Veľkonočný baranček bez cukru


V kresťanských veľkonočných tradíciách symbolizuje baranček pamiatku na Ježiša Krista, ktorý bol, rovnako ako nevinný, čistý a poslušný baranček, obetovaný, aby vyslobodil ľud z otroctva hriechu. Kedy presne nahradil sladký pečený baranček pokrmy z jahňacieho mäsa, nám nie je známe. Receptov na jeho prípravu je však množstvo. V tom našom, na rozdiel od tých ostatných, nenájdete žiadny cukor Na barančekovi si môžete preto pochutiť už od 1. fázy diéty KetoMix. Pozor, na 1 porcii vyčerpáte denný limit orechov.

Velikonoční beránek

Čo budete potrebovať na 4 porcie:

Postup

Rúru zohrejte na 180 stupňov. Formu na barančeka vytrite olejom. Z bielkov vyšľahajte tuhý sneh. V miske zmiešajte mandľovú low carb múku, palacinky, vanilkovú príchuť, žĺtky, prášok do pečiva, citrónovú kôru, tvaroh a vodu. Do vzniknutej zmesi na niekoľkokrát opatrne a zľahka zamiešajte sneh z bielkov. Cesto dajte do formy a pečte asi 45 minút. Oči a nos môžete zvýrazniť zapichnutím klinčekov.


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás a popíšte sa fotkami vašich receptov, a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €