Fitness influenceri

Kto je vlastne influencer a aký má na nás vplyv? Toto slovo určite nepočujete prvýkrát. Poďme si ale tento influencer svet trochu detailnejšie vysvetliť. Sú to osoby vystupujúce na sociálnych sieťach a ich obsah je pre nás zaujímavý a prínosný. V tomto článku sa dozviete viac o téme influencerstva. Dáme vám tipy, ktoré fitness centrá navštíviť v Prahe a aké výhody má domáci fitness. Tak poďme na to.

Kto je influencer a čo to znamená

Influencer je človek aktívne vystupujúci cez svoje sociálne siete alebo iné médiá. Najčastejšie sa k nám prihovárajú cez Instagram, Facebook, YouTube alebo TikTok. Na základe obsahu, ktorý vytvárajú, dokážu ovplyvniť veľké množstvo ľudí. A o čo môže ísť? Najčastejšie je to odporúčanie na nejaký produkt. Napríklad jedlo, kozmetiku či oblečenie. Nie je to ale len o produktoch samotných.

Môžu vám dať tipy na fitness centrum, reštaurácie alebo ako si zacvičiť doma. Firmy a značky zistili, že už nestačia klasické recenzie, ale jeden z cieľov, ako uspieť, je ukázať danú značku cez sociálne siete pomocou influencerov. Staršia generácia tento svet nemusí vôbec pochopiť. Je to ale súčasť modernej doby. Pre mnoho detí je to vysnívané povolanie. Influencerov majú ako svoje vzory a snažia sa im čo najviac vyrovnať.

Nikto z nás si pred viac ako desiatimi rokmi nedokázal predstaviť, ako sociálne siete zmenia svet a influencerstvo sa stane jedným z druhov povolaní. Aké jednoduché, že? Stačí sa natáčať, vydávať videá a dávať rady. Je za tým ale oveľa viac, než sa zdá. Je veľmi dôležité si vybudovať svoju komunitu, ktorá zdieľa spoločné záujmy.

Tip! Takéto premeny a príbehy si môžete prečítať na stránkach KetoMixu. Nájdete tu cestu za vysnívanou postavou nielen žien, ale aj mužov.

Fitness influenceri

Na Slovensku a v Česku je naozaj veľké množstvo fitness influencerov a stále ich rapídne pribúda. Pokiaľ sa zaujímate o zdravý životný štýl a máte sociálne siete, určite ste na niektorých z nich narazili. A aké mená stoja za zmienku?

Rada! Nezabúdajte, že pokiaľ chcete dosiahnuť pekné výsledky, nie je to len o cvičení, ale aj o úprave stravy. Inšpiráciou vám môžu byť tieto diétne plány KetoMix.

1.) Aleš Lamka

Fitness je jeho vášňou viac ako 10 rokov a je to jeden z prvých influencerov v tejto oblasti v Českej republike. Má za sebou niekoľko desiatok súťaží v kulturistike, z ktorých si tiež odniesol niekoľko cien. Teraz sa venuje predovšetkým tvorbe jedálničkov a online trénovaniu.

Zdroj: Instagram aleslamka_fitness

2.) Jakub Enžl

Vo svojich 25 rokoch toho už stihol skutočne veľa. Na Instagrame má vyše 200 tisíc sledujúcich a dlhodobo sa venuje fitness, zostaveniu jedálničkov, tréningových plánov, a dokonca tvorbe vlastných produktov.

Zdroj: Instagram jakubenzel

3.) Andy Štěchová

Slovenská fitness influencerka, ktorá ľuďom pomáha cez Instagram a YouTube zmeniť pohľad na jedlo a cvičenie. Pomocou videí odovzdáva svoje rady ohľadom posilňovania, receptov a tiež aktívne zdieľa svoj každodenný život.

Zdroj: Instagram andy.stech

4.) Lucie Minářová

Zakladateľka projektu Jedu na výkon. Spoločne so svojim tímom vytvorila aplikáciu. Tá ponúka napríklad viac ako tisíc ukážkových videí, sledovanie svojho osobného progresu a štatistík. Zdieľať je možné aj svoje pocity s ostatnými.

Zdroj: Instagram luciemín

5.) Petra Elblová

Na svojom YouTube kanále má cez 100 videí týkajúcich sa domáceho fitness a zdravého životného štýlu. Nájdete tu 30-minútové videá, ktoré si zacvičíte doma. Podelí sa s vami o recepty a inšpirácie na zdravé a dobré jedlo.

Zdroj: Instagram jmenujisepeta

Tip! Naše produkty napríklad testovali blogerky a vy si môžete prečítať, ako sme si viedli.

Fitness centrá Bratislava

Ako vybrať to najlepšie? Než si zaplatíte členstvo, tak fitness centrum vyskúšajte. Už prvou návštevou zistíte, či splnilo vaše očakávania a nájdete tam všetko, čo na cvičenie potrebujete. Veľakrát rozhoduje veľkosť, vybavenie, lokalita a tiež cena.

Fitness centrá - zoznam

Každému vyhovuje niečo iné, preto je dôležité vyskúšať rôzne miesta a nájsť si to najlepšie.

Ktoré stoja za to vyskúšať? Sú to:

  • Fit up
  • Fitinn
  • Golem Club
  • Maximus Gym

Domáce Fitness

Doba covidová mnoho z nás naučila, že cvičiť doma je vlastne veľmi jednoduché a efektívne. Pokiaľ sa ale robí správne. Môžete investovať nejaké peniaze na to, aby ste si doma urobili menšiu posilňovňu. Nemáme tým na mysli kúpu drahých strojov, ale bohato vám k domácemu fitness postačia činky, posilňovacie gumy a podložka na cvičenie. Nie je to ale nutnosťou, cvičiť sa dá aj bez pomôcok. A aké výhody má domáce fitness?

Nemáte čas na posilňovňu?

Veľa z nás nemá čas po práci chodiť na ďalšie hodiny do posilňovne. Musíte sa postarať o rodinu, máte dlhé smeny alebo deň plný schôdzok. Predstava, že ešte cestujete niekam do posilňovne vás práve na cvičenie nenaláka. Cvičenie doma je rozhodne úspora času. Ďalším veľmi dobrým dôvodom je ušetrenie peňazí. Ako sme už písali na začiatku, stačí vám naozaj skromné vybavenie alebo žiadne. Zacvičte si s vlastnou váhou a namiesto činiek využite fľaše s vodou.

Verte alebo nie, ale aj pri tom sa určite zapotíte. Cvičte podľa YouTube videí alebo cvičebných plánov, ktoré ľahko nájdete na internete. Ste sami svojim pánom, takže je na vás, akú náročnosť si zvolíte. Len je dôležité neprepáliť začiatok, aby vás po jednom cvičení nebolelo celé telo ešte niekoľko dní. Motivácia v pokračovaní by sa mohla veľmi rýchlo vytratiť. Zamerať sa môžete na určité partie, nemusíte nutne cvičiť celé telo.

Ďalšie výhody

Ďalšou výhodou domáceho fitness je to, že sa vyhnete preplneným centrám. Oblečte si to, čo vám je pohodlné. Nemusíte hneď bežať do obchodu so športovým oblečením a nakúpiť si drahý outfit. Sú vám príjemné tepláky a vyťahané tričko? Prečo nie, nikto vás v tom neuvidí. Dôležité je cítiť sa dobre. Keď si splníte nejaký svoj cieľ, za odmenu si urobte radosť novými legínami. A posledná výhoda, ktorá je veľmi dôležitá, že si vytvoríte nejaký režim a návyk. Naozaj nemusíte denne drieť hodiny doma. Zo začiatku vám bohato postačí pokojne aj pol hodinka denne. Stačí vydržať a po pár týždňoch to už pre vás bude denný chlieb.

Tip! Začnite s niečím ľahším a to týmto video seriálom Pretiahni sa. Naučíte sa vnímať svoje telo a správne cvičiť základné cviky.

Či už vás na cvičení alebo zdravom životnom štýle inšpiruje nejaký influencer alebo len vaše sny k lepšej postave, ste na dobrej ceste. Dnešný svet funguje z veľkej časti online. Nie je potrebné sa toho vôbec báť. Obsah, aký chcete sledovať, si určujete sami. Pokiaľ vás zaujíma niekto, kto pravidelne cvičí a dáva rady cez Instagram, ktoré vám vyhovujú, prečo ho nesledovať. Len si dajte pozor, aby vám sledovanie sociálnych sietí nebralo príliš času a netrávili ste tam väčšinu dňa.

Tip! Sledovať môžete aj nás na instagrame KetoMixu. Nájdete tu recepty, cvičenia alebo premeny našich zákazníkov.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €