Ako schudnúť zadok?

Zadok býva problémová partia. Sedavé zamestnanie priamo nadbytočným cukrom a tukom ukazuje, kam sa majú premiestniť. Na zadok. Obaliť si zadok tukom je ľahké, ako schudnúť zadok ale nakoniec tiež nie je ťažké. Ide o partiu, ktorá sa aj pri bežnej chôdzi hýbe, aktivujete svoje svaly, takže ju stačí len podporiť vhodným cvičením, úpravou stravy a budete mať rýchlo vyhrané.

Chudnutie zadku ale nie je možné urobiť samostatne bez chudnutia aj na ďalších častiach tela. Tuk sa z tela nestráca nikdy oddelene, nie je možné čerpanie energie nasmerovať na jedinú partiu. Nejde schudnúť len na jednom mieste, čo je dôležité uvedomiť si, pokiaľ chcete zistiť, ako schudnúť zadok. V tomto ohľade môže byť chudnutie náročnejšie, ale výsledok bude o to pozitívnejší. Nakoniec budete mať štíhlejší nielen zadok, ale aj brucho, boky, stehná. Pozrime sa teda, ako na chudnutie a ako schudnúť zadok.

Ako na krásny zadok

Sedací sval je tvorený z troch hlavných svalov a teraz si ukážeme, čo nám robí krásny zadok:

 • veľký sedací sval, ktorý je zároveň najväčším svalom v ľudskom tele,
 • stredný sedací sval,
 • malý sedací sval.

Skvelou správou je, že zadok je tvorený najväčšou skupinou svalov v ľudskom tele. Človek ich má o poznanie viac vyvinuté ako iné druhy, pretože sú dôležité pre to, čo nás odlišuje od iných cicavcov, teda pre vzpriamenú chôdzu. Problém každého chudnutia a posilňovania, a to aj toho, ako schudnúť zadok, je ukrytie svalov pod vrstvou tuku. Môžete mať svaly na zadku skvele vypracované, ale pokiaľ neschudnete tuk nad nimi, nebude to vidieť.

Ako schudnúť zadok?

Ani pri postupe, ako schudnúť zadok, nebude prekvapením, že stojí na dvoch základných pilieroch:

 • zdravom jedle, resp. chudnutí za pomoci jedla,
 • porcii cvičenia.

Pokiaľ skombinujete tieto dve oblasti a vydržíte to, môžete si byť istí, že vás vo výsledku bude čakať nielen chudnutie na zadku, ale pozitívne zmeny zaznamenáte na celom tele.

Cesty, ako schudnúť veľký zadok, budú hľadať pravdepodobne hlavne ženy. Muži s touto partiou nemávajú tak často problémy. Príčinu môžeme hľadať v genetike a hormónoch. Tie ženské, estrogény, smerujú zásoby energie do zadku, bokov a stehien. Zatiaľ čo ženy budú riešiť, ako schudnúť zadok a stehná, mužom testosterón rád zaisťuje ukladanie tukov na bruchu.

Bez úpravy jedálnička pekný zadok nebude

Než sa pustíte do zmien v jedálničku, je potrebné naštudovať si niečo o metabolizme a využívaní energie v ľudskom tele. Organizmus čerpá primárne energiu z prijatých cukrov. Pokiaľ mu ich dodáte viac, rovnako tak ako viac tukov, než ktoré sa mu v danej chvíli hodia, uloží si ich do zásob na horšie časy. A práve tieto zásoby treba využiť na to, ako schudnúť zadok.

V tele treba nastoliť stav, kedy nebude mať dostatok energie z prijatej stravy a siahne si do tukov pre svoje zásoby. Tento stav, kedy sa ako zdroj energie využívajú usadené tuky, sa nazýva ketóza, a využíva sa v tzv. ketodiéte, alebo aj nízkosacharidovej, či bielkovinovej diéte.

Pokiaľ to s bojom, ako schudnúť zadok, myslíte naozaj vážne, je ketodiéta ten správny smer, ktorý vám zaručí úspech. Ide o razantné zníženie prijatých sacharidov, a to až na maximálne 50 gramov denne. Pokiaľ tento limit naozaj dodržíte, do 48 hodín sa dostaví spomínaná ketóza a potom už budete len chudnúť.

Ako sa stravovať, aby denný príjem nepresiahol 50 gramov sacharidov? Spočiatku sa môže zdať, že ide o hlúpy žart, pretože cukry sú takmer vo všetkom. Cukry nájdete aj v mrkve alebo hrášku, všetko ovocie je tiež zakázané, rovnako tak aj bežné prílohy. V strave sa treba sústrediť na príjem kvalitných tukov a bielkovín. Na trhu sú k dostaniu aj kvalitné proteínové výrobky (tyčinky, cestoviny, kaše), ktoré môžu byť veľmi dobrou náhradou.

Rada! Pokiaľ si neviete rady, ako s ketodiétou začať, načerpajte inšpiráciu z ketónových kuchárok alebo rovno vyskúšajte týždenné balíčky pripravených jedál. Tie pokryjú vašu celú dennú spotrebu a budete mať istotu, že nerobíte žiadnu diétnu chybu. Teda že nemáte zbytočne viac cukrov, ani že telo netrpí nedostatkom niektorých dôležitých látok. 

Cviky, ako schudnúť zadok

Aký pohyb je ideálny, keď hľadáte spôsob, ako schudnúť zadok? Medzi univerzálne cviky, ako schudnúť zadok, patria:

 • behanie,
 • chôdza,
 • chôdza do schodov,
 • drepy,
 • široké drepy,
 • výpady,
 • zdvíhanie nohy poležiačky na boku,
 • poležiačky roznožovanie natiahnutých nôh nad telom,
 • kmity poležiačky,
 • roznožovanie.

Tip!  Doprajte si päťminútové cvičenie, pri ktorom vás budú svaly zadku a stehien pekne páliť:


Vyskúšajte niečo nové. Tréning môžete zintenzívniť pomocou bosu (pomôcka, ktorá vyzerá ako polovičná lopta). Užiť si na ňom môžete aeróbne, silové aj balančné aktivity. Hlavný záber pri tomto cvičení je smerovaný na stred tela, takže vašu snahu, ako schudnúť zadok, ešte znásobíte. S cvičením na bosu vám pôjdu kilá dole rýchlo.

Tip! Vyskúšajte napríklad tento tréning podľa YouTube:

 

Pokiaľ sa pustíte do boja, ako schudnúť zadok, nezostávajte v ňom sami. Vždy je lepšie, keď sa môžete motivovať vzájomne s niekým ďalším. Môže ísť o kamarátov, ale aj o osobného trénera, ktorý vám dokáže nájsť silu cvičenie nevzdať. Aj s jedlom si môžete nájsť parťáka, ktorý vás podrží a nedovolí vám vyčistiť chladničku. Na stravu sme tu pre vás aj my

 

 

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €