Ako ďalej po KetoMix diéte? Jedzte s rozumom!

Naučte sa o jedle premýšľať. Uvedomte si, čo je skutočné jedlo a k čomu sa po skončení KetoMix diéty rozhodne nevracať. Prechod na nízkosacharidovú stravu nebýva pre väčšinu ľudí komplikovaný.

Jej dodržiavanie sa ale pre mnohých stáva skutočným orieškom. Ak začnete s diétou KetoMix, začiatok stravovania s obmedzeným množstvom sacharidov bude pre vás podstatne jednoduchší. Nebudete musieť kontrolovať živiny a vitamíny, počítať makrá a hľadať si dostatočný príjem tukov a proteínov. Vďaka KetoMix jedlám dostane vaše telo všetko, čo počas diéty potrebuje. Je však jasné, že na KetoMix diéte nemôžete zostať po celý život. Naučte sa preto o jedle premýšľať. Uvedomte si, čo je skutočné jedlo a k čomu sa po skončení KetoMix diéty rozhodne nevracať. Nízkosacharidová strava má mnoho výhod a pomôže vám zostať na vašej ideálnej váhe aj vtedy, keď už nebudete držať striktnú ketónovú diétu.

Nízky prísun tukov

Vynechať cukry nestačí. Musíte ich nahradiť zdravými tukmi, aby telo dostávalo dostatok energie. Vyradenie jedného makronutrientu musí byť nahradené iným. V našom prípade tukmi.

Konzumácia polotovarov

Jedlá pripravované na rýchly ohrev sú často plné rastlinných olejov, lacných tukov a konzervačných látok. Majú tak so skutočným jedlom iba pramálo spoločného. Hľadajte kvalitné jedlo.

Príliš komplikované varenie

Ak vám KetoMix diéta vyhovovala, pretože príprava jedál bola jednoduchá a rýchla, a ak ste neboli priaznivcom dlhého varenia ani pred diétou, skúste dodržiavať rovnaký prístup aj po skončení KetoMix diéty. Je lepšie mať desať obľúbených jedál a dookola ich točiť, ako každý deň skúšať nové a po čase to vzdať kvôli „vyčerpaniu“.

Nadmerná konzumácia „povolených“ potravín

Povolené jedlá musíte konzumovať s mierou. Pollitrový pohárik nie je „hrnček“, plná miska nie je hrsť. Toto pravidlo nemusíte dodržiavať striktne. Čo je ale dôležité si zapamätať – neskĺznite do nekontrolovateľnej spotreby.

Podcenená príprava

Nespoliehajte sa na to, že keď na vás príde uprostred dňa hlad, niečo vymyslíte. Pripravte si dopredu jedlo. Prípadne aspoň premyslite, čo budete celý deň jesť, alebo aspoň to, kde jedlo nájdete. Aj keď ste s KetoMix diétou už skončili, môžete aj naďalej jesť tieto výrobky. Ak nestíhate variť večeru, siahnite po omeletách, polievkach alebo palacinkách.

Používanie rastlinných olejov

Zdravé oleje sú drahé. Pri menšom rodinnom rozpočte to môže byť naozaj vysoká položka, preto sa cesta „menšieho zla“ zdá lákavá. Nevydávajte sa po nej. Nahraďte tieto oleje lacnejšími a zdravšími alternatívami ako je masť, maslo alebo olivový olej. Sú cenovo menej náročné a ďaleko zdravšie ako rôzne rastlinné oleje a margaríny.

Nadmerná konzumácia bielkovín

Nízkosacharidová strava nie je strava s vysokým obsahom bielkovín. Ak jete len chudé mäso alebo len hydinu, vajíčka natvrdo bez čohokoľvek iného a podobne, v strave máte veľmi obmedzené množstvo tukov, ale nadmerné množstvo bielkovín. Doplňte také jedlá tukmi, aby sa konzumovanie bielkovín dostalo na rozumnú úroveň. 

 
 
98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €