Ako schudnúť? 20 tipov na efektívne chudnutie

Ako schudnúť? Ako to mám urobiť, aby som konečne schudla?“ Vaša večná otázka, ktorá vám rezonuje v hlave. Z chudnutia nemusíte mať strach a zmätok v hlave. Na odvahe vám to nepridá a nepomôže ani číslam na vašej váhe poskočiť dole. Tak ako na to, ako schudnúť? Pozrite sa na našich 20 tipov, ako schudnúť. Získate smer a návyky, ktoré vás nenechajú z cesty chudnutia skĺznuť.

 

1.) Majte cieľ, motiváciu

Tento bod je v celom zozname, ako schudnúť, ten najdôležitejší. Nastavte si cieľ. Musí byť jasný a merateľný. Majte ho stále v hlave. Ujasnite si, prečo to robíte, prečo chcete schudnúť. Môže znieť napr. takto: „Za mesiac schudnem 3 kilogramy.“

2.) Zbavte sa starých návykov

„Ako schudnúť?“ Na túto otázkou máte mnoho rokov naučenú odpoveď: „Proste nejesť.“ Predtým sa obezita takto riešila a nikto nepremýšľal nad dôsledkami. Dnes už sú iné metódy, ktoré nenarúšajú vaše zdravie, ani neoslabujú telo. Otvorte sa preto novým nápadom a moderným smerom.

 

3.) Spite

Spánok je neoddeliteľnou súčasťou toho, ako schudnúť. Možno vám k chudnutiu spanie v hlave úplne nesedí, ale opak je pravdou. Váš organizmus sa regeneruje, svaly odpočívajú. Pokiaľ máte z dlhého spánku čierne svedomie, uvedomte si, že ani pri spánku vaše telo nie je úplne vypnuté a potrebuje energiu. Pri spánku navyše klesá produkcia stresových hormónov, ktoré bránia chudnutiu. 

4.) Ráno sa pretiahnite

Ráno vstávate rozlámaní a s jedným okom zalepeným. Skúste tieto negatívne pocity potlačiť a namiesto toho si zacvičte. Ľahko. Pár drepov, pretiahnutie do strán, úklony. Váš metabolizmus začne hneď fungovať.

 

5.) Dodržujte pitný režim

Tekutiny vyplavujú z tela nevhodné látky. Preto túto činnosť podporte dostatkom tekutín. Pite tiež preto, aby sa nestalo, že si pomýlite hlad so smädom.

6.) Jedzte pravidelne

V našom zozname, ako schudnúť, sa dostávame pomaly ku jedlu. Pri ňom je jedna univerzálna rada. Síce nezrazí všetky prebytočné kilogramy, ale naučí vás nemať hlad, ktorý potom znamená zhltnutie kdečoho. Ak chcete schudnúť, jedzte pravidelne.

 

7.) Dávajte si viac zeleniny

Dávajte si zeleninu. Hlavne tú zelenú. Obsahuje vlákninu, ktorá pomôže zasýtiť. Nutne to nemusí znamenať, že si dáte na desiatu hlávku listového šalátu. Pripravte si zeleninový šalát s kozím syrom, grilovanými kuracími prsiami a slnečnicovými semienkami.

8.) Doplňte bielkoviny a vlákninu

Bielkoviny sú základnou stavebnou jednotkou nášho tela. Tak ich nezanedbávajte. Vedia samozrejme oveľa viac. Pre to ako schudnúť je dôležité, že pomáhajú zasýtiť. Na trhu je už našťastie široký sortiment proteínových jedál.

 

9.) Zakázať si cukor?

Cukru sa hovorí biely zabijak, ale môže mať aj inú podobu. Či už repný, alebo trstinový cukor - oba sú nepriatelia chudnutia. Jedzte bez cukru.

10.) Sladené nápoje?

Keď oni sú tak dobré. Správne sladké. Vy ale hľadáte cestu, ako schudnúť. Preto ich jednoducho vyraďte z vašej kuchyne aj jedálnička. Patria do toho aj jogurtové nápoje.

 

11.) Nehrešte s alkoholom

Alkohol dodáva pomerne veľa prázdnych kalórií. Keď už si predsa len chcete dopriať, voľte suché vína alebo vína s nízkym obsahom sacharidov.

12.) Obmedzte sacharidy

Ide o nadstavbu bodu, kedy máte zrušiť cukor v strave. Ak hľadáte, ako schudnúť, vyhnite sa cukrom aj sacharidom. Nadmiera sacharidov v strave totiž nájde svoje miestečko vo vašom tukovom tkanive, v ktorom sa usadí a potom sa ich ťažko zbavujete.

 

13.) Prečítajte si o ketónovej diéte

Ketónová diéta je nízkosacharidová diéta. Je teda založená na minimálnom príjme sacharidov. Aktuálne ide o veľmi obľúbenú cestu, ako schudnúť. A práve tento prístup funguje.

14.) Odštartujte diétu čo najľahšie

Objednajte si štartovací balíček KetoMix. Áno, aj také jednoduché to môže byť a prípravy alebo hladu sa báť nemusíte.

15.) Zvládnite aj kalorický deficit

S nízkosacharidovou diétou je spojený kalorický deficit. Ide o strašiaka, o ktorom v súvislosti s diétami počúvame zo všetkých strán. Viete, čo to znamená? Pozrite sa, ako ho ustáť.

 

16.) Maškrtte

Naozaj patrí maškrtenie k diéte a ceste, ako schudnúť? Má svoje pravidlá, ale aj pri chudnutí si môžete predsa niekedy zamaškrtiť. Ono to totiž ide aj zdravo.

17.) Hýbte sa

Hýbte sa. Ako najčastejšie to pôjde. Máte chvíľu pauzu v práci medzi schôdzkami? Zdvihnite sa zo stoličky a prejdite sa na poschodí alebo vyjdite pred budovu. Z autobusu vystúpte skôr a kráčajte. Rovnako tak to môžete urobiť s autom. Zaparkujte ho o niekoľko ulíc inde a choďte pešo. Každá prechádzka sa počíta.

 

18.) Zacvičte si

Neviete, ako začať s cvičením? Pozrite sa na náš YouTube kanál „Ako schudnúť“ a vyberte si cviky, ktoré budete chcieť vyskúšať.

19.) Stiahnite si appku

Mobilné telefóny umožňujú urobiť z chudnutia zábavu. Nainštalujte si aplikácie, kde si zaznamenáte množstvo zjedených potravín, nachodených krokov, spálených kalórií. Priraďte si k výkonu mapu, fotografie. Budete mať pekný denníček. O pár týždňov neskôr sa potom môžete usmievať, ako vyzerali vaše začiatky toho, ako schudnúť.

20.) Dodržujte pravidlo 3N

Čo je 3N? Nekúpiš, nemáš, nezješ. Neuvádzajte sa zbytočne do pokušenia a kupujte si zdravšie varianty potravín, ktoré máte radi. Čo doma nemáte, to proste nemôžete zjesť.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €