Rýchle chudnutie

Každý by chcel schudnúť čo najrýchlejšie, aby sa mohol novou, štíhlou postavou chváliť čo najskôr. Rýchlosť chudnutia však závisí od niekoľkých aspektov – veku, pohlavia, zdravotného stavu, ale hlavne počiatočnej váhy, z ktorej chcete chudnúť. Čím vyššia váha, tým idú s KetoMixom kilá dole rýchlejšie. Optimálna rýchlosť chudnutia je 1 kg za týždeň. Rýchlosť chudnutia závisí tiež primárne na strave.

 

Žijeme v uponáhľanej dobe, na nič nechceme čakať, všetko musí byť hneď a navyše perfektné, ale na nič nemáme nakoniec čas. To platí aj o chudnutí. Hľadáte, ako schudnúť rýchlo, pritom natrvalo, ale bez čakania? Skúste aspoň na chvíľu spomaliť a prečítajte si náš článok, aká rýchlosť chudnutia je ešte dobrá a čo už je príliš.

Máte pred sebou jasný plán. Viete, koľko chcete schudnúť. Teraz už len premýšľate, či sa k vysnívanej váhe dopracujete za dva týždne, alebo až za mesiac. Na rýchlosť chudnutia si ale dajte pozor. Chudnutie nie je závod. Počítajte v ňom skôr s oveľa dlhším časom. Chudnúť štýlom "za 14 dní do plaviek" sa vám môže jednorazovo podariť a vyplatiť. Dlhodobo si ale nepomôžete a ešte si dodatočne kilá skôr naberiete. Rýchlosť chudnutia je rovnako dôležitá ako chudnutie samotné.

S chudnutím začnite v hlave

Cesta, ako najrýchlejšie schudnúť, začína vo vašej hlave. Je potrebné vybaviť sa pevnou vôľou a cieľom, že chcete schudnúť. V priebehu diéty to bude chcieť vaše ohromné úsilie. Ak snívate o tom, že schudnete desať kíl, nemôžete počítať s tým, že túto váhu schudnete za mesiac, dokonca ani za dva mesiace. Pri zdravej rýchlosti chudnutia cieľ dosiahnete tak za pol roka.

Žiadne čarovné tabletky, ktoré vám zaistia vysokú rýchlosť chudnutia, alebo chudnutie bez zmeny spôsobu stravovania a cvičenia neexistujú. Ide len o marketingové lákadlá, možno snáď o placebo. Chudnutie nedocielite bez vhodnej diéty a pohybu. Než sa do chudnutia pustíte, zamerajte sa najskôr na výber tej pravej diéty. Dôverujte len takej, pri ktorej nebudete hladovať a vaše telo bude dostávať aj potrebné vitamíny a minerálne látky, ako napr. pri diéte od KetoMix.

Rýchlosť chudnutia v číslach

Maximálna rýchlosť chudnutia sa uvádza pol kila až jedno kilo za týždeň. Optimálne chudnutie za mesiac tak vychádza na maximálne 4 kilogramy, skôr 2 kilogramy. Akékoľvek rýchle chudnutie hrozí tým, že ide na úkor zdravia a kvality chudnutia. Je potrebné chudnúť tuk a postrážiť si, že nedochádza k chudnutiu svalov..

Rada! Pri diéte si strážte dostatočný príjem bielkovín. Svaly chudnúť nepotrebujete.


Vyššia rýchlosť chudnutia je podozrivá, ak už nie priamo nebezpečná. Pamätajte si, že rýchlosť chudnutia je individuálna. Zatiaľ čo niekto chudne ľahko, inému dá zabrať aj jedno kilo. Dedičné dispozície jednoducho prebiť nedokážete. Záleží aj na tom, akú nadváhu zhadzujete a koľko celkovo plánujete schudnúť. Životný štýl bude pre rýchlosť chudnutia taktiež zásadný. Rýchlosť chudnutia sa navyše znižuje s vekom.

Tip! Zistite, či je vaša váha v norme, alebo máte nadváhu. Odpoveď vám dá naša BMI kalkulačka.

Koľko potrebujete schudnúť?

ĽAHKÁ NADVÁHA

Máte ľahkú nadváhu, teda BMI medzi 25 - 30? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 4 týždne. Zbavte sa svojich pár kíl navyše rýchlo a bez hladu..

4 týždne
98 porcií

STREDNÁ NADVÁHA

Máte strednú nadváhu, teda BMI medzi 30 - 35? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 6 týždňov. Zbavte sa kíl navyše pohodlne, rýchlo a bez hladu.

6 týždňov
154 porcií

VYŠŠIA NADVÁHA

Máte vysokú nadváhu, teda BMI medzi 35 - 40? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 10 týždňov. Zbavte sa kíl navyše rýchlo a bez hladu.

10 týždňov
252 porcií

VEĽMI VYSOKÁ NADVÁHA

Máte veľmi vysokú nadváhu, teda BMI hodnotu nad 40? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 14 týždňov. Zbavte sa kíl navyše rýchlo a bez hladu.

14 týždňov
350 porcií

Ako schudnúť rýchlo?

Snáď už je prekonaná myšlienka, že sa dá schudnúť jedine tým, že nebudete jesť. Rozhodne nejde o to prestať jesť alebo jesť výrazne menej. Hlavne sa sústreďte na to, čo jete. Dokonca to môže znamenať, že celkovo zjete viac, než koľko ste objemom zjedli, než ste začali s diétou. A napriek tomu môže ísť váha s väčším objemom jedla dole.

Ako funguje metabolizmus

Telo si ukladá všetku prebytočnú energiu, ktorú mu pošlete, na horšie časy. Udáva sa, že jeden kilogram tukového tkaniva obsahuje 32 340 kilojoulov. Tento tuk nezmizne, pokiaľ telu dodávate viac energie, než vydáte. Rýchlosť chudnutia bude nulová, pokiaľ budete mať príjem rovnaký ako výdaj.

Nízkosacharidová diéta

Hľadáte nástroj, ako zaručene schudnúť? Skúste ketónovú diétu KetoMix. Pri ketónovej diéte dochádza k chudnutiu uložených tukov pri tzv. ketóze. Bežne je organizmus zvyknutý čerpať energiu na svoje fungovanie zo sacharidov. Pokiaľ mu po nejakú dobu sacharidy výrazne obmedzíte, prejde na iné čerpanie energie, a to z tukov. Tento stav sa nazýva ketóza a nastupuje obvykle po 48 hodinách od veľmi výrazného obmedzenia sacharidov zo stravy. A už v tej chvíli začínate chudnúť. Ketónová diéta chudnutie naštartuje veľmi rýchlo.

Sacharidy sa musia držať skutočne nízko, a to na maximálne 50 gramoch za deň. Po naštartovaní ketózy a prekonaní sacharidovej chrípky začína telo veľmi rýchlo chudnúť. Rýchlosť chudnutia vás potom naozaj poteší.

Bojíte sa, že tak nízko sacharidy nedokážete udržať? S dodržiavaním vám pomôže niektorý z vytvorených diétnych plánov. V žiadnom prípade by ste nemali hladovať. Využite certifikované diétne pokrmy KetoMix, pri ktorých vaše telo dostáva potrebné vitamíny a minerálne látky aj napriek tomu, že chudnete.

Rada! „Dôležité je ale ponímať diétu ako akúsi štartovaciu čiaru na ceste k dlhodobej zmene životného štýlu. Ak sa po diéte vrátite k nezdravým pokrmom plným sacharidov a škodlivých tukov, kilá sa vám späť vrátia,“ varuje nutričná terapeutka a výživová poradkyňa Monika Rychlovská Tělupilová.

Ako chudnutie predsa len urýchliť?

Rýchlosť chudnutia podporíte aj týmito krokmi:

  • dostatočný spánok,
  • vynechanie alkoholu,
  • dodržiavanie pitného režimu,
  • pravidelná strava.

Tip! Vyvarujte sa všetkých potravín, ktoré by rýchle chudnutie narušili. Aj maškrtiť sa dá diétne. Pokiaľ sa bojíte, že budete nervózni a nepokojní v prvých dňoch ketodiéty, máme pre vás skvelý tip! U niekoho na začiatku diéty môžu začať nepríjemné bolesti hlavy, ale svet div sa, aj s tým vám poradíme. Viac informácií tu.Hýbte sa, cvičte

Rýchlosť chudnutia podporíte cvičením. Pokiaľ diétu doplníte vhodným športom aspoň trikrát týždenne, budete vidieť rozdiely nielen na váhe, ale aj na vašej fyzičke. Dobré je kombinovať kardio a silový tréning. Skvelé je plávanie, jazda na bicykli, svižná chôdza, ale aj joga.

Rada! Chudne sa totiž nielen pri športe samotnom, ale aj keď ste už v pokoji a odpočívate. Jeden kilogram tukového tkaniva spotrebuje 4,5 kcal denne, jeden kilogram svalového tkaniva spotrebuje 13 kcal za deň. Svaly hlavne spotrebujú energiu pri cvičení samotnom, ale aj pri následnej regenerácii. Nie je preto namieste báť sa svalovej hmoty.


Výsledkom chudnutia by nemala byť len novo získaná váha, ale nový životný štýl, ktorý budete držať aj po dokončení diéty. Rýchlosť chudnutia neberte ako meradlo alebo zdroj porovnávania. Dôležité je, že sa budete cítiť lepšie a čísla na váhe pôjdu dole.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €