Top 5 aprílových žartov v médiách


Prvý apríl je tradične spájaný s najrôznejšími žartíkmi a drobnými zlomyseľnosťami. Vybrali sme pre vás 5 podarených aprílových perál od celosvetových médií.

A,Man,Reads,A,Newspaper,With,A,Amazement

1/ Diétna voda z kohútika

Znelo to až príliš dobre na to, aby to bola pravda. V roku 2004 informovala anglická spoločnosť Yorkshire Water o diétnej vode z kohútika, ktorá môže ľuďom pomôcť schudnúť. Princíp bol jednoduchý. Išlo vraj o novú revolučnú úpravu vody, ktorá by v tele pri opitosti na seba viazala tukové bunky. Spoločnosť strhla k tomuto žartíku aj miestne noviny a televíziu, čo viedlo k tomu, že ju s požiadavkou na inštaláciu špeciálneho vodovodného kohútika vo svojich domovoch kontaktovalo viac ako 10 000 záujemcov. 

 

2/ Zber špagiet vo Švajčiarsku

Britská BBC odvysielala v roku 1957 trojminútovú reportáž o výnimočne bohatej úrode cestovín vo švajčiarskom meste Ticino. V záberoch bolo vidieť, ako ženy dôkladne trhajú zo stromov pramene špagiet a ukladajú ich na slnko, aby uschli. V tom čase sa špagety nejedli úplne bežne a boli považované skôr za exotickú pochúťku. Nie je preto divu, že väčšina divákov tejto správe naozaj uverila. BBC čelila množstvom telefonátov s otázkami, kde je možné si špagetové kríky zakúpiť.

 

3/ Burger pre ľavákov

Aj spoločnosti Burger King sa v roku 1992 podarilo verejnosť poriadne napáliť. Známy reťazec v novinách zverejnil celostránkový inzerát oznamujúci rozšírenie ponuky burgerov o nový Whopper špeciálne pre ľavákov. Mal obsahovať rovnaké ingrediencie ako ten pre pravákov, len s tým rozdielom, že všetky prísady boli otočené o 180 stupňov, pre ľavákov teda výhodnejší variant. Tisíce zákazníkov sa nechalo nachytať a objednávalo si v reštauráciách burger pre ľavákov.

 

4/ Farebná televízia

Predstavte si, ako veľmi boli potešení televízni diváci vo Švédsku, keď sa dozvedeli, že im k farebnému obrazu stačí pretiahnuť svoju čiernobielu televíziu nylónovou pančuchou. Túto revolučnú novinku odhalil na jedinom kanáli v roku 1962 „technický expert“. V pútavej reportáži vysvetlil, ako zakrytie obrazovky pančuchou ohne svetlo tak, že bude obraz vyzerať ako farebný. Na tento žartík sa nachytalo množstvo ľudí. Na skutočne farebný obraz si však museli počkať ešte osem rokov, až vtedy začali vo Švédsku prvé naozajstné farebné prenosy. 

 

5/ Digitálny Big Ben

Britské rádio BBC vyvolalo v roku 1980 značný rozruch u svojich poslucháčov, keď oznámilo, že najslávnejšie hodiny sveta na veži Big Ben pôjdu s dobou a budú ukazovať čas digitálne. Prekvapivo to málokomu prišlo vtipné. Ľudí táto zmena skôr šokovala a nahnevala. V rovnakej správe bola zároveň informácia o tom, že ručičky hodín budú rozdané prvým štyrom poslucháčom, ktorí stanicu kontaktujú. Toho sa chytil jeden japonský námorník, ktorý obratom volal a dúfal, že bude medzi prvými šťastlivcami.


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €