na sklade!
€72,70
€54

35 porcií Keto diéta obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. aj 3. fázu diéty. Balíček vám vydrží na 1 týždeň diéty. Ako darček dostanete zdarma...

Ketónová diéta na 2 týždne
€124,70
€113

70 porcií Diéta na 14 dní obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. i 3. fázu diéty. Táto proteínová diéta na 14 dní je ideálnym spôsobom, ako začať...

Ketónová diéta na 3 týždne
€208,70
€172

110 porcií Balíček ketónovej diéty obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. i 3. fázu diéty. Ako darček dostanete zadarmo šejker, odmerku...

Tip
€275,10 –24 %
€275,10
€210

140 porcií Balíček ketónovej diéty obsahuje potraviny vhodné pre 1., 2. i 3. fázu diéty. Ako darček dostanete zadarmo šejker, odmerku...

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás a popíšte sa fotkami vašich receptov, a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €