Výživová poradkyňa odporúča KetoMix

Výživová poradkyňa Táňa Řeháková je diétou KetoMix nadchnutá, ako aj množstvo iných ľudí. Prečítajte si jej cestu k tejto diéte.

tana

Táňa Řeháková sa o seba a svoju váhu stará celý život. Aj preto by jej dnes málokto tipoval necelých 60 rokov. Vyštudovala Strednú potravinársku školu, ktorá ju predurčila na to, čím sa bude po zvyšok svojho života zaoberať. Zdravá strava ju sprevádzala v celej doterajšej kariére. Vydala knihu, ktorá sa týka zdravej výživy a nezmyselne držaných diét. Pripravuje semináre a workshopy, kurzy a školenia. Snaží sa pomôcť ľuďom, ktorí chcú so svojimi kilogramami navyše niečo urobiť. Táňa je diétou KetoMix nadšená.

Táňa, s tvojimi znalosťami a tým, čo vieš o stravovaní. Držala si niekedy diétu?

Samozrejme, že áno. Prvý raz to bolo, myslím, keď som mala približne 20 rokov. Zrazu som jednoducho nenatiahla nohavice cez zadok. Spomínam si, že som si vtedy hovorila, že som ich asi vyprala na vysokej teplote. Dodnes sa tomu musím smiať. Keď mi došlo, že chyba nie je v práčke, prvý raz som sa rozhodla pre radikálnu zmenu jedálnička. A už vtedy som zo stravy úplne vylúčila cukor. Váhu som si strážila a v oblasti výživy som sa vlastne odvtedy sústavne vzdelávala. Myslela som si, že to už bude navždy tak.  

A nebolo?

Starala som sa o to, čo jem. Tvorila som jedálničky pre deti aj ľudí trpiacich civilizačnými chorobami. Výrazne som dbala na zdravú výživu aj svojej rodiny. Lenže, ako už to v živote chodí, osud to chcel trošku inak. Najprv prišiel úraz kolena, ktorý ma vyradil na určitý čas zo športu. Dovtedy som jazdila na bicykli, milovala turistiku. Avšak, zrazu to nešlo. Keď som sa z toho dostala, čakal na mňa ďalší úraz. Znovu koleno. A k tomu ešte aj zlomená noha a rozdrvené zápästie. S tými to zraneniami som musela prestať so športom na dlhý čas. Absolvovala som niekoľko operácií a bez pohybu som nabrala pekných pár kilo navyše.

Nezlomilo ťa to psychicky?

Vyzeralo to, že celoživotná snaha je vďaka úrazom, mojej dispozícii po rodičoch a veku, v háji. Začínala som pomaly rezignovať, pretože moje finty na udržanie váhy bez pohybu už nefungovali. Keď som bola doma, stále som niečo varila a zobkala. Cítila som sa však nemožne a strašne nemotorne. Nadváha ma pomaly vyraďovala zo spoločnosti. Nikam sa mi nechcelo. Stáť pred šatníkom a vo všetkom oblečení vyzerať ako Droběna z Popolušky ma otravovalo.

Výživová poradkynÄ doporuÄuje KetoMixTakže vtedy prišiel čas skúsiť KetoMix?

Jedálničky, ktoré som po celý život presadzovala, boli v podstate treťou fázou ketónovej diéty. Jeden taký som vytvárala aj pre popredného českého herca a režiséra. Raz mi povedal, že mu jedálniček chutí, ale váha ide dole pomaly a on sa ponáhľa kvôli natáčaniu filmu. A tak som mu nasadila ketónovú diétu. V tej chvíli som sa postavila aj pred svoju vlastnú osobnú výzvu. Cítiť sa ako Droběna, a pritom iným hovoriť, ako majú jesť? To bolo ako kázať vodu a piť víno. Dovtedy som s komplexnou nízkosacharidovou diétou nemala skúsenosti. Premohla ma zvedavosť.

 Keďže teraz spolu o tom hovoríme, asi všetko zafungovalo tak, ako malo.

To rozhodne. Počas prvých dvoch mesiacov som úplne bez problémov stratila veľa kíl. Prvú fázu som držala iba 14 dní. Bolo úžasné pozorovať, ako sa za taký krátky čas začalo všetko meniť. Opäť som sa mohla viac hýbať a tlak mi z hraničných hodnôt klesol na vzorných 120 na 80. Pritom som vôbec nemala pocit, že držím nejakú diétu. KetoMixu sa podarilo rozhýbať môj spiaci metabolizmus a vliať mi do žíl optimizmus. Kilá išli ďalej dole, či už som si pochutnávala na dvoch bielkovinových jedlách denne, alebo vytvárala zo základov omeliet, polievok a kaší množstvo rôznych receptov, ktoré mi chutili. Za päť mesiacov som sa dostala naozaj na peknú váhu. A stále chudnem ďalej. V prvej fáze som bola 14 dní, v druhej dva mesiace a teraz, v tretej fáze môj metabolizmus funguje opäť tak, ako má. A kilá idú stále pomaličky dole. Občas si dávam KetoMix pre potešenie a rýchle občerstvenie. Taktiež ma teší odovzdávať skúsenosti s KetoMix diétou ďalej.

Takže si bola spokojná?

Viac než to. Som z výrobkov KetoMix nadšená. A určite nechcem hovoriť v minulom čase. Produkty KetoMix používam varenie či pečenie stále. KetoMix mi vrátil to, čo som už pokladala za stratené. Zase môžem urobiť drep, čakajú na mňa hory a túlanie sa lesom. Bolesti odchádzajú a ja sa teším, keď opäť vyrazím na bicykli. Vo svojich šesťdesiatich rokoch sa opäť nebudem musieť schovávať pred objektívom fotoaparátu. Za toto patrí odo mňa veľká vďaka KetoMixu. Som živým dôkazom toho, že diéta KetoMix môže byť zábavnou a príjemnou súčasťou napríklad aj veľa nepríjemného životného obdobia. Že sa človek nemá hanbiť prijať pomocnú ruku a nechať si napovedať.


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €