Vaše otázky

Nákup, platba a doručenie balíčka

Čo si mám kúpiť, ktoré produkty sú pre mňa vhodné?

Aký typ KetoMix diéty zvoliť najlepšie zistíte, pokiaľ si do našej BMI kalkulačky zadáte vaše údaje. Potom uvidíte, koľko schudnúť, aby ste sa dostali na svoju optimálnu váhu, prípadne či vôbec máte chudnúť. Ponúkame diéty pre rôzne štádia nadváhy a podľa toho je zvolená aj dĺžka diéty. V balíčku, ktorý bude vyhovovať vášmu BMI nájdete kompletné potraviny pre celú diétu.

Kde nájdem obsah jednotlivých balíčkov?

Obsah jednotlivých balíčkov nájdete na stránke s konkrétnym balíčkom. Okrem toho si môžete priobjednať ešte ďalšie produkty, ktoré v balíčku zahrnuté nie sú. Či už ide o ďalšie príchute do kokteilov, ďalšie proteínové jedlá alebo ostatné potraviny a dochucovadlá.

Za ako dlho od objednávky môžem balíček s produktami čakať?

Využívame spoľahlivé služby kuriérskej služby DPD a Zásielkovne. Balíček k vám domov alebo do Zásielkovne dorazí do troch pracovných dní.

Ako bude zásielka vyzerať?

Vašu objednávku obdržíte diskrétne v škatuli. Tá obsahuje balenie proteínových jedál, šejker a brožúru s diétnym programom, jedálničkom a receptami.

Ako je balíček ťažký? Unesiem ho?

Najväčší balíček váži cca 5 kilogramov.

Môžem zaplatiť kuriérovi v hotovosti?

Platba dobierkou je možná. Zaplatiť môžete priamo v Zásielkovni alebo vodičovi kuriérskej služby DPD.

Je možné platiť bankovým prevodom alebo kartou?

Pri objednávke a platbe na našom e-shope môžete využiť oba spomínané spôsoby platby. Všetko sa vám jednoducho zobrazí a k platbe navedie.

Môžem si KetoMix zakúpiť tiež v kamennom obchode?

Počet miest, kde sa dá KetoMix diéta kúpiť, sa neustále rozširuje. Ich zoznam nájdete tu.

Pre koho je diéta vhodná

Je vaša diéta aj pre mužov?

Diéta je založená na zníženom príjme sacharidov, ktoré uvedú vaše telo do stavu ketózy. Biochemické reakcie žien aj mužov sú rovnaké, preto je naša diéta vhodná pre všetkých, bez rozdielu pohlavia alebo veku.

Muži môžu aj v prvej fáze svoju dennú dávku piatich KetoMix jedál navýšiť až o 150 gramov mäsa alebo rýb, dve vajíčka alebo si dať 1,5 porcie sušeného KetoMix mäsa alebo 1/2 porcie syra alebo šunky, uvedené v zozname potravín pre druhú fázu, potom v 2. fáze odporúčame navýšiť mäso alebo ryby až na 200 gramov denne.

Som chorá, môžem s vami chudnúť?

Pokiaľ máte krátkodobú chorobu, napríklad chrípku, tak diétu zahájte až po uzdravení. Prípadne diétu prerušte a vráťte sa k nej, až budete zdravý. Pokiaľ ide o dlhodobé ochorenie, prejdite si zoznam ochorení, pri ktorých je diéta zakázaná a konzultujte to s vaším lekárom. Kontraindikácie diéty nájdete tu.

Môže sa stať, že pre mňa nie je diéta vhodná a neschudnem po nej?

Pokiaľ dodržíte všetky inštrukcie, tak schudnete. Biochemické procesy v tele to zariadia za vás. Ale pozor, chudnutie vám môže narušiť aj jedna osladená káva alebo jablko. Potom bude trvať opäť zhruba dva až tri dni, kým začnete znovu chudnúť.

Mám 80 rokov, môžem s vami chudnúť?

Klientom nad 65 rokov odporúčame pred zahájením diéty konzultáciu s lekárom. Pokiaľ lekár posúdi, že ste zdravý, nie je s chudnutím problém.

Je diéta vhodná pre deti, tehotné a dojčiace ženy?

KetoMix diéta nie je vhodná pre vyššie uvedené skupiny. Pokiaľ chcú tieto osoby s nami chudnúť, mali by sa poradiť so svojím lekárom.

Koľko je možné s KetoMix diétou schudnúť? Zvládne diéta aj veľké úbytky váhy a je vhodná pre mňa?

Záleží len na vás, koľko chcete schudnúť. Riaďte sa našou BMI kalkulačkou a zdravým rozumom. Naša diéta je rýchla a veľmi účinná a často zvádza k tomu, aby človek chudol viac, ako je potrebné. Je totiž veľmi ľahké ju dodržiavať a naši klienti majú často pocit, že vlastne žiadnu diétu nedržia. Pokiaľ chcete vedieť, koľko schudnúť, aby ste sa dostali na vašu optimálnu váhu, kliknite sem.

Nikdy u mňa žiadne diéty nefungovali, ako viete, že je vhodná aj pre mňa?

U KetoMix diéty nahradzujete všetky jedlá našimi potravinami. Nemôžete preto urobiť chybu. Ketónová diéta je navyše postavená na biochemických procesoch tela, ktoré nejde obísť. Naše organizmy sú tak proste nastavené či chceme alebo nie. Nestalo sa nám, že by niektorý z našich klientov, pokiaľ diétu dodržiaval, neschudol.

Princíp KetoMix diéty

Čo je ketónová diéta?

Ketónová diéta, pre ktorú sa používa tiež označenie nízkosacharidová alebo proteínová diéta, je strava so zníženým obsahom sacharidov a zvýšeným príjmom proteínov. Vaše telo sa dostane do stavu ketózy, kedy spaľuje namiesto cukrov vlastné tuky. Od slova ketóza je odvodený názov diéty. Na našich stránkach nájdete podrobný popis toho, čo sa s telom v stave ketózy deje.

Ako dlho trvá, kým sa dostanem do ketózy a začnem chudnúť?

Celý proces je veľmi rýchly. Od zahájenia KetoMix diéty vám stačia dva až tri dni, kedy sa telo preprogramuje a začne ako zdroj energie používať ketóny, ktoré si vytvorí z tukových zásob ako náhradu sacharidov. Od tretieho dňa začne ísť ručička na vašej váhe strmo dole.

Ako dlho je nutné diétu držať?

Záleží na tom, koľko kíl schudnúť potrebujete. Pravidlom je, že by ste v 1. fáze diéty mali byť minimálne jeden alebo maximálne osem týždňov. Čím vyššia je vaša nadváha, tým dlhšie odporúčame držať 1. fázu. Maximálna doba držania celej diéty (1. + 2. fáza) by nemala presiahnuť 14 týždňov.

Ako diéta prebieha?

Diéta je rozdelená do troch fáz. V prvej fáze tejto diéty je nutné jesť päťkrát denne po troch hodinách niektoré z jedál KetoMix. K nemu je ale nutné zjesť ešte pol kila odporúčanej zeleniny. To preto, aby dobre fungovalo trávenie. Povolených je tiež 30 gramov orechov alebo semienok. V druhej fáze sa zníži počet jedál KetoMix z piatich na tri. Ďalšie dve jedlá si už môžete pripraviť podľa vlastného uváženia. Či to bude desiata, obed alebo večera, je to jedno. Dôležité ale je držať sa zásad zdravého stravovania. Tretia fáza diéty už vlastne žiadnou diétou nie je. Ide tu hlavne o to, aby sa novo naučené stravovacie návyky preniesli do ďalšieho života. Teda jesť kvalitné jedlo päťkrát denne a hlavne premýšľať o tom, čo a kedy jesť.

Ako často mám jesť v prvej fáze diéty?

Jesť musíte začať do hodiny od vášho prebudenia, tak, aby sa správne naštartoval metabolizmus. Následne budete jesť každé tri hodiny, celkovo päť nízkosacharidových jedál denne. K nim pridáte ešte pol kilogramu zeleniny a aspoň dva litre tekutín.

Ako často mám jesť v druhej fáze diéty?

Aj tu musíte dodržiavať zásadu piatich jedál denne s tým, že prvé jedlo by ste mali zjesť do hodiny od prebudenia. V druhej fáze budete konzumovať tri KetoMix jedlá denne a dve jedlá budú už vo vašej réžii. Samozrejme musia zohľadňovať pravidlá nízkosacharidovej diéty a zdravého stravovania. V druhej fáze diéty už môžete 500 gramov zeleniny denne.

Čo si mám kúpiť, ktoré produkty sú pre mňa vhodné?

Aký typ KetoMix diéty zvoliť najlepšie zistíte, pokiaľ si do našej BMI kalkulačky zadáte vaše údaje. Potom uvidíte, koľko schudnúť, aby ste sa dostali na svoju optimálnu váhu, prípadne či vôbec máte chudnúť. Ponúkame diéty pre rôzne štádia nadváhy a podľa toho je zvolená aj dĺžka diéty. V balíčku, ktorý bude vyhovovať vášmu BMI, nájdete kompletné potraviny pre celú diétu.

Nikdy u mňa žiadne diéty nefungovali, prečo by táto mala?

U KetoMix diéty nahradzujete všetky jedlá našimi potravinami. Nemôžete preto urobiť chybu. Ketónová diéta je navyše postavená na biochemických procesoch tela, ktoré nejde obísť. Naše organizmy sú tak proste nastavené či chceme alebo nie. Nestalo sa nám, že by niektorý z našich klientov, pokiaľ diétu správne dodržiaval, neschudol.

Čo a ako jesť

Kedy dostanem jedálniček?

Jedálniček vrátane rád a receptov pre prvú aj druhú fázu KetoMix diéty dostanete spoločne s produktami v balíčku, ktorý vám zašleme. Zároveň získate prístupové heslo do našej facebookovej poradne, kde môžete zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými zákazníkmi.

Čo znamená, že je diéta rozdelená do troch fáz? Nerozumiem tomu.

Diéta je rozdelená do troch fáz. V prvej fáze tejto diéty je nutné jesť päťkrát denne po troch hodinách niektoré z jedál KetoMix. K nemu je ale nutné zjesť ešte pol kila odporúčanej zeleniny. To preto, aby dobre fungovalo trávenie. Povolených je tiež 30 gramov orechov alebo semienok. V druhej fáze sa zníži počet jedál KetoMix z piatich na tri. Ďalšie dve jedlá si už môžete pripraviť podľa vlastného uváženia. Či to bude desiata, obed alebo večera, je úplne jedno. Dôležité ale je držať sa zásad zdravého stravovania. Tretia fáza diéty už vlastne žiadnou diétou nie je. Ide tu hlavne o to, aby sa novo naučené stravovacie návyky preniesli do ďalšieho života. Teda jesť kvalitné jedlo päťkrát denne a hlavne premýšľať o tom, čo a kedy jesť.

Ako často mám jesť v prvej fáze diéty?

Jesť musíte začať do pol hodiny od vášho prebudenia, tak aby sa správne naštartoval metabolizmus. Následne budete jesť každé tri hodiny, celkovo päť nízkosacharidových jedál denne. K nim pridáte ešte pol kilogramu zeleniny a aspoň dva litre tekutín.

Ako často mám jesť v druhej fáze diéty?

Aj tu musíte dodržiavať zásadu piatich jedál denne s tým, že prvé jedlo by ste mali jesť do pol hodiny od prebudenia. V druhej fáze budete konzumovať tri KetoMix jedlá denne a dve jedlá budú už vo vašej réžii. Samozrejme musia zohľadňovať pravidlá nízkosacharidovej diéty a zdravého stravovania. V druhej fáze diéty už môžete 500 gramov zeleniny denne.

V ponuke sú proteínové kokteily. Znamená to, že budem po celú dobu diéty piť len jeden druh?

KetoMix, ako jediný na trhu, dodáva príchute do kokteilu oddelene v prášku. Kúpite si proteínový nápoj a k nemu si jednoducho zvolíte tri príchute. Sami si potom kokteil doladíte pridaním množstva prášku, intenzity sladkosti. V sekcii proteínové nápoje si môžete doobjednať aj ďalšie príchute. V súčasnej dobe máte na výber zo siedmich príchutí. Jedinú výnimku tvorí vegánsky kokteil, ktorý má už dopredu danú čokoládovú príchuť. Okrem toho máte na výber z mnohých ďalších jedál.

Čo sa stane, keď nezjem päť jedál denne?

Môžete si tým zapríčiniť úbytok svalovej hmoty, čomu sa táto diéta snaží predchádzať. Jedlá KetoMix sú chutné a aj keď nebudete cítiť hlad, snažte sa pravidlo piatich jedál dodržiavať. Aj preto, že by ste si tento spôsob stravovania mali uchovať v neskoršom živote, aby ste predišli jojo efektu.

Čo keď niektoré jedlo vynechám, a potom si dám dve jedlá naraz?

Vašu diétu to neohrozí. Ale vzhľadom k tomu, že chceme, aby ste si správne stravovacie návyky uchovali aj po skončení diéty, odporúčame vám dodržiavať správne časovanie jedál. Sami uvidíte, že vo chvíli, kedy sa váš metabolizmus rozbehne tak ako má, telo si po troch hodinách samé o jedlo „povie“.

Čo sa stane, keď diétu poruším a zjem niečo sladké?

Keď diétu porušíte a do vášho jedálnička zaradíte niečo so zvýšeným obsahom sacharidov (a to môže byť pokojne aj banán), vaše telo z ketózy „vyskočí“. Spomalíte celý proces chudnutia a znovu budete musieť do ketózy prejsť. Nemyslíme si ale, že KetoMix diétu je nutné porušovať. V našej ponuke nájdete aj vynikajúce nízkosacharidové čokolády a orieškové krémy. Upiecť si môžete KetoMix chlieb alebo žemličky. Keď budete mať chuť hrešiť, siahnite po nich.

Stačí, keď si zakúpim len niektoré produkty? Aj tak budem chudnúť?

Jednoduchšou alternatívou je zakúpenie celého balíčka. Pokiaľ budete kupovať potraviny jednotlivo, tiež to nie je problém. Predtým si ale dôkladne preštudujte diétne plány, aby ste vedeli ako často jesť a ako dlho diétu držať. Niektorí naši zákazníci si kupujú jednotlivé KetoMix jedlá aj po skončení diéty. Jednoducho preto, že im chutia a dajú sa zaradiť do bežného jedálnička, prípadne nimi nahradzovať bežné suroviny.

Môžem jesť aj niečo iné ako potraviny KetoMix?

V prvej fáze k piatim jedlám KetoMix môžete pridať 30 gramov orechov a pol kilogramu povolenej zeleniny. Všeobecne povedané, že za povolenú zeleninu sa považuje každá, ktorá má zelenú farbu. Ostatné sa pre zvýšené množstvo sacharidov neodporúčajú. V druhej fáze jete tri jedlá KetoMix denne a ďalšie dve sú už na vás. Musia však zohľadňovať princípy nízkosacharidovej diéty a zdravého stravovania. V tejto fáze je povolený kilogram zeleniny denne a 30 gramov orechov. Podrobné informácie obdržíte v brožúre, ktorú dostanete spolu s jedálničkom vo vami objednanom balíčku.

Môžem schudnúť vďaka keto diéte z bežných potravín?

Áno, môžete. Celý proces ale od vás bude vyžadovať omnoho väčšie úsilie, ako ktoré budete musieť vydať s KetoMix diétou. Budete musieť variť a dôkladne si sledovať potraviny aj kalórie. S KetoMixom je diéta oveľa pohodlnejšia a príjemnejšia.

Môžem jesť doplnky stravy?

Všetky naše výrobky obsahujú vitamíny aj minerálne látky, ktoré vaše telo v dobe diéty potrebuje. Ale samozrejme môžete používať aj iné doplnky stravy. Jedinou podmienkou je, že nesmú obsahovať cukor.

Obsahujú vaše produkty chemické prísady?

Okrem syntetických vitamínov, ktoré sa vo vitamínových produktoch vyskytujú bežne, produkty KetoMix neobsahujú žiadne chemikálie. Okrem vitamínov v našich produktoch nájdete aj minerálne látky a vlákninu. Naše výrobky sú úplne bez glutamátov a škodlivých „éčiek“.

KetoMix diéta a chudnutie

Koľko môžem s KetoMix diétou schudnúť?

Záleží len na vás, koľko chcete schudnúť. Riaďte sa našou BMI kalkulačkou a zdravým rozumom. Naša diéta je rýchla a veľmi účinná a často zvádza k tomu, aby človek chudol viac, ako je potrebné. Je totiž veľmi ľahké ju dodržiavať a naši klienti majú často pocit, že vlastne žiadnu diétu nedržia. Pokiaľ chcete vedieť, koľko schudnúť, aby ste sa dostali na vašu optimálnu váhu, kliknite sem.

Čo keď neschudnem?

Pokiaľ dodržíte všetky inštrukcie, tak schudnete. Biochemické procesy v tele to zariadia za vás. Ale pozor, chudnutie vám môže narušiť aj jedna osladená káva alebo jablko. Potom bude trvať opäť zhruba dva až tri dni, kým začnete znovu chudnúť.

Ako je to s jojo-efektom? Nevrátia sa mi kilá po diéte späť?

Pokiaľ sa vrátite späť k zlým stravovacím návykom, priberiete. To je rovnaké u všetkých diét. Časté maškrtenie, večerné prejedanie, veľké porcie, ale aj nadmiera alkoholu - to všetko vás vráti k vašej východiskovej váhe. Je dôležité, aby ste svoju stravu prehodnotili a z našej diéty si odniesli všetky návyky, ktoré sme sa vás snažili naučiť. Pravidelnosť v jedle, premýšľanie nad tým, čo jete a koľko sacharidov v onom jedle je, dostatok zeleniny, správne zvolené nízkotučné zdroje bielkovín, pitný režim. Toto všetko už poznáte a viete. Teraz všetko záleží len na vás. Pridajte správne zdroje sacharidov ako celozrnné pečivo, nesmažené prílohy, ovocie a zdravý, vyvážený jedálniček je na svete. S takým kilá hore nepôjdu.

Nikdy u mňa žiadne diéty nefungovali, prečo by táto mala?

U KetoMix diéty nahradzujete všetky jedlá našimi potravinami. Nemôžete preto urobiť chybu. Ketónová diéta je navyše postavená na biochemických procesoch tela, ktoré nejde obísť. Naše organizmy sú tak proste nastavené či chceme alebo nie. Nestalo sa nám, že by niektorý z našich klientov, pokiaľ diétu dodržiaval, neschudol.

KetoMix diéta a nápoje

Ako je to s nápojmi? Smiem piť kávu alebo čaj?

Pri ketónovej diéte je veľmi dôležitý pitný režim. Vypiť by ste mali 2-3 litre denne. Vyvarujte sa sladeným nápojom a džúsom. Kávu aj čaj (bez sušeného ovocia) môžete, neslaďte ich však. Pokiaľ sladiť musíte, použite čakankový sirup.V prvej fáze smiete denne 20 ml smotánky do kávy alebo rastlinné mlieko s 0 g sacharidov. V druhej fáze smiete denne 200 ml smotánky do kávy alebo mlieko. Odporúčame vám piť vodu a minerálky bez cukru. Do nápojov môžete pridávať citrón (maximálne jeden denne).

Ako je to s KetoMix diétou a alkoholom?

Pitie alkoholu v dobe ketónovej diéty sa riadi jasnými pravidlami. Odporúčame maximálne deciliter nízkosacharidového vína KetoMix denne. Vaše obličky a pečeň v dobe proteínovej diéty musia pracovať o niečo viac a vyšší príjem alkoholu by ich zbytočne zaťažoval. Pitie tvrdého alkoholu je úplne zakázané. Pivo obsahuje veľké množstvo cukru, a preto tiež nie je povolené.

Ketónová diéta a zdravie

Počula som, že z ketónovej diéty môžu byť zdravotné problémy…

Pokiaľ máte alergiu na laktózu, mlieko, sóju, vajce alebo horčicu, tak túto diétu neodporúčame. Na našich stránkach je tiež zoznam ochorení, pri ktorých je táto diéta zakázaná. Inak je ale diéta vhodná pre všetkých a navrhnutá tak, aby úplne nahradila bežné jedlo. U mnohých našich klientov diéta naopak zafungovala ako liek - prestali ich bolieť kĺby a chrbát, zrovnali sa im krvné hodnoty, zbavili sa depresií alebo akné. Pokiaľ máte stále pochybnosti, konzultujte vhodnosť diéty s vaším lekárom.

Počula som, že pri ketónovej diéte môžu padať vlasy.

Na väčšinu ľudí táto diéta pôsobí pozitívne. Upraví sa im mastenie pokožky a pleti, zmiznú kožné problémy. V ojedinelých prípadoch sa ale so zvýšeným vypadávaním vlasov stretávame. V takej chvíli nahraďte fázu prvú hneď fázou druhou. Problémy by mali prestať.

Začala som držať KetoMix diétu a po pár dňoch sa cítim zle.

Po troch až piatich dňoch sa môžu dostaviť bolesti hlavy, nervozita, nevoľnosť alebo únava. Tieto príznaky sú ale len výsledkom nástupu ketózy a počas pár hodín, prípadne dní, prestanú. Je to signál, že vaše telo začalo spaľovať tuky, a tým pádom chudnúť. Pokiaľ by problémy pretrvávali, konzultujte ich so svojím lekárom.

Nebudem mať tráviace problémy?

Pokiaľ budete jesť odporúčanú dávku zeleniny, tráviace problémy mať nebudete. Začiatok diéty občas sprevádza pocit plynatosti. Tá ale po pár dňoch, až si vaše telo zvykne na príjem proteínov a zeleniny, prestane.

Som chorá, môžem s vami chudnúť?

Pokiaľ máte krátkodobé ochorenie, napríklad chrípku, tak diétu zahájte až po uzdravení. Prípadne diétu prerušte a vráťte sa k nej, až budete zdravý. Pokiaľ ide o dlhodobé ochorenie, prejdite si zoznam ochorení na našom e-shope, pri ktorých je diéta zakázaná a konzultujte ju s vaším lekárom.

Mám 80 rokov, môžem s vami chudnúť?

Klientom nad 65 rokov odporúčame pred zahájením diéty konzultáciu s lekárom. Pokiaľ lekár usúdi, že ste zdravý, nie je s chudnutím problém.

Je diéta vhodná pre deti, tehotné a dojčiace ženy?

KetoMix diéta nie je vhodná pre vyššie uvedené skupiny. Pokiaľ chcú tieto osoby s nami chudnúť, mali by sa poradiť so svojím lekárom.

Diéta a cvičenie

Musím pri KetoMix diéte cvičiť?

Pohybová aktivita v priebehu diéty nie je nutná. Pokiaľ ju však pravidelne zaradíte, bude jedine prospešná. Nutné je vyberať správne druhy športov - takzvane aeróbne. Do týchto aktivít spadá svižná chôdza, jazda na bicykli, na rotopéde alebo orbitreku. Nepreceňujte vaše možnosti. Ale zároveň sa pohybu nebráňte.

Môžem chodiť do posilňovne?

Posilňovňa a ďalšie výkonnostne ťažké športy sa neodporúčajú - kvôli zníženému príjmu sacharidov môže mať telo menej energie. Nahraďte ju plávaním, chôdzou, jogou alebo jazdou na bicykli.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €