Ako schudnúť bez cvičenia?

Telocvik vás v škole nebavil, do športových krúžkov vás rodičia prihlásili, ale potom vás celý čas nútili chodiť na tréningy? Doteraz pre vás športové aktivity nepredstavujú nič lákavé? Neznášate, keď sa spotíte, alebo sa pri cvičení cítite nesvoji, až trápne. Napriek tomu chcete bojovať s nadbytočnými kilogramami a hľadáte cestu, ako schudnúť bez cvičenia? Ide to vôbec?

Áno, cesty, ako schudnúť bez cvičenia existujú. Chudnutie bez cvičenia je však rozhodne zložitejšie, ako chudnutie s pomocou športu. Cvičenie urýchľuje chudnutie a pomáha vám rýchlejšie sa zbaviť tuku. Šport navyše zlepšuje náladu, vyplavuje endorfíny do tela, pozitívne ovplyvňuje metabolizmus, zvyšuje dobrý cholesterol a znižuje tlak. Spoločne s dostatok spánku je to perfektná chudnúca kombinácia. Ak však z nejakého dôvodu, napríklad zdravotného, cvičiť nechcete a nemôžete, ukážeme vám, ako schudnúť bez cvičenia

Ako schudnúť bez cvičenia?

Na ceste, ako schudnúť bez cvičenia, bude zásadnú rolu hrať práve jedlo. Nepúšťajte sa do razantných diéty typu „od dnes jem na obed len šalát“, „ po piatej hodine večer nejem“. Ako schudnúť bez cvičenia neznamená, že nebudete jesť. Svojmu telu potrebujeme aj naďalej dodávať energiu, aby fungovalo, aby ste vy mohli robiť každodenné aktivity. Zakázať si jedlo vedie jedine ku zdravotným problémom. Čo však môžete robiť a čo vám pomôže? Ako schudnúť bez cvičenia? Využite váš tuk uložený v tele ako zdroj energie. Organizmus štandardne využíva ako zdroj energie sacharidy, ktoré mu dodáte v jedle. Tuk, ktorý z jedla nevyužijete ako zdroj energie, ukladá na horšie časy a vám sa ukladá v oblasti bokov a na stehnách. A potom sa možno trápite, ako schudnúť na bruchu bez cvičenia. 

Je na vás, aby ste si nastolili taký stav, aby organizmus siahol na tieto uložené zdroje tuku a využil zásoby uložené na horšie časy. Ako to urobiť?

Energetický denný príjem

Najprv sa pozrime, aký by mal byť približný energetický príjem za deň bez toho, aby ste riešili, ako schudnúť bez cvičenia. Všeobecne sa uvádzajú tieto údaje (ak nechudnete, nie ste vrcholový športovec a ide len o dodanie energie potrebnej na bežné fungovanie tela):

  • minimálni denný príjem je 1 000 kcal (4 186 kJ),
  • ženy so sedavým zamestnaním 1 470 kcal (6 150 kJ),
  • deti, dospievajúce dievčatá, aktívne ženy, muži s nenáročným zamestnaním 2 150 kcal (9000 kJ),
  • dospievajúci chlapci a aktívni muži 2 440 kcal (10200 kJ).

Chudnutie pomocou jedla

Aby si telo vzalo energiu uloženú v tukoch, je potrebné razantne znížiť príjem sacharidov. Namiesto sacharidov, škrobov a cukru je potrebné telo zásobiť kvalitnými bielkovinami, vlákninou a tukom. Táto diéta sa nazýva nízkosacharidová. Stretnete sa však aj s označením bielkovinová alebo keto diéta. Obe fungujú na rovnakom princípe, teda striktnom obmedzení sacharidov. 

Rada! Nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín. Pre správne spaľovanie a priebeh ketózy je dôležité piť. Odporúčajú sa až 3 litre nesladených tekutín denne. 

Princíp keto diéty

Keto diéta je založená na príjme do 50 g sacharidov denne. Po niekoľkých dňoch tejto stravy telo prejde na využívanie tukov ako zdroja energie, tzv. bude v ketóze. Zvyčajne tento stav prichádza po 48 hodinách. Práve ketóza je to najlepšie, ak hľadáte možnosť, ako schudnúť bez cvičenia. 

Zostaviť si jedálniček, ktorý by spĺňal tieto kritéria a podporil snahu schudnúť bez cvičenia, nie je veľmi jednoduché. Predovšetkým, ak ste o tejto diéte nikdy predtým nepočuli a nevyskúšali ju. Ideálne je poveriť zostavením jedálnička odborníkov a využiť pripravené diétne plány

Rada! Získavajte informácie, študujte knihy o ketóze, inšpirujte sa receptami, prečítajte si diskusie, aby ste poznali aj skúsenosti ostatných a prípadné problémy, s ktorými sa stretli.

Našťastie je dostať aj pokrmy, ktoré úplne pokryjú tieto potreby a sú v súlade so snahou schudnúť bez cvičenia. Nemusí ísť len o jednotlivé jedlá, dajú sa zohnať aj týždenné balíčky, dokonca menu na dva až štyri týždne určené pre keto diétu. Počas celej doby sa o varenie nebudete musieť starať. Medzičasom sa môžete bližšie zoznamovať s tým, aké jedlá pripraviť. Tieto balíčky KetoMix spĺňajú zaručujú dostatočný príjem energie v dennej dávke. 

Ako rýchlo schudneme?

S pomocou ketónovej diéty sa chudne veľmi rýchlo. Ketónová diéta je zároveň odpoveďou na to, ako rýchlo schudnúť 10 kg. Nie každý by však mal 10 kg naozaj schudnúť. Využite BMI kalkulačku, aby ste zistili, či nadváhu vôbec máte. BMI predstavuje index telesnej hmotnosti. K výpočtu je potrebná len výška, váha a vek. Ďalším skúšaním následne zistíte, koľko by ste mali schudnúť, aby vaše BMI bolo v norme. 

Koľko nakoniec budete chcieť schudnúť je len na vás. Je potrebné zapojiť aj zdravý rozum, ako schudnúť bez cvičenia. Keto diéta je však naozaj rýchla a účinná aj v prípade, ak chcete schudnúť 10 kg bez cvičenia. Redukčná fáza diéty, kedy vaše telo funguje len s potravinami bez sacharidov, by mala trvať minimálne jeden týždeň a nemala by prekročiť osem týždňov. Túto fázu ukončite vo chvíli, keď schudnete na potrebnú váhu. 

Tip! Aj počas druhej fázy si dajte pozor na to, aby ste opäť nezačali jesť rovnako ako pred zahájením chudnutia. Stále dodržiavajte a strážte si prijaté sacharidy.

Potraviny na obdobie ketózy

Povolené potraviny počas chudnúcej časti keto diéty sú:

  • až pol kila zeleniny (s výnimkou hrášku a mrkvy),
  • oriešky, semienka, 
  • keto cestoviny, 
  • proteínové jedlá (palacinky, tyčinky, kaše),
  • mäso, a to aj sušené.

Naozaj to ide aj bez cvičenia?

Áno, chudnúť s ketónovou diétou môžete veľmi efektívne aj bez ďalšieho pohybu. Uvedomte si však, že každý kilogram svalovej hmoty na vašom tele zrýchľuje váš metabolizmus aj bez toho, aby ste v danej chvíli robili čokoľvek iné. V pokojnom stave musíte svoje svaly živiť. Čím viac svalovej hmoty máte, tým viac energie spotrebujete. Preto sa zamyslite aj nad zapojením zaujímavého cvičenia do vášho plánu „ako schudnúť bez cvičenia“. Tuky sa vo svaloch spaľujú rýchlejšie.

Tip! Uvádza sa, 1 kilogram svalovej hmoty zrýchli váš metabolizmus o 50-100 kcal denne. Pokojný metabolizmus bude potrebovať viac energie a spáli tak kalórie, ktorých sa potrebujete zbaviť. 

Ako schudnúť bez diéty a cvičenia?

Uvedomte si, že neexistuje žiadna zdravá cesta, ako schudnúť bez diéty a cvičenia. Najprv sa skúste sústrediť na to, čo jete. Ak si doprajete tučné salámy, čokolády, sladké nápoje, obmedzte ich. Vášmu telu to prospeje, ale zázračné chudnutie čakať nemôžete, ak sa zároveň nezačnete hýbať. Večer na spanie sa rozhodne neprejedzte pri televízii zemiakovými lupienkami, sladkosťami, ale vyberte si radšej zeleninu. To sú všeobecné rady, ktoré uľavia vášmu organizmu. Keď sa však nepustíte do výraznejšej zmeny životného štýlu, nezmení sa ani vaše telo. 

Tip! Úplne postačujúci krok ako schudnúť bez cvičenia môže byť aj chôdza. Zabezpečte si smart hodinky, aby ste videli, koľko už ste za deň urobili krokov, stiahnite si aplikáciu a sledujte trasu, ktorou ste sa prešli. Aj chôdza môže byť zábava.

Stále však majte na pamäti, že len ťažko schudnete, ak telu nedodáte potrebné živiny. Telo si ich začne v núdzi šetriť a o to viac si ich bude ukladať. Hladovanie k úspechu, ako schudnúť bez cvičenia, jednoducho nevedie. Ak by ste chceli chudnúť tak, že nebudete jesť, najskôr by ste docielili len úbytok svalovej hmoty, alebo stratu vody. Kľúčom k akémukoľvek chudnutiu, a to aj pri chudnutí bez cvičenia, je zároveň dostatok spánku. Málo spánku znamená, že je vaše telo unavené. Aby ste ho nejaké prebudili a primäli k akcii, dodáte mu zvyčajne cukry ako rýchly motor. Nedostatok spánku zvyšuje jednoznačne chuť na jedlo. 

Rada! Oddelenie spánkovej medicíny NUDZ (Národný ústav duševného zdravia) robí výskumy v oblasti dostatku spánku a dopadu na zdravie. Okrem iného sa zistilo, že sa zvyšuje riziko cukrovky, vysokého krvného tlaku, ale aj depresií pri nedostatku spánku. 

Ak držíte keto diétu, hýbete sa, spíte sedem hodín denne, ale stále sa nestačíte čudovať, prečo nemôžete schudnúť. Na vine môže byť aj to, že ste na seba príliš tvrdý. Pri keto diéte je potrebné dodržiavať potrebné množstvo energie pre telo. Keď budete mať snahu schudnúť ešte rýchlejšie, môžete sa dostať do pasce. Vaše telo sa bude brániť, strážiť si všetko, čo mu z energie doprajete a radšej si ju uloží. Vaša snaha schudnúť bez cvičenia bude preto márna. Chudnutie sa spomalí, alebo rovno zastaví. 

Ako vidno, ani cesta, ako schudnúť bez cvičenia, nie je bez prekážok, ale ide to. S doplnením pohybu by bola rýchlejšia, ale ide to aj bez športu. Podstatné je, aby ste sa stravovali dostatočne, ale umiernene, ale pritom nestrácali svalovú hmotu. Preto neleňošte a využívajte aj drobné príležitosti na aktivity. S jedlom vám radi poradíme.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €