Šalát s konjakovou ryžou a pečeným karfiolom

Pripraviť si rýchly a vyvážený obed je vďaka diéte KetoMix hračka. Stačí mať poruke zeleninu, ktorá je počas diéty povolená a konjakové cestoviny. My sme pre vás vyskúšali rýchly šalát s pečeným karfiolom a ryžou. Nechajte sa inšpirovať a pripravte si chutný a rýchly obed alebo večeru.

Čo budete potrebovať:

  • KetoMix konjakovú ryžu,
  • karfiol, 
  • sušené paradajky, 
  • šalátové listy, 
  • rascu, 
  • avokádový alebo olivový olej, 
  • soľ, čierne korenie, 
  • koriander,
  • ocot alebo citrónovú šťavu.

Postup

Konjakovú ryžu prepláchnite vodou, aby ste odstránili typickú arómu. Karfiol pokrájajte na menšie ružičky, pokvapkajte olejom a posypte rascou. Potom ho dajte piecť do predhriatej rúry pri teplote 200 °C na cca 20 až 25 minút. Sušené paradajky pokrájajte na malé kúsky, koriander nakrájajte nadrobno. Vo veľkej miske zmiešajte uvarenú ryžu, upečený karfiol, paradajky, listy šalátu a koriander. Nakoniec všetko osoľte a okoreňte podľa vašej chuti.

Salat_s_konjakovou_ryzi


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás a popíšte sa fotkami vašich receptov, a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €