Desať tipov pre začiatočníkov: ako sa pripraviť na ketogénnu diétu

Ketogenna diéta sa stáva stále populárnejšou voľbou pre toho, kto chce schudnúť. Nečakajte pri nej okamžité zázraky, ale spoliehajte sa na osvedčený a výskumami podložený spôsob, ako schudnúť. Navyše, strata nechcených kilogramov pomocou tohto typu diéty môže byť relatívne rýchla. V tomto článku nájdete desať dôležitých faktov, ktoré by ste mali poznať, aby ste dokázali úspešne schudnúť s KetoMixom a mali radosť z lepšej kondície a zdravia.

KetoMix diéta môže byť spočiatku náročná, ako vlastne všetky začiatky v živote. Je to dané veľkou zmenou v jedálničku. Na rozdiel od bežnej stravy dochádza pri diéte k výraznému obmedzeniu príjmu sacharidov, čo vedie k prechodu tela na tzv. ketolátky, ktoré si telo produkuje z vlastných zásob – z tukov. Výsledkom je pomerne účinná diéta, pri ktorej môžete pozorovať úbytok váhy už na tretí deň od zahájenia. Ako sa na túto zmenu pripraviť?

1/ Vytvorte si zoznam potravín, ktoré sú povolené a zakázané          

KetoMix diéta obmedzuje príjem sacharidov. To znamená, že by ste mali vyradiť zo stravy všetky sladkosti a sladké nápoje. Tak isto je potrebné sa vyhnúť konzumácii väčšiny ovocia, ktoré obsahuje veľa sacharidov, aj keď je bohaté na vitamíny.

Je dôležité si uvedomiť, že sacharidy, to nie je len cukor. Sacharidy sa vyskytujú aj v mnohých iných potravinách, ako sú strukoviny, pečivo, cestoviny a niektoré druhy zeleniny.

Pre uľahčenie vašej stravovacej rutiny je vhodné vytvoriť si zoznam potravín, ktoré sú povolené a zoznam tých, ktoré sú zakázané. Umiestniť ich môžete tam, kde na zoznam budete dobre vidieť a nebudete musieť neustále premýšľať, čo môžete a čo nemôžete zjesť.

2/ Naučte sa, ktoré tuky sú zdravé

Keď sa rozhodnete pre ketónovú diétu, mali by ste si uvedomiť, že nie všetky tuky sú rovnaké. Niektoré zdroje tukov sú prospešné pre vaše telo, kým iné môžu vášmu zdraviu uškodiť. Je dôležité sa pripraviť a naučiť sa, ktoré tuky by ste mali zaradiť do svojho jedálnička a v akom množstve.

Existuje niekoľko zdravých zdrojov tukov, ktoré by nemali vo vašom jedálničku chýbať. Ide napríklad o avokádo, orechy, rôzne semienka a olivový či repkový olej.

3/ Zbavte sa strachu z proteínov

Proteíny (bielkoviny) sú základnou stavebnou jednotkou tela a dôležitým zdrojom energie. Sú nevyhnutné pre tvorbu svalovej hmoty, podporujú správne fungovanie imunitného systému a obnovu buniek v tele. Kvalitné proteíny sa nachádzajú napríklad v chudom mäse, mliečnych výrobkoch, semienkach a orieškoch.

Buďte opatrní! Ak sa snažíte schudnúť a máte nedostatok proteínov, môže dôjsť k úbytku svalovej hmoty a tým aj k spomaleniu metabolizmu. Proces redukcie váhy potom prebieha veľmi pomaly.

4/ Dávajte si pozor na priemyselne spracované potraviny

Jedna z najdôležitejších a zároveň najjednoduchších vecí, ktorú môžete pre svoje zdravie urobiť, je sledovať zloženie výrobkov, ktoré jete. Kompletne vynechajte priemyselne spracované potraviny s vysokým obsahom sacharidov, ktoré sú plné chemických látok, cukru, soli a konzervantov. Ak si chcete udržať štíhlu postavu a zdravé telo aj po skončení diéty, mali by ste zaradiť do svojho jedálnička výhradne stravu bez zbytočných chemikálií a kvalitné základné potraviny, ako chudé mäso, ryby a morské plody, zelenina, ovocie, orechy, semienka, kvalitné oleje a vajcia.

5/ Keto chudnutie a nápoje

KetoMix diéta nie je len o jedle, ale aj o tom, čo pijete. Správny pitný režim je dôležitý od samého začiatku diéty, pretože ovplyvňuje váš proces chudnutia. Zabudnite na sladké limonády a ovocné šťavy. Nahraďte ich osviežujúcim nápojom bez cukru. Ideálna je čistá voda alebo bylinkový čaj, ktorý môže podporiť chudnutie.

6/ Zdieľajte svoj proces chudnutia s okolím

Povedzte o svojom pláne schudnúť rodine a priateľom. Budete mať niekoho, na koho sa môžete spoľahnúť, keď vám dôjde motivácia a počiatočné odhodlanie. Nájdite si niekoho, kto s vami bude túto výzvu zdieľať. Môže to byť kamarátka, partner alebo ktokoľvek, s kým môžete všetko prežívať. Budete sa vzájomne podporovať, strážiť sa a dodávať potrebnú guráž. Vo dvojici to ide ľahšie.

7/ Uvedomte si príčiny vedľajších účinkov

Počas prvých dní KetoMix diéty sa môže vyskytnúť tzv. sacharidová chrípka. Medzi jej príznaky patrí bolesť hlavy, únava, malátnosť, nesústredenosť a nevoľnosť. Ide o reakciu organizmu na znížené množstvo sacharidov. Ide však len o prechodný stav, ktorý trvá len pár dní. Potom sa procesy v tele stabilizujú a všetky problémy zmiznú. Budete sa naopak cítiť omnoho lepšie. Zbavíte sa chuti na sladkosti, zlepší sa vám črevná mikroflóra aj pleť. Čo je dôležité, pocítite príval energie.

Nezabudnite! Na úľavu od príznakov sacharidovej chrípky si môžete dopriať ketodrink s príchuťou pomaranča.

8/ Premeňte chudnutie na zmenu životného štýlu

Aj keď ide o týždenné keto chudnutie, nemali by ste KetoMix diétu vnímať len ako krátkodobý diétny plán, ktorý vám pomôže získať štíhlejšiu postavu. Ide o celkovú zmenu životného štýlu, ktorý vám KetoMix pomôže dosiahnuť. Na konci tejto cesty nielenže dosiahnete svoj cieľ, čo sa týka postavy, ale získate aj zdravšie telo, ktoré nebude trápené predchádzajúcimi neduhmi.

9/ Predíďte jojo efektu

Jojo efekt je pre väčšinu ľudí, ktorí držia akúkoľvek diétu, obývaným strašiakom. Bohužiaľ sa často stáva, že po úspešnom dokončení diéty má väčšina ľudí tendenciu si trošku prispôsobiť stravovacie návyky a vrátiť sa k zlozvykom, čo vedie k strate dosiahnutých výsledkov a priberaniu.

Zapamätajte si! Ak nebudete premýšľať o svojom životnom štýle v dlhodobom horizonte, udržanie novej váhy bude ťažké.

10/ Pripravte sa na obdobie po keto chudnutí

KetoMix diéta, tak isto ako akýkoľvek iný druh chudnutia, má svoj začiatok aj koniec. Je dôležité do svojej stravy postupne zaraďovať sacharidy a udržiavať energeticky vyvážený jedálniček. Pravidelný pohyb patrí k zdravému životnému štýlu. AK sa budete venovať pravidelnej športovej aktivite a po ukončení diéty prejdete na nízkosacharidovú stravu, máte takmer zaručenú budúcnosť v zdravom a štíhlom tele.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €