Alkohol a ketónová diéta

Pri proteínovej diéte nemusíte iba sedieť doma, aby ste si náhodou nevybrali jedlo alebo pitie, ktoré by mohlo obsahovať „zakázané“ sacharidy.

Nebojte sa chodiť do reštaurácií a von s priateľmi. V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, ako je to s ketónovou diétou a alkoholom. Najlepšou voľbou pre ľudí na ketónovej diéte je vyradiť zo svojho pitného režimu alkohol úplne. Alkohol totiž zaťažuje organizmus a ketónová diéta sama o sebe je pre telo náročná. Ak sa však ocitnete v situácii, keď sa alkoholu nemôžete alebo nechcete vyhnúť, dávajte si pozor na množstvo obsiahnutých sacharidov. Na trhu dnes existujú nízkosacharidové vína aj pivá. Bežné pivo a sladké víno obsahuje najviac sacharidov.

Na rozdiel od piva a vína, tvrdý alkohol ako vodka, gin, rum alebo tequilla, neobsahujú sacharidy vôbec žiadne. Napriek tomu, že tvrdý alkohol je vyrobený z cukrov, strukovín, zemiakov alebo ovocia, tak sa všetky sacharidy v procese fermentácie a destilácie premenia na etanol. Etanol ako taký nie je proti pravidlám proteínovej diéty. Pitie tvrdého alkoholu ale zaťažuje organizmus, a zároveň môže spomaľovať proces chudnutia kvôli nezanedbateľnému obsahu kalórií.

Dávajte si však pozor predovšetkým na množstvo vypitého čistého alkoholu. Pri proteínovej diéte mnoho ľudí zažíva zvýšenú úroveň opitosti, ktorá sa prejavuje rýchlejšie ako inokedy. Veľká časť osôb zažíva aj omnoho väčšiu „opicu“ ako pri bežnej strave. Zároveň nezabúdajte na to, že keď ste na proteínovej diéte, je pre vás obzvlášť dôležité piť veľa vody. Musíte byť dostatočne dobre hydratovaní

 
 
98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €