Pomáha cvičenie schudnúť?

Aby ste schudli, musíte vydať viac kalórií, ako prijmete. To je staré známe pravidlo. Cvičenie vám v tom môže výrazne pomôcť. Vďaka nemu totiž spálite ďalšie kalórie navyše. Niektorí ľudia však tvrdia, že samotné cvičenie na chudnutie nemá žiadny vplyv. Vyšší výdaj energie zvyšuje pocit hladu a vlastne zjete viac, ako počas tréningu spálite. Môže cvičenie naozaj pomôcť s redukciou hmotnosti? Ako je to s pohybom počas keto diéty? Na to sa pozrieme v dnešnom článku.

Cvičenie prospieva zdraviu

Pre vaše zdravie je pohyb naozaj dôležitý. Vďaka vhodnému cvičeniu spevníte svaly a vylepšíte si svoju postavu. Lepšie začne pracovať aj váš mozog a celkovo sa vám zlepší nálada. Pravidelný pohyb zároveň chráni pred množstvom ochorení, ako sú kardiovaskulárne ochorenia, diabetes 2. typu, obezita alebo osteoporóza. Ľudia, ktorí pravidelne cvičia, majú až o polovicu menšie riziko, že niektorú ich postihne niektorá z uvedených chorôb. Cvičenie zlepšuje aj duševné zdravie. Pomáha bojovať so stresom, zvyšuje sebavedomie, dušenú výkonnosť aj odolnosť.

Zamerajte sa na tuk v tele

Cvičenie býva spájané s nevyhnutnosťou znížiť váhu. Skôr by ste sa mali zamerať na zníženie podielu tuku v tele. Keď obmedzíte pri chudnutí kalorický príjem, bez cvičenia pôjde dole nielen tuk, ale aj dôležitá svalová hmota. Tá môže tvoriť až štvrtinu celkovej zhodenej váhy. Vaše telo hľadá pri nízkom kalorickom príjme ďalší zdroj energie. Spoločne s vašimi tukovými zásobami začne spaľovať aj bielkoviny z vašich svalov. Ak ale máte svalov dostatok, funguje vám lepšie metabolizmus. To znamená, že vaše telo jednoduchšie a viac spaľuje energiu. Taktiež je vyššia pravdepodobnosť, že si nižšiu váhu udržíte. Ak pravidelne cvičíte, obmedzíte kalorický príjem, a aj napriek tomu sa ručička váhy drží stále na rovnakom čísle, nezúfajte. Stále chudnete tuk, ale zároveň vám pribúdajú svaly. Radšej než po váhe siahnete po krajčírskom metre alebo po nohaviciach, ktoré ste pred pár rokmi nenosili.

Cvičenie počas keto diéty

Ako je to s cvičením počas keto diéty? Spočiatku to môže byť náročné, kým si telo zvykne na iný spôsob získavania energie. Teda, kým prekonáte tzv. sacharidovú chrípku. Môžete cítiť nervozitu, únavu alebo bolesti hlavy. Mali by ste si vybrať ľahšiu formu cvičenia, žiadnu veľkú záťaž. Dobrá je na začiatok joga. Keď si vaše telo zvykne na nové fungovanie, zaraďte pokojne náročnejšiu formu pohybu. Behanie, posilňovanie, jazdu na bicykli. Akákoľvek forma cvičenia počas keto diéty je bezpečná. V ideálnom prípade si vyberte taký pohyb, ktorý vám bude príjemný.

Cvičenie a chudnutie

Dosah cvičenia na chudnutie alebo priberanie sa u každého človeka líši. Aj keď väčšina ľudí, ktorí sa hýbu, schudne dlhodobo, sú ľudia, ktorým sa váha ani nepohne a niektorí dokonca priberú. Tí ale vo väčšine  priberú svaly a nie tuk.

Ak porovnáme stravu a cvičenie, má zmena stravy na chudnutie podstatne väčší vplyv ako cvičenie. Najúčinnejšia je z dlhodobého hľadiska kombinácia oboch – zdravej stravy a pohybovej aktivity.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €