Ako schudnúť stehná?

Väčšina žien si nájde na svojom tele niečo, čo ich trápi a čo by chceli na svojom vzhľade zmeniť. U niektorých je to brucho, boky a ďalšie premýšľajú, ako schudnúť stehná. Tuk sa ukladá do stehien obzvlášť rád práve u žien. Muži s touto partiou také problémy nemajú. Je to dané hormónmi. Konkrétne hormón estrogén môže za to, že sa tuky ukladajú do oblasti zadku a stehien. U mužov je to zase testosterón, ktorý im tuky smeruje na brucho.

Pritom ako schudnúť stehná je jeden z tých jednoduchších chudnúcich cieľov. Pre začiatok si vystačíte s obyčajnou chôdzou. Na ceste, ako schudnúť stehná, je dôležitý pohyb aj vhodná strava, a to zhruba pol na pol. Pokiaľ budete všetko sústrediť len na cvičenie, alebo len na stravu, efekt nebude taký výrazný, ako keď obe oblasti spojíte dohromady. Zo stehien sa jednoducho nechudne cez noc. To by bolo možno predsa len príliš jednoduché. A úprimne, stehná nedokážete schudnúť ani za týždeň. Ako schudnúť stehná?

Prečo si telo ukladá tuk?

Organizmus si tuk nevyužitý ako zdroj energie vo chvíli, keď mu ho v strave pošlete, ukladá na horšie časy, kedy sa mu bude hodiť a kedy nezískava energiu z iných zdrojov. V boji, ako schudnúť nohy, preto môžete vo vašom tele nastoliť taký stav, aby si organizmus siahol na tieto zdroje tuku. Tým sa ale rozhodne nemyslí, že by ste mali hladovať. To v žiadnom prípade.

Ak sa rozhodnete nedodať telu živiny, telo si ich začne v núdzi šetriť a ešte viac si ich bude ukladať. Hladovanie k úspechu jednoducho nevedie.

Rada!  Ak by ste chceli chudnúť tak, že nebudete jesť, najskôr by ste docielili iba úbytok svalovej hmoty alebo stratu vody. Nepúšťajte sa ani do zákerných diét.


Ako schudnúť stehná?

Z vyššie uvedeného je jasné, že sú dve cesty, ktoré pomáhajú, ako schudnúť stehná:

• jedlo,

• cvičenie.

Ako schudnúť tuk na stehnách pomocou jedla

Chudnutie ide ruka v ruke so zmenou jedálnička, to rozhodne. Preto sa sústreďte na to, aby ste kvalitne a zároveň plnohodnotne jedli. Veľmi efektívne je dopriať telu nízkosacharidovú diétu, ktorá je ideálny krok na ceste, ako schudnúť stehná a boky, doplnenú pohybom.

Vaším problémom je nadbytok tuku, teda energia. Túto energiu si organizmus šetrí na dobu, keď sa mu nebude dostávať iná energia, štandardne ide o sacharidy. Pokiaľ telu nedodáte tieto sacharidy, na ktoré je zvyknuté a ktoré používa na každodenné fungovanie, prepne sa veľmi rýchlo na iný režim získavania energie. A tým je práve energia ukrytá v tukoch, napríklad práve v stehnách. A odpoveď na to, ako schudnúť stehná pomocou jedla, je na svete.

Nízkosacharidová diéta alebo aj keto diéta je založená na príjme do 50 gramov sacharidov denne. Po niekoľkých dňoch tejto stravy telo prejde na využívanie tukov ako zdroja energie a bude v tzv. ketóze. Práve tento stav je to najlepšie, keď hľadáte, ako schudnúť stehná a boky.

Aby pre vás bol štart s ketodiétou čo najjednoduchší, môžete vyskúšať osvedčené a certifikované proteínové pokrmy, ktoré sa ľahko pripravujú. Bývajú založené na minime sacharidov. Aby ste sa s jedálničkom nemuseli trápiť dlhodobo, ponúka sa aj možnosť kúpiť si týždenné alebo až mesačné stravovacie balíčky. Benefitom je, že sa takmer vyhnete vareniu.

Rada!  Získavajte informácie, študujte knihy o ketóze, ketodiéte, prečítajte si diskusie, aby ste poznali aj skúsenosti ostatných a prípadné problémy, s ktorými sa stretávali. Postupne si vypracujte vlastný systém, čo a ako variť


Nechcete mať svalnaté stehná?

Možno sa pohrávate s otázkou, ako schudnúť stehná a nenabrať svaly. Lenže cesta, ako schudnúť tuk na stehnách, vedie cez podporu svalovej hmoty. Nutne to neznamená, že by ste museli mať na stehnách svaly ako skokan do diaľky, ale na začiatku naozaj stačí, keď si svaly iba posilníte.

Každý kilogram svalovej hmoty zrýchľuje váš metabolizmus bez toho, aby ste robili čokoľvek ďalšie. Čím viac svalovej hmoty máte, tým viac energie spaľujete. Chudnutiu zo stehien pomôže aj len ľahký nárast svalovej hmoty. Svaly vám začnú tuk vo svaloch spaľovať. Namiesto neforemnej tukovej hmoty na stehnách si tak zaobstaráte svalmi vytvarované stehná, ktoré budú štíhlejšie.

Tip! Uvádza sa, že 1 kilogram svalovej hmoty zrýchli váš metabolizmus o 50-100 kcal denne. Kľudový metabolizmus bude potrebovať viac energie a spáli tak kalórie, ktorých sa potrebujete zbaviť.

Ako schudnúť vnútorné stehná?

Stehenný sval je veľký. Spáli preto pomerne veľké množstvo energie. Stačí ho len vhodným spôsobom rozpohybovať a posilniť. Ako na to?

Nezanedbávajte začiatok ani koniec cvičenia

Začnite najprv rozohriatím organizmu a svalov celkovo. Doprajte telu, aby sa okysličilo pomocou jazdy na rotopede, behu alebo skákania cez švihadlo. To môžete zvládnuť aj doma.

Záver tréningu doplňte pretiahnutím. Svaly potrebujú upokojiť po námahe, pretiahnuť. Nikdy nekončite cvičenie tak, že jednoducho prestanete cvičiť. Vždy je potrebné spomaľovať postupne.

Tip! Výborný preťahovací cvik je motýlik. Sadnite si na zem, spojte spodné plochy nôh k sebe a kmitajte, cvik sa pre toto kmitanie nazýva motýlik. Zadná časť stehien sa pretiahne tak, že sa predkloníte a rukami sa pritiahnete za členky alebo za lýtka. Skúsiť môžete tiež prekážkový sed (jedna noha natiahnutá dopredu, druhá pokrčená dozadu) a vy sa natiahnete poctivo dopredu. Preťahovacie cviky využijete aj v prípade, ako schudnúť stehná a lýtka.


Ako schudnúť stehná - cviky

A aké cvičenie zaradiť ako hlavný tréning? Dostávame sa k tomu hlavnému, čo sa týka cvičenia. Ideálny cvik, ako schudnúť stehná, sú tak obľúbené školské drepy, výpady a sklapovačky trochu inak. A aby to nebolo také jednoduché, najlepšie výsledky dosiahnete s týmito cvikmi. Ako na ne?

Drepy

Nohy dajte zoširoka od seba, širšie ako je šírka ramien. Do strán smerujú špičky nôh aj kolená. Chrbát je rovný, bruško zatiahnuté. S nádychom sa spustite dole, čo najviac to telo dovolí, minimálne by to malo ísť až do stavu, keď kosť stehenná a holene zvierajú pravý uhol, ale pokojne aj nižšie. S výdychom potom hore.

Pri tomto cvičení perfektne využívate vlastnú váhu. Väčšiu intenzitu docielite, keď využijete činky alebo posilňovacie gumy. Opakujte 5-15x za sebou, potom si doprajte pauzu v dĺžke 60-90 sekúnd a ešte 2x zopakujte.

Tip! Na YouTube nájdete ďalšiu inšpiráciu, aké cviky na stehná vykonávať, ale tiež uvidíte, ako sa majú robiť správne.


Ak si chcete drepy obohatiť a urobiť ich akčnejšie, doplňte pohyb z drepu hore výskokom. Kolená ale stále smerujte von, aby sa nevtáčali dovnútra.

Rada! Do vašich pravidelných aktivít zapojte aj aeróbne cvičenie. Skúste kardio tréning 2-3x týždenne po dobu minimálne 30-60 minút.

Výpady

Ďalším vynikajúcim cvikom sú výpady. Rozkročte sa na šírku ramien, špičky nôh smerujú mierne von. Z tohto postoja urobte krok dopredu a zároveň mierne do strany a na prednú nohu pri tomto cviku dopadnite, preneste na ňu váhu. Telo spustite dole, aby stehno zvieralo s kosťou holennou pravý uhol. Môžete ísť pokojne aj hlbšie. Vráťte sa prenesením váhy späť a cvik opakujte ešte na druhú nohu. Aj v tomto prípade urobte 5-15 opakovaní.

Klasické výpady dopredu môžete doplniť ešte výpadom dozadu, kedy ešte za seba natiahnete nohu, ktorú ste predtým dávali dopredu, a došliapnete na ňu. Istou variantou je aj výpad dopredu, ale s tým, že uhnete šikmo a noha pôjde zhruba v uhle 45 stupňov stranou.

V ľahu

Teraz si môžete ľahnúť. Odpočívať ešte ale nebudete. Nohy si zdvihnite do vzduchu, aby zvierali s telom pravý uhol. Rozťahujte ich do šírky a zase ich vracajte k sebe. Nezabudnite, že ich máte mať celý čas napnuté.

Tip! Pretože nápadov na cvičenie nie je nikto dosť, inšpirujte sa aj tu:


Ešte vás trápi, ako schudnúť stehná? Urobte si všetko čo najjednoduchšie. Jedlo zverte Ketomixu, cvičeniu osobnému trénerovi. A verte, že nie je dôvod hanbiť sa ísť s nadmernými tukmi do posilňovne. Tréner pre vás bude zároveň morálnou podporou a dá pozor, či sú cviky vykonávané správne.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €