Ako schudnúť, keď mám sedavé zamestnanie?

Kancelárska práca vyzerá nenáročne. Sedíte za stolom, sledujete monitor, občas si dôjdete k tlačiarni, k tomu kávička, torta s kolegami. Tento spôsob práce vám s kondíciou poriadne zamáva. Pokiaľ chcete schudnúť pri sedavom zamestnaní, je pred vami výzva.

Nadváha alebo dokonca aj obezita spojená so sedavým zamestnaním sú považované za civilizačnú chorobu. Aj keď ste aj po rokoch práce za počítačom nabrali len jednotky kilogramov, nenechajte sa uchlácholiť. K naberaniu váhy dochádza totiž pomaly a nepozorovane. Prečítajte si naše tipy, ako schudnúť, keď máte sedavé zamestnanie a predovšetkým ako predchádzať problémom.

Aké sú riziká administratívnej práce

Priberanie v sedavom zamestnaní ide prakticky samo. Možných následkov spojených s kancelárskou prácou je pomerne veľa:

 • Priberanie na váhe až obezita.
 • Bolesti chrbta, krčnej chrbtice a svalov.
 • Kardiovaskulárne problémy, riziko srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku a problémy s cievami.
 • Psychické problémy, zvýšený stres a úzkosti.

Administratívni pracovníci patria k najohrozenejšej skupine osôb, čo sa nadváhy týka. Ako je to možné? Ide o súbeh niekoľkých faktorov:

 • Nedostatok pohybu. Sedavé zamestnanie znamená minimálnu fyzickú aktivitu a tiež nízky energetický výdaj.
 • Nepravidelné stravovanie a časté vynechávanie raňajok. Ľudia v kanceláriách častejšie riešia obed nezdravým občerstvením, konzumáciou kalorických nápojov. Tiež sa doslova prejedajú.
 • Oslabenie svalov a celkový pokles svalovej hmoty. Silné svaly sú dôležité pre udržanie metabolizmu a kontrolu hmotnosti. Oslabené svaly znižujú schopnosť tela spaľovať kalórie.

Koľko potrebujete schudnúť?

Ľahká nadváha

Máte ľahkú nadváhu, teda BMI medzi 25 - 30? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 4 týždne. Zbavte sa svojich pár kíl navyše rýchlo a bez hladu.

4 týždne
98 porcií

Stredná nadváha

Máte strednú nadváhu, teda BMI medzi 30 - 35? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 6 týždňov. Zbavte sa kíl navyše pohodlne, rýchlo a bez hladu

6 týždňov
154 porcií

Vyššia nadváha

Máte vysokú nadváhu, teda BMI medzi 35 - 40? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 10 týždňov. Zbavte sa kíl navyše rýchlo a bez hladu.

10 týždňov
252 porcií

Veľmi vysoká nadváha

Máte veľmi vysokú nadváhu, teda BMI hodnotu nad 40? Odporúčame vám pustiť sa do KetoMix diéty na dobu aspoň 14 týždňov. Zbavte sa kíl navyše rýchlo a bez hladu.

14 týždňov
350 porcií

Ako schudnúť pri sedavom zamestnaní

Sedavé zamestnanie je drobná prekážka chudnutia. Ale nie je neprekonateľná. Prvý krok je prakticky jasný. Pri tejto práci máme nízky energetický výdaj, pretože nám chýba pohyb. Na chudnutie potrebujeme telo dostať do kalorického deficitu. Teda do stavu, kedy je energetický výdaj vyšší ako príjem. Pri práci za počítačom toho jednoducho veľa nespálite. Riešenia sú možné dve. Buď úprava jedálnička a zaradenie menej kalorických jedál, alebo zvýšenie fyzickej aktivity.

Rada! Chcete schudnúť bez hladovania? Siahnite po výhodných nízkosacharidových balíčkoch, ktoré vám cestu pri spaľovaní nechcených tukov uľahčia.

 

1.) Každý krok sa počítá

Doslova a do písmena platí, že stačí zaradiť prirodzené činnosti. Nájdite si cestu, ako si zašportovať pri ceste do práce. Pokojne môže ísť o chôdzu alebo choďte na bicykli. Doma aj v práci choďte po schodoch. Vynechajte výťahy. Na obed choďte s kolegami pešo.

Pri práci si medzi úlohy vložte pravidelné prestávky. Každú hodinu zdvihnite prsty z klávesnice, vstaňte a bežte sa prejsť. Pretiahnite si ruky, krk, chrbát. Zájdite si do kuchynky pre čerstvú vodu. Pár drepov tiež nebude na škodu. Príjemne rozprúdia váš krvný obeh. Bude sa vám lepšie pracovať. Aj mozog potrebuje pauzu.

Ak cítite, že potrebujete zhodiť pár kíl, zaraďte do programu aj šport. Trikrát týždenne hodinu. Výber je na vás.

2.) Sústreďte sa na kvalitu

Namiesto toho si dodajte energiu z kvalitných bielkovín a zdravých tukov. Rozhodne vás zasýtia a energiu vám budú dodávať dlhšiu dobu. Čo sa vám hodí do týchto tajných zásob?

 • oriešky (kešu, mandle, lieskové) a semienka (slnečnicové aj tekvicové),
 • proteínové tyčinky a kaše na raňajky alebo rýchlu desiatu, aby ste prebili chuť na sladké,
 • proteínové polievky ako súčasť obeda,
 • proteínové drinky, ktoré si môžete dať na popoludňajšiu desiatu.

Bielkoviny vám dodá mäso, vajcia a rôzne druhy strukovín. Verte aj komplexným sacharidom ako je ryža, cestoviny, kuskus, prípadne aj celozrnné pečivo.

Tip! Veďte si o svojich jedlách záznamy. Píšte si do nich naozaj všetko. Môžete z nich vyčítať zaujímavé veci

 

Samozrejme je ideálne, pokiaľ si jedlá pripravíte vopred. V takej chvíli viete, čo kupujete, čo pripravujete a ako ste jedlo pripravili. Pokiaľ nie ste fanúšik zložitého domáceho varenia, skúste diétu KetoMix, ktorá pomáha ako s obezitou, tak aj pri drobnej nadváhe.

3.) Pitný režim

Telo potrebuje udržiavať hladinu tekutín zrovnanú. Pokiaľ ju nemá, nastupuje únava a v horšom prípade aj bolesť hlavy. Postavte si na stôl fľašu s pitím a pite priebežne. Nárazové pitie nie je to najvhodnejšie a obvykle telo od bolesti hlavy nezachráni.

 Tip! Na každý kilogram hmotnosti odporúčajú odborníci aspoň 30 – 45 ml tekutín.


Káva
nie je tekutina, ktorou by ste mali pitný režim nahradzovať. Všeobecne platí, že by ste nemali vypiť viac ako 3-4 šálky espressa denne. Ideálne sa vyvarujte dosladzovaniu alebo smotánke do kávy.

Existujú aj cesty, ako schudnúť pri sedavom zamestnaní. Keď sa začnete prirodzene hýbať, postave aj zdraviu pomôžete. Keď zaradíte priamo pravidelnú športovú aktivitu, výsledky na váhe čoskoro pocítite. Ešte intenzívnejšie výsledky dosiahnete s dobre nastavenou diétou. Vyskúšajte napríklad ketogénnu diétu KetoMix.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €