Je ovocie počas keto diéty tabu?

Leto je v plnom prúde a k nemu neodmysliteľne patrí bobuľové ovocie. Z jahôd, malín, ríbezlí, černíc alebo čučoriedok často vykúzlime ovocné gule, koláče, lekvár či plné iných dobrôt. Ako sme na tom s bobuľovým ovocím počas keto diéty?

Hlavní foto 1

Bobuľové ovocie počas ketónovej diéty – áno alebo nie?

Ak ste milovníkmi čerstvých sladkých jahôd, černíc, čučoriedok alebo malín zo záhradky a rozhodnete sa schudnúť nejaké to kilo, budete musieť ich konzumáciu počas keto diéty vynechať alebo výrazne obmedziť. Lesné ovocie je síce bohaté na vitamíny a minerálne látky, ale tak isto, ako iné ovocie, obsahuje sacharidy. Ich množstvo je potrebné počas keto diéty strážiť orlím zrakom. Dopriať si tak môžete maximálne pár kúskov alebo guľôčok. V žiadnom prípade by bobuľové ovocie počas keto diéty nemalo byť hlavnou ingredienciou vašich receptov. Mali by ste ho pridávať skôr len na ozdobu alebo jemné doladenie vášho pokrmu. Ideálne je pridať bobule napríklad do kokteilu, do proteínovej kaše alebo na proteínovú palacinku.

Pozor!  Aby ste telo priviedli do stavu ketózy, pri ktorej si čerpá energiu z uložených tukov, takže chudnete, je dôležité držať sa vyváženého jedálnička, ktorému dominujú predovšetkým bielkoviny. Ak do neho zaradíte viac ovocia a s ním aj viac nežiadúcich sacharidov, môže sa chudnutie úplne zastaviť. 

Ovocie v 1. fáze – áno alebo nie?

Áno, ale minimálne. Počas prvej fázy dbajte na to, aby vaša celková denná dávka sacharidov z ovocia a zeleniny nepresiahla 10 g. Bobuľové ovocie si môžete dopriať v malej miere a kombinovať s potrebnou zeleninou na ozdobenie vášho obľúbeného keto dezertu. 

Recepty s ovocím pre 1. fázu keto diéty

Ovocie v 2. fáze – áno alebo nie?

Áno. Prechodom do 2. fázy môžete začať zaraďovať viac ovocia do vášho jedálnička. Dopriať si môžete porciu bobuľového ovocia s maximálnym obsahom 10 g sacharidov na deň. Pre vašu predstavu si môžete za deň vychutnať napríklad 140 g jahôd, 140 g malín alebo 110 g čučoriedok. 

Pozor! Väčšia porcia znamená aj vyšší príjem sacharidov, ktoré môžu ohroziť vaše chudnutie. Vyhnite sa preto odhadovaniu množstva ovocia len tak od oka. Radšej všetko dôkladne odvážte na kuchynskej váhe. 

15.08.2022_21.09.54_REC

Ovocie v 3. fáze – áno alebo nie?

Áno. Počas tretej fázy si môžete dopriať väčšiu dávku ovocia, a to rôznych druhov. Stále by však kvôli obsiahnutým sacharidom jeho množstvo malo byť obmedzené. My odporúčame maximálne 200 g za deň. 

Chýba vám ovocie počas keto diéty?

Žiadny problém! Zaraďte do keto jedálnička naše produkty s ovocnými príchuťami. Napríklad pri kokteiloch nájdete príchuť čučoriedok, ananásu, lesného ovocia, banánu alebo jahôd. Na osvieženie si doprajte sirup s príchuťou lesných plodov alebo pomaranča. Od 1. fázy si môžete pochutnať aj na skvelom proteínovom pyré s príchuťou čiernych ríbezlí, limetky či malín. 

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €