Ako schudnúť na tvári: 8 tipov ako efektívne zoštíhliť vašu tvár

Prebytočné kilá na tele ľahko zakryjete správnym výberom oblečenia. Tuk na tvári ale schováte len ťažko. Existuje vôbec spôsob ako schudnúť na tvári?

Zacieliť výhradne na tvárové partie bez toho, aby ste chudli aj inde na tele, prakticky nie je možné. V dnešnom článku nájdete ale pár tipov ako na schudnutie tváre a k jej zoštíhleniu môžete podstatne prispieť pomocou niekoľkých jednoduchých krokov a stravy KetoMix. Na záver si naštudujte trochu tvárovej gymnastiky, ktorú môžete cvičiť napríklad v rade pri kupovaní vianočného stromčeka.

Nie vždy musí ísť v boji ako schudnúť na tvári o problém celkovej nadváhy, zlej stravy a nadbytku cukrov. Dôvodov, ktoré podporujú zaoblenú tvár, môže byť mnoho:

  • konzumácia slaných jedál (chipsy, fast foody, instantné potraviny a iné pochutiny, ktoré sú dopĺňané veľkým množstvom soli),
  • konzumácia sladkých jedál, predovšetkým jednoduchých cukrov (cukríky, sušienky, dezerty a ďalšie cukry majú tiež vplyv na priberanie na stehnách),
  • konzumácia alkoholu,
  • nedostatočný spánok,
  • chýbajúci pohyb,
  • užívanie liekov ako je antikoncepcia, lieky obsahujúce hormóny,
  • genetické problémy,
  • zdravotné problémy, hormonálne ochorenie.

Opuchnutá tvár môže byť indikátorom porúch štítnej žľazy a hormónov štítnej žľazy. Zadržiavanie vody môže mať na svedomí ale aj hormonálna antikoncepcia. Príčinou môže byť aj neodhalená cukrovka. Žiadny z týchto problémov nebolí, preto sa vám k lekárovi možno nechce a máte pocit, že ste zdraví.

Bez pravidelných preventívnych kontrol u lekára spojených s odberom krvi by ste sa do chudnutia nemali len tak púšťať. Správne nastavená liečba nedostatku hormónu štítnej žľazy vedie k rýchlemu zoštíhleniu tváre a prináša odpoveď na otázku, ako schudnúť na tvári.

Koľko potrebujete schudnúť?

ĽAHKÁ NADVÁHA

Máte ľahkú nadváhu, teda BMI medzi 25 - 30? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 4 týždne. Zbavte sa svojich pár kíl navyše rýchlo a bez hladu.

4 týždne
98 porcií

STREDNÁ NADVÁHA

Máte strednú nadváhu, teda BMI medzi 30 - 35? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 6 týždňov. Zbavte sa kíl navyše pohodlne, rýchlo a bez hladu.

6 týždňov
154 porcií

VYŠŠIA NADVÁHA

Máte vysokú nadváhu, teda BMI medzi 35 - 40? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 10 týždňov. Zbavte sa kíl navyše rýchlo a bez hladu.

10 týždňov
252 porcií

VEĽMI VYSOKÁ NADVÁHA

Máte veľmi vysokú nadváhu, teda BMI hodnotu nad 40? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 14 týždňov. Zbavte sa kíl navyše rýchlo a bez hladu.

14 týždňov
350 porciÍ

1.) Kalorický deficit

Aby ste schudli na tvári, musíte schudnúť na celom tele. Dôležité tak je významne znížiť kalorický príjem. To, okrem iného, znamená vyradiť z jedálnička potraviny, ktoré obsahujú príliš veľa cukru. A naopak zaradiť zdravé tuky, veľa zeleniny a proteín, ktorý dokáže na dlhý čas zasýtiť.

Keď nechcete alebo nemáte čas riešiť zloženie jedálnička, sú ideálnym variantom ako schudnúť na tvári aj po celom tele nízkokalorické proteínové jedlá KetoMix. Sú lahodné a pripravíte ich do piatich minút. Pochutnať si môžete napríklad na nízkokalorickom pečive, polievkach, kašiach alebo dokonca chipsoch a nízkosacharidovej čokoláde. Skúsiť môžete aj kompletné diétne programy, ktoré KetoMix ponúka.

2.) Dostatok spánku

Správna regenerácia v spánku je ďalším spôsobom ako schudnúť v tvári. Pomáha vášmu zdravému fungovaniu, podporuje chudnutie a má vplyv aj na váš vzhľad. Čím ste starší, je ťažšie spánkový deficit doháňať. Čo šlo v dvadsiatich ľahko, v štyridsiatich už také jednoduché nie je. A dlhodobá spánková deprivácia sa na tvári skôr alebo neskôr negatívne prejaví. Prispieva aj k oslabenej imunite. Dostatok spánku, teda 7 až 8 hodín denne, je pre krásnu a štíhlu tvár absolútne kľúčový.

3.) Pozor na soľ

Soľ obsahuje sodík a ten, ako je známe, zadržiava vodu v tele, čo vašim bacuľatým líčkam alebo dvojitej brade nepridá. Zabraňuje tiež vyplaveniu škodlivých látok a to môže spôsobiť opuchy, práve aj na tvári. Riešením ako schudnúť na tvári je čo najviac obmedziť konzumáciu soli. Jedlo si pripravujte doma a soľ vymeňte za bylinky. Oblúkom sa vyhnite údeninám alebo paštétam. Nezabúdajte ani na pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 až 3 litre. Najlepšia je čistá voda alebo nesladené čaje.

4.) Preč s toxínmi

Vašu tvár pomôže vyrysovať a omladiť aj detox. Ako naňho? Dodržujte pitný režim, odľahčite jedálniček, vyhnite sa alkoholu, obmedzte kávu, dostatočne spite. Vaše telo sa začne postupne čistiť od všetkých škodlivých látok. A to je ďalší spôsob ako schudnúť na tvári. Celý proces je dobré podporiť bylinkami. Vyskúšajte napríklad bylinnú zmes KetoMix alebo prírodný prípravok s výťažkom z pestreca KetoMix Detox..

5.) Správne líčenie

Zvoliť správne líčenie je tip pre niekoho, kto má výzor bacuľky bohužiaľ daný geneticky. Žiadne ostatné návody ako schudnúť v tvári mu tak k štíhlej brade a vystúpeným lícnym kostiam nepomôžu. Základná rada znie: v oblasti tvárí sa vyhnite lesklým prípravkom a používajte radšej tie matné.

K zoštíhleniu tváre vám môžu pomôcť aj tzv. mačacie oči, ktoré vytvoríte pomocou očnej linky. Vyberajte tmavšie odtiene lícenky, radšej hnedú ako ružovú, a nanášajte ju len pod lícne kosti. Optické pretiahnutie tváre dosiahnete aj vyčesaním obočia hore do výrazného oblúka.

6.) Pite viac vody

Pitie vody je pre celkové zdravie úplne zásadné. Pri chudnutí je potom obzvlášť dôležité. Pokiaľ pred jedlom vypijete pohár vody, cítite sa sýtejší. Nezjete toľko jedla a teda prijmete menej kalórií, čo je ďalším z dôležitých faktorov ako schudnúť na tvári. Vďaka dostatočnej hydratácii tiež telo odplavuje nežiaduce toxíny. To pomôže proti zadržiavaniu vody a možným opuchom na tvári.

7.) Obmedzte alkohol

Dať si príležitostne pohár vína pri večeri je v poriadku. Naopak, ak alkoholu holdujete často a vo väčšom množstve, nie je to správna cesta ako schudnúť na tvári. Po čase vás pri pohľade do zrkadla čakajú akurát bacuľaté líca a najrôznejšie opuchy. Alkohol obsahuje množstvo prázdnych kalórií a žiadne živiny. Budete tak po ňom postupne priberať a schudnúť na tvári sa vám nepodarí. Pri diéte by ste alkohol mali vyradiť úplne.

8.) Trocha gymnastiky

Nebojte sa, že by ste si museli strkať nohu za krk alebo skákať jedno salto za druhým. Nečaká vás ani tréning so stuhou alebo obručou. Ide o tvárovú gymnastiku. Ak budete cvičiť pravidelne, nebude sa na vás starnutie pleti prejavovať tak rýchlo. Tvárové cvičenia vám môžu tiež pomôcť zbaviť sa dvojitej brady.

Druhá brada vás možno prvýkrát prekvapí až na fotografii, normálne o nej ani neviete. Schudnúť podbradok môže byť od tej chvíle vašim snom a cieľom, ako schudnúť v tvári. Pokiaľ už ste ale z kategórie „ako efektívne schudnúť tvár“ vyskúšali minimalizovať soľ v potravinách, príjem cukrov máte pod kontrolou, cvičíte, pustite sa ešte do tvárovej jogy. Ide o cviky, ktoré vám pomôžu posilniť svaly a tým aj vytvarovať tvárovú časť.

Vplyvom gravitácie a s rastúcim vekom sa dvojitá brada objaví tak nejako sama. Cviky pomôžu v prípade, že máte povädnuté svaly na krku a tvári z dôvodu dlhodobého hrbenia a zlého postoja. Aj tieto neduhy sa vám podpíšu v tvári.

Ako schudnúť na tvári tou správnou gymnastikou?

Nie je to ťažké. Nepotrebujete dokonca žiadne cvičebné pomôcky. Tvárové cvičenia môžete praktizovať kdekoľvek a kedykoľvek. Ideálne je precvičovať tvár niekoľkokrát denne po dobu pár minút,“ približuje Iva Ceradská, lektorka jogy.

Ako základný návod, ako schudnúť na tvári, sme pre vás vybrali 5 jednoduchých cvikov.

Kaprík

Pokiaľ ste milovníkom fotenia selfie, nebude vám toto cvičenie úplne neznáme. Tzv. kapriou tvárou pretiahnete a posilníte svaly v lícach (lícne svaly).

Jak na to:
Vtiahnite líca a pery čo najviac dovnútra. Budete pri tom vyzerať práve ako kapor. Držte po dobu piatich sekúnd. Potom uvoľnite. Celé niekoľkokrát zopakujte.


Balón

Určite ste už niekedy v živote nafukovali balónik. Buď ako dieťa, alebo v dospelosti napríklad na nejakú oslavu. Týmto cvičením pretiahnete a posilníte celú dolnú časť tváre.

Ako na to:
S hlbokým nádychom naplníte celé ústa vzduchom. Pery držíte stlačené pri sebe. Líca aj miesto pod spodnou perou sú plné vzduchu práve ako keď nafukujete balónik. Držíte po dobu piatich sekúnd. Potom vyfúknite. Celé niekoľkokrát zopakujte. Aby vám naozaj žiadny vzduch z úst pri výdrži neunikal môžete si pomôcť priložením prstov na pery.


Jazyk

Deti vyplazujú jazyk neustále. Vy sa s týmto cvičením vrátite do detstva, len dôvod na vyplazovanie jazyka bude iný. Toto cvičenie je skvelým spôsobom ako spevniť kontúry tváre a zatočiť s dvojitou bradou a vráskami na krku.

Ako na to:
Mierne zakloňte hlavu, pootvorte ústa a jazyk vyplazte smerom nahor. Vydržte po dobu piatich sekúnd. Potom uvoľnite a celé niekoľkokrát zopakujte.


Výplach

Pokiaľ používate po čistení zubov ústnu vodu, potom je vám technika vyplachovania úst dobre známa. Tento cvik formuje líca a pomáha zbaviť sa dvojitej brady.

Ako na to:
Naplňte ústa vzduchom a presúvajte ho z jednej strany na druhú. Presne ako pri používaní ústnej vody. Pokračujte po dobu piatich sekúnd. Potom uvoľnite a celé niekoľkokrát zopakujte. 


Mračún

Keď sa mračíte, obvykle nakrčíte čelo a medzi obočím sa vám urobí škaredá vráska. Pri tomto cvičení zamračenie využite práve naopak, proti vráskam medzi očami.

Ako na to:
Prostredníček a ukazovák jednej ruky natiahnete a vytvoríte nožnice. Každý z prstov priložíte na koreň obočia a budete sa snažiť ich rozťahovať od seba. Teda vyrovnávať vrásku medzi očami. Zároveň sa obočie zamračí proti prstom tak, aby ste vytvorili protiťah. Vydržíte po dobu piatich sekúnd. Potom uvoľnite. A celé niekoľkokrát zopakujte.

Nič sa nemá preháňať

Nezanedbávajte samozrejme ani iné cvičenia. Recenzie ukazujú, že problém trápi ako ženy, tak aj mužov. Rýchlo tento problém, ako schudnúť na tvári, dokáže vyriešiť snáď len plastická operácia a liposukcia pre prípad problémov s nadbytkom tukov pod bradou.

Trochu bucľatejšie líca sú normálne a niekedy dokonca nevyhnutné. Môže za to genetika. Ak máte okrúhlu tvár a dvojitú bradu v rodine, je vysoká pravdepodobnosť, že sa nevyhnú ani vám. A to aj napriek tomu, že sa budete riadiť všetkými našimi tipmi ako schudnúť na tvári.

 
 
98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €