Chcete si urobiť na Vianoce radosť novou postavou?

Na Vianoce má byť všetko dokonalé. Usmiate deti, mamička v priliehavých šatách s misou plných podkovičiek z kapra, perfektne prestretý vianočný stôl. Aspoň takto to na nás pôsobí z televízie, v nákupných centrách či z fotografií. Skutočnosť však vyzerá každoročne inak. Deti choré, rezeň spálený, na slávnostný stôl ste zabudli kúpiť servítky. Urobte si radosť aspoň novou postavou.

Pripravujete si darček sami pre seba a za cieľ ste si tento rok dali, že Vianoce oslávite novou postavou? Ak chcete vianočné sviatky sláviť vo vnútri svojej novej postavy a túžite po vyladených krivkách, postavili ste si pred seba poriadnu výzvu. Každý organizmus je totiž iný. Takže, čo funguje na jedného, nemusí nutne fungovať aj pre toho druhého. Okrem zdravého stravovania je nemenej dôležité cvičiť, aby ste schudli natrvalo. Ako to zvládnuť a cez Vianoce nepribrať?

Nová postava na Vianoce

Je veľa spôsobov, ako si urobiť radosť novou postavou. Pokoje aj na Vianoce. Koľko času na chudnutie máte? Ak máte predstavu, že schudnúť zvládnete do týždňa alebo do štrnástich dní a vyberiete si diétu podobnú hladovke, pravdepodobne pohoríte. K neúspechu si ešte vytvoríte nábeh na jojo efekt a zlý názor na diéty. Nie každá diéta je taká náročná na dodržanie.

Chudnutie sa prejaví až po určitom čase. Ide aj o to, aby sa telo na zmeny adaptovalo, prijalo nový jedálniček za svoj. Diéta nemá byť šoková terapia. Výborné výsledky dosahujú klienti vďaka ketogénnym diétam. Ani tieto diéty však nepredstavujú spôsob, ako do týždňa vyriešiť nadváhu, ale pri dodržiavaní sú výsledky isté.

Rada! Maximálna rýchlosť chudnutia sa uvádza ako pol kilogramu až kilogram za týždeň. Za mesiac tak posuniete ručičku na váhe maximálne o 4 kilogramy.

Nízkosacharidová diéta je založená na naozaj nízkom príjme sacharidov na deň, to znamená maximálne 50 g denne. Ak vydržíte, už po niekoľkých dňoch sa u vás prejaví tzv. ketóza. Energiu na fungovanie si telo bude brať z nazbieraných a uložených tukov. Dochádza k tomu už po dvoch až troch dňoch. Vydržte to a zmeny sa čoskoro ukážu. Pozitívna správa je, že pri tejto diéte nemáte hladovať. Práve naopak. Telo budete zásobovať vitamínmi, bielkovinami aj tukmi.

Ako nepribrať počas sviatkov

Ak ste si dali za cieľ len „nepribrať počas sviatkov“, budete mať cestu o trošku jednoduchšie. Ale aj tak je tu pomerne veľa prekážok a lákadiel, ktoré vás budú zvádzať k tomu, aby ste ochutnávali, alebo dokonca rovno neriadene konzumovali, čo nájdete. Ničnerobenie a koliesko návštev u mnohých z nás zaistí aj nechcený darček v podobe nejakého toho kila navyše. Ako si to užiť, ale udržať si postavu aj cez sviatky?

Buďte aktívni

Na vianočné sviatky sa tešíte, pretože si konečne odpočiniete. Sadnete si k televízii, pustíte si novú rozprávku a hneď potom si vyberiete svoj tradičný obľúbený film. K tomu s niečo drobného zobnete, dáte si víno. Nič z toho vám nebudeme zakazovať. Každodenný kolotoč chodenia do práce vás však udržiaval aktívnych. Pri chodení do práce zamestnávate ruky, nohy, hlavu. Teraz zrazu nič. Sú dni, keď sedíte len doma a von sa ani nepozriete.

Doprajte si pohodlné sledovanie televízie, zahrajte si s rodinou obľúbené stolové hry. Potom sa však zdvihnite a vyrazte na prechádzku. Urobí dobre vášmu zažívaciemu traktu a prídete na iné myšlienky. Nebudete myslieť na vianočné pečivo a jedlo. Možno vás to von neťahá. Teploty okolo nuly, sychravo a tmavo. Vyrazte do posilňovne, na skupinové cvičenie alebo niekam na rýchlu prechádzku so psom. I to bude počas sviatkov fungovať.

Jedzte. Bielkoviny a vlákninu.

Zamerajte sa v jedle na dostatok bielkovín. Práve bielkoviny sa starajú o pocit sýtosti. Ak budete mať v jedle dostatok bielkovín, nezastaviteľná chuť na čokoľvek vás neprepadne. Aj vianočné jedlá môžete pripraviť s chudým mäsom, z kvalitnej šunky, nápoje piť bez cukru a z nízkotučných výrobkov. Kalórie drží na uzde aj vláknina. Vyskúšajte v receptoch namiesto bielej múky jej celozrnnú alternatívu.

Tip! Pozrite sa na našich 20 tipov, ako efektívne schudnúť. Načerpáte inšpiráciu a získate podporu na svoje diétne dni.

Nejedzte veľa. Včas sa zastavte.

Kým sa natiahnete pre ďalšiu drobnosť na zahryznutie, zastavte sa a odpovedzte si na otázku, či ste naozaj hladní a jedlo skutočne potrebujete. Nie je povinnosťou zjesť jedlo, ktoré hostiteľ servíruje. Ochutnajte, aby ste neurazili, ale dojesť nemusíte. Vychutnajte si ho, vnímajte chuť a pochváľte. Nemusíte nevyhnutne zjesť celú misku chlebíčkov, ktorá sa na stole objavila.

Tak isto to platí pri príprave jedál. Musíte ochutnávať, aby ste vedeli, čo návšteve predkladáte. Predpokladáme, že ste spokojní s výsledkom. To však neznamená, že si musíte ešte pridať. Choďte na to s rozvahou. Chuť jedla spoznáte aj s trošky. Preto varte a pripravujte jedlá vtedy, keď ste sýti.

Low Carb Vianoce

Naozaj nemusíte prepadnúť panike, keď  ste zahájili diétu pred sviatkami a chcete ju dotiahnuť do konca. Existujú overené recepty, ktoré môžu konkurovať tým klasickým vianočným. Sú však o poznanie menej bohaté na sacharidy. Recepty sú také prepracované, že chutia aj ostatným členom rodiny. Nemusíte mať strach predložiť ich návšteve. Hľadáte inšpiráciu, ako si udržať váhu? Vyskúšajte niektoré z nášho receptára.

Ak máte cieľ udržať si postavu cez sviatky, držte sa ho. Nenechajte sa vykoľajiť známymi. Možno na vás budú skúšať rôzne fígle, ako narušiť váš režim. Len tak zo srandy. Pre vás také porušenie stravovacieho režimu môže znamenať vystúpenie z diéty. Buďte pripravení aj na týchto srandistov. Ak by vás v súvislosti s chudnutím niečo trápilo, ozvite sa nám. Sme tu pre vás aj počas vianočných sviatkov.

 

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €