Ako schudnúť boky?

Prebytočné tuky nevyužité ako zdroj energie sa zákerne ukladajú na miestach, na ktorých sa nám esteticky nepáčia. Jedným z trápení, s ktorým sa stretáva snáď každý, kto chce schudnúť, je, ako schudnúť boky. Niekedy sa zdá, že práve táto partia tela odoláva našim snahám o chudnutie najurputnejšie. Pozrite sa, že aj to je možné. Chce to ale skutočne pevnú vôľu.

Úprimne si ale priznajme, že chudnutie samo nepôjde a bude potrebné mu nejako pomôcť. Rovnako tak počítajte s tým, že zmena nenastane za noc. Hlavný krok na ceste, ako schudnúť boky, je vytrvať a nepoľavovať. Myslite stále na vysnívaný cieľ a bežte za ním. Berte ale tiež do úvahy, že chudnutie neprebieha iba na jednom mieste. Čakajte, že sa začne meniť celé vaše telo. Ale to je nakoniec dobre, nie? Pozrime sa spoločne, ako schudnúť boky.

Ženy a ich typ postavy

Ako schudnúť boky a brucho trápia predovšetkým ženy. Aj keď je to u niekoho ich jediné trápenie s postavou. Všetky ostatné partie sú vytvarované k ich úplnej spokojnosti, len tie „madlá lásky“ nejako pretekajú z nohavíc či sukní. Ženy s postavou tvaru hrušky (tiež je táto postava nazývaná ako periférna) sa trápia skôr s veľkými bokmi, ženy s postavou jablka (nazývané aj ako centrálna postava) sa trápia skôr s bruškom.

Ženy s väčšími bokmi môžu za svoje dispozície vďačiť genetike. Ako schudnúť boky ale býva práve u žien s postavou hrušky zdĺhavé. Vždy musí byť toto chudnutie spojené so zmenou jedálnička a cvičením. Jedno bez druhého nebude mať potrebný efekt.

Ženy s postavou typu jablko ukladajú tuky predovšetkým dopredu, teda na brucho a okolo vnútorných orgánov. Tento problém môže mať negatívny vplyv na zdravie a býva spojený s chorobami srdca, ciev, diabetom, artritídou. Objavuje sa aj cukrovka, depresia či demencia.

Po pôrode

Problém s bruchom a bokmi býva častý po pôrode. Nemyslíme tým priamo v dobe šestonedelia, kedy je jasné, že sa telo ešte len zo zmeny spamätáva a brušné svaly sa znovu dávajú do formy rovnako tak, ako sa koža po značnom roztiahnutí opäť vracia do normálu. Vezmite do úvahy, že brušné svaly počas tehotenstva ochabovali a koža mala celých deväť mesiacov čas na postupné roztiahnutie. Nemôžete chcieť zmenu ihneď. V šestonedelí sa ničím takým ako je ovisnuté brucho či veľké boky netrápte.

Na druhú stranu však zbystrite, ak by sa situácia nelepšila a vy by ste stále vyzerali aj dva mesiace po pôrode ako tehotná. Vinník by mohol mať meno diastáza brušných svalov (čiže rozostup brušných svalov). Brušná stena je pri rozstupe brušných svalov krytá iba pobrušnicou a kožou.

Rada! Skúste si ľahnúť na chrbát, zľahka pokrčte kolená, povoľte bruško a mierne nadvihnite hlavu. V oblasti pupka si nahmatajte okraje priameho brušného svalu. Medzi svalmi potom pri diastáze ucítite mäkký stred a rozostúpenie brušného svalu. V takom prípade vyrazte za lekárom a fyzioterapeutom a vôbec neriešte, ako schudnúť boky.


Chudnutie

Kto čaká jednoduchý návod, ako zhodiť boky doma za týždeň, bude sklamaný. Niečo také totiž nie je v oblasti chudnutia možné zdravou a dlhodobou cestou dosiahnuť. Kúzlo spočíva v dvoch zásadných krokoch, čím je zmena jedálnička a zaradenie vhodného cvičenia. Ktokoľvek sa pustí do drastickej zmeny, obvykle cez jojo efekt naberie všetko späť.

Organizmus si tuk nevyužitý ako zdroj energie ukladá na horšie časy, kedy sa mu bude hodiť a kedy nezískava energiu z iných zdrojov. Na vás je, aby ste v tele nastolili taký stav, aby si organizmus siahol na tieto zdroje. Z toho sa môže vychádzať aj v boji, ako schudnúť boky.

Rada! Získavajte informácie, študujte knihy o ketóze, ketodiéte, prečítajte si diskusie, aby ste poznali aj skúsenosti ostatných a prípadné problémy, s ktorými sa stretávali.


Ako schudnúť boky - jedálniček

Pokiaľ telu nedodáte zdroj energie, na ktorý je zvyknuté, teda sacharidy, bude nútené hľadať cestu pre získanie energie z niečoho iného. A tým sú tuky. Tuky môžete do tela dostať stravou, ale taktiež si tuky dokáže čerpať z vopred pripravených zásob, napr. na bokoch.

Aby k tomu ale skutočne došlo, je potrebné razantne znížiť príjem sacharidov. Namiesto sacharidov, škrobov aj cukrov, je potrebné telo zásobovať kvalitnými bielkovinami, vlákninou aj tukom. Zostaviť si jedálniček, ktorý by spĺňal tieto kritériá, nie je nijako zvlášť jednoduché. Ideálne je nechať zostavenie jedálnička na odborníkoch a využiť pripravené diétne plány aj pokrmy určené na keto diétu.

Keto diéta je založená na príjme do 50 gramov sacharidov denne. Po niekoľkých dňoch tejto stravy telo prejde na využívanie tukov ako zdroj energie a bude v tzv. ketóze. Práve tento stav je to najlepšie, keď hľadáte, ako schudnúť boky a stehná.

Rada! Nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín. Na správne spaľovanie a priebeh ketózy je dôležité piť. Odporúča sa až 3 litre nesladených tekutín denne.

Ako schudnúť boky - cviky

Je jasné, že žiadne chudnutie nebude fungovať, keď sa nedoplní pohybom. Ideálne je staviť na aeróbne cvičenie ako je plávanie, beh alebo jazda na bicykli, a to minimálne trikrát týždenne po dobu štyridsiatich minút. Ak doplníte cvičenie ešte powerjogou na posilnenie svalov a ich pretiahnutie, alebo cvičením pilates, budete mať vyhrané.

Tip! Pokiaľ ale chcete mať istotu, že máte cvičenie na mieru, môžete si nechať zostaviť priamo tréningový plán, ako schudnúť nohy a boky.

Do cvičenia sa pokojne môžete pustiť aj doma. Stačí, keď si pre začiatok zaobstaráte podložku. Rozcvičte sa pomocou výpadov. Skúste výpady dopredu, dozadu, ale aj do strán. Zatiahnite pri cvičení brucho, hlavu držte rovno. Týmto cvičením sa rozohrejete a svaly spevníte.

Rada! Tou najjednoduchšou formou je chôdza. Všeobecne sa odporúča denne mať aspoň 10 000 krokov. To je základ pre zdravý životný štýl.

Jeden zo základných cvikov, ktoré by ste nemali vynechať, je zdvíhanie nôh v ľahu. Ľahnite si na bok, rukou sa oprite o zem a zdvihnite natiahnutú nohu hore, chvíľu vydržte, povoľte dole a pätnásťkrát zopakujte na každú stranu.

Skúste aj klasické zdvíhanie panvy. Ľahnite si na chrbát, ruky natiahnite pozdĺž tela a chodidlá zaprite celou plochou do podlahy neďaleko zadku. Zdvihnite panvu čo najvyššie, pritom zatnite zadok aj stehná a vydržte. Opakujte, kým budete môcť. Potom si dajte pauzu a potom skúste cvik ešte sťažiť. Jednu nohu nechajte na podložke, jednu natiahnite a nechajte ju natiahnutú nad podložkou.

Tip! Načerpajte inšpiráciu na YouTube. Pomocou cvičenia na iba 15 minút denne budete mať výsledky isté:


Trávite väčšinu času na stoličke v kancelárii? Aj v pauze na obed si môžete dopriať cvičenie na boky. Neveríte? Skúste to. A ako schudnúť boky v kancelárii? Posaďte sa rovno na stoličku, rukami sa chyťte podrúčiek. Potom s výdychom zdvihnite nohy k bruchu. Vráťte ich späť, ale nie až na zem a nadýchnite sa. Potom si skúste takto zacvičiť a zdvíhať len jednu nohu, potom druhú. V každej krajnej polohe vydržte 20 sekúnd.

Muži a chudnutie bokov

Ako ideálne môže schudnúť boky muž? Veľmi obľúbené je cvičenie pomocou TRX, čo je závesný systém, na ktorom sa cvičí pomocou vlastnej váhy.

Tip! Pre inšpiráciu sa pozrite na týchto 16 cvikov s TRX, ktoré vám pretiahnu svaly brucha, zadku a zaberú aj na veľké boky.

 

Počas celej doby vašej snahy, ako schudnúť boky, majte na pamäti, že dlhodobý efekt bude mať iba kombinácia správnej stravy a dostatočného pravidelného pohybu. Vôbec neriešte, ako schudnúť čo najrýchlejšie, pretože je to beh na dlhú trať. A keď sme pri tom behu, na začiatok stačí aj pravidelná chôdza.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €