Moderátor rádia Frekvence 1 Roman Mikesch

Roman Mikesch je moderátorom rádia Frekvence 1, kde baví svojich poslucháčov každé poobedie od jednej do šiestej. Okrem tejto práce koncertuje alebo moderuje súkromné akcie. Jeho životné tempo je rýchle, a tak jedlo riešil v pokluse alebo ho neriešil vôbec. Kvôli tomu mal úplne spomalený metabolizmus. A tak priberal, aj keď jeho príjem energie je veľmi malý. Na jar sa rozhodol pre KetoMix diétu, ktorú úspešne držal dva mesiace.

Proměna Roman

Ahoj Roman, videli sme sa naposledy na jar. Od tej doby si na vlnách Frekvence 1 známy, ako úspešný diétar. A zmena, ktorú si prešiel, je naozaj viditeľná.

Na jar som mal sám seba už plné zuby. Keď som si zaväzoval šnúrku, predkláňal som sa cez, obrazne povedané, basketbalovú loptu. Bol som unavený, na to, ísť si zabehať som buď nemal čas alebo náladu. Vedel som, že so sebou musím niečo urobiť. Som chlap a ako každý chlap som trochu ješitný. Nepáčila sa mi predstava, že mám na bruchu pneumatiku, ktorá ma obmedzuje. Že dychčím do schodov vedľa mladej, štíhlej kolegyne. A tak som si povedal, že do toho pôjdem. No a objavil som KetoMix. 

Koľko diét si predtým držal?

To je práve to, ani jednu. Nikdy som nemal pocit, že by som mal. S mojím životným tempom som s kilami navyše nemal problém. Bol som štíhly. Moje stravovanie bolo ale katastrofálne - skoro som nejedol. A do toho občas nejaké pivo alebo niečo tvrdšieho. Klasické dopĺňanie energie tým nesprávnym spôsobom. A tak som si vyrobil absolútne spomalený metabolizmus. Čokoľvek som do tela „poslal“, tak sa usadilo. Moje telo sa bálo, že ho nechám zas hladovať. Takže sa začalo brániť ukladaním tukov. Pre prípad, že by malo znovu hlad.

Ako si sa ku KetoMixu dostal?

Keď som sa rozhodol schudnúť, vedel som, že sám to nedokážem. Rozhodne som nemal čas ani chuť počítať kalórie a podľa toho variť. To ma nebaví. Potreboval som niečo, čo bude fungovať a čomu budem veriť. A hlavne, nezaberie mi to čas. Toho mám fakt málo. Takže som sa spojil s odborníkmi, ktorí mi vysvetlili, čo je KetoMix diéta. Ich popis diéty mi pripadal úplne logický. Vo chvíli, kedy výrazne obmedzíte cukry, začne vaše telo produkovať ketóny. Čo sú látky, ktoré si telo vytvorí z tukových zásob a použije ich ako zdroj energie namiesto cukrov. Táto jednoduchosť ma ohromila. Jasná logika, ktorá musí fungovať. A navyše som si na seba ušil bič. Aj keď mám pomerne silnú vôľu, rozhodol som sa podeliť o svoje chudnutie aj s poslucháčmi Frekvence 1. To keby ma náhodou prešla motivácia a by som chcel zhrešiť. Čo sa ale nestalo.

Podľa toho čo hovoríš, to znie jednoducho. Bol niekde zádrhel?

Popravde, žiadny nebol. Bál som sa, že budem mať hlad alebo, že mi KetoMix jedlá nebudú chutiť. Proste, že vylezie nejaký strašiak zo skrine. Ale nevyliezol. V prvej časti diéty som zbožňoval KetoMix kokteily. Voda, proteín, príchuť, rozmiešať v šejkri a máte plnohodnotné jedlo. Absolútne ideálne do práce alebo na cesty. A hlavne - bez varenia. Horšia pre mňa bola konzumácia zeleniny. Musel som sa veľmi „premáhať“. Ale aj to som sa naučil. No a keď som zistil, že aj polievky a kaše sa pripravujú takto jednoducho, nebolo čo riešiť. Aj omelety sú na prípravu jednoduché, trochu ako miešané vajíčka. Proste pre mužského ideálne.

Kedy si na sebe videl, že sa s tebou „niečo“ deje“?

Ak ma niečo na KetoMix diéte prekvapilo, bola to rýchlosť, akou išli kilá dole. Už za týždeň mi boli voľné džínsy v páse. A ešte jedna vec, ktorá mi vyrazila dych. Ten príval energie, ktorú som zrazu mal. Bál som sa, že budem unavený, protivný, nebudem zvládať. Ale opak bol pravdou. Vo chvíli, kedy telo preskočilo do módu „už som v ketóze“, ako keby dostalo energetickú injekciu. Neviem, či je to tým, že na trávenie KetoMixu potrebuje menej energie alebo tým, že telo potrebuje k svojmu fungovaniu omnoho menej cukru, ako mu dávame. Na to nie som odborník. Ale proste to tak je.

Ako dlho si sa takto stravoval?

KetoMix diéta má tri fázy. Prvú, kedy môžete jesť zeleninu, orechy a päťkrát denne KetoMix jedlo. V tej som vydržal mesiac. Nasleduje druhá fáza, kedy potrebujete už len tri KetoMix jedlá denne a ďalšie dve „normálne“ jedlá. Mali by ale spĺňať to, že sa jedná o jedlá rešpektujúce zdravý životný štýl. Táto fáza pre mňa bola paradoxne ťažšia, ako tá prvá. Pretože tu už som preberal zodpovednosť za to, čo jem. V tejto fáze som bol tiež mesiac. No a potom je fáza tretia. Tá už vlastne ale nie je žiadnou diétou. Jete normálne, zdravo. KetoMix mi ukázal cestu, že jesť sa má pravidelne. Že máte premýšľať o tom, čo a kedy jete. Začal som chodiť behať, pretože keď som ľahší, je to jednoduchšie. Váhu si držím, žiadny jojo efekt sa nekoná. Čo je pre mňa dôkaz toho, že chudnúť s KetoMixom bolo super rozhodnutie.

Takže podľa toho, čo hovoríš, odporučil by si KetoMix niekomu inému?

Rozhodne. Aj preto som informácie o tejto diéte zdieľal s našimi poslucháčmi. Ono, keby to nefungovalo, nemohol by som o tom hovoriť tak, ako som hovoril. Odporučil by som KetoMix každému, kto sa nemôže rozhodnúť a začať chudnúť. Každému, komu sa nechce, alebo napríklad nemôže cvičiť. Každému lenivému chlapovi, ktorý nechce kaloricky variť (ako ja) a pritom jesť kvalitne a chudnúť. Za všetko hovorí asi aj to, že som si znovu KetoMix objednal. Myslím, že ešte nejaké to kilo by mohlo ísť dole.


98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €