Voda alebo mlieko? S čím miešate proteín vy?

Otázka, či je lepšia na miešanie proteínu voda, alebo mlieko, by sa dala prirovnať k Sofiinej voľbe. Niektorí preferujú mlieko kvôli jemnejšej a plnšej chuti, druhí zase vodu kvôli zdravšiemu tráveniu. Čo je ale lepšie pre naše telo a v akých chvíľach by sme mali siahnuť skôr po vode?

Čo je proteín a prečo je pre telo dôležitý?

Proteín je doplnok stravy, ktorý sa radí medzi koncentrované zdroje bielkovín. Tie sú pre naše telo veľmi dôležité. Podporujú rast a regeneráciu svalov, takže pokiaľ sa snažíte zlepšovať svoje výsledky pri cvičení, bielkoviny pre vás budú kľúčové. Proteín tiež znižuje pocit hladu, čo môže byť užitočné hlavne pri chudnutí. Existujú rôzne typy proteínových diét, medzi ktoré patrí aj keto diéta. Bohatá ponuka proteínových jedál, slaného aj sladkého maškrtenia vám dodá veľké množstvo bielkovín.

Zaujímavosť: Bielkoviny môžu pomôcť tiež udržať stabilnú hladinu krvného cukru. Sú teda veľmi užitočné aj pre ľudí s cukrovkou.

Práškové proteínové doplnky

Proteínových doplnkov nájdeme na trhu celý rad. Medzi ne patrí napríklad proteín hovädzí, rybí, sójový a kaisenový. Poďme sa ale teraz zamerať na najznámejší srvátkový proteín, ktorý je u ľudí najviac obľúbený. Najčastejšie ho nájdete v práškovej podobe, ale vyrábajú sa z neho aj tyčinky, sušienky či proteínové drinky. Väčšinou sa k práškovému proteínu pridáva voda alebo mlieko. Aká kombinácia je ale tá najlepšia?

Vaša vysnívaná postava je na dosah ruky.

Stačí len objednať.

BALÍČEK NA MIERU PRE ŽENY

Voda alebo mlieko?

Ak sa rozhodujete, či zmiešať proteínový prášok skôr s vodou, alebo s mliekom, mali by ste zvážiť svoje potreby a intolerancie. Je potrebné zdôrazniť, že mlieko nie je pre každého vhodné. Mnoho ľudí má problémy s trávením laktózy, čo je práve cukor obsiahnutý v mlieku. Laktózová intolerancia môže byť veľmi nepríjemná. Spôsobuje nadúvanie, bolesť brucha, hnačku a ďalšie tráviace problémy. Pokiaľ máte citlivý tráviaci systém, zvoľte radšej vodu.

Voda je lepšia pre:

rýchlejšie trávenie - Proteín zmiešaný s vodou sa rýchlejšie vstrebáva do tela. Voda totiž neobsahuje žiadne ďalšie zložky, ktoré by mohli trávenie bielkovín brzdiť.

lepšie trávenie - Veľa ľudí má problémy s trávením mliečnych výrobkov. Miešanie proteínu s vodou je tak pre nich jednoduchšie a šetrnejšie k tráviacemu systému.

Mlieko je lepšie kvôli:

väčšiemu množstvu bielkovín - Mlieko obsahuje bielkoviny a sacharidy, čo sa môže hodiť športovcom a ľuďom, ktorí pracujú na svojej fyzičke.

plnšej a jemnejšej chuti- Mlieko dodáva kokteilu plnšiu chuť vďaka svojej krémovosti. A keďže mlieko obsahuje cukor, celková chuť môže byť aj o niečo výraznejšia.

Kedy vodu a kedy mlieko?

Rozhodujúca môže byť aj aktivita, pri ktorej si proteínový kokteil doprajete. Pokiaľ sa snažíte o chudnutie či udržanie váhy, je lepšie zmiešať proteín s vodou. Mlieko totiž obsahuje kalórie a sacharidy, ktoré do chudnutia nepatria. Na druhú stranu, pokiaľ sa snažíte pribrať na váhe alebo na svalovej hmote, bude pre vás vhodnejšie zmiešanie proteínu s mliekom. Zvýšite obsah kalórií a bielkovín a budete mať svaly ako Pepek námorník.

Je dôležité si uvedomiť, že zmiešanie proteínového prášku s vodou alebo s mliekom neovplyvňuje jeho účinky na telo. Bielkoviny sú stále rovnako dôležité pre regeneráciu a rast svalov, bez ohľadu na to, či u vás vyhrá voda, alebo mlieko.

Pekáč buchiet sa pečie v kuchyni, tak poďte chudnúť s nami.

BALÍČEK NA MIERU PRE MUŽOV
98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €