Prírodné spaľovače tukov

Existuje množstvo druhov prírodných spaľovačov tukov, ktoré pomáhajú pri chudnutí. Tie, ktoré si môžete počas ketónovej diéty dopriať, sa dozviete v tomto článku.

1

Tiež vám na začiatku chudnutia váš výživový poradca odporučil, aby ste prestali piť vašu obľúbenú kávu? Možno to spravil preto, že väčšina ľudí pije kávu osladenú. Navyše si do nej pridávajú veľa mlieka. Tým výrazne zvyšujú energetickú hodnotu tohto nápoja a chudnutie nie je také efektívne a rýchle. Často je preto jednoduchšie kávu úplne zakázať. Ak však pijete kávu horkú a čiernu (ale iba z veľmi malým množstvom mlieka), tak vaše spaľovanie tukov môže naopak podporiť. Pozrime sa na prírodné spaľovače, ktoré vám pri znižovaní váhy môžu pomôcť. Ale pozor! Nezabúdajte na to, že pri chudnutí je v prvom rade najzásadnejší vyvážený jedálniček a pohyb. Bez toho vám ani tie najlepšie spaľovače nepomôžu.

Prečo káva pomáha pri chudnutí?

Káva obsahuje kofeín, ktorý je základnou zložkou väčšiny spaľovačov tukov. Ak si ju dáte hodinu pred cvičením alebo inou pohybovou aktivitou, podporíte tak svoje chudnutie. Obdobný účinok na telo a chudnutie má aj kofeín obsiahnutý v zelenom čaji. Tu je ho však výrazne menej. Oba tieto nápoje si teda bez obáv môžete dopriať aj v priebehu ketogénnej diéty.

Bez kvalitných proteínov to nepôjde

Aby ste podporili spaľovanie tukov, je potrebné dodať telu aj potrebné množstvo proteínu, ktorý nájdete v chudom mäse, nízkotučných mliečnych výrobkoch alebo rybách. Spolu s konzumáciou rýb telu, okrem proteínu, dodáte aj omega 3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré znižujú zápalové procesy, riziko srdcovo-cievnych ochorení a podporujú chudnutie. Proteín viete telu dodať rýchlo a jednoducho prostredníctvom kvalitného proteínového prášku s nízkym obsahom tukov a sacharidov. Jedlá KetoMix obsahujú práve pre telo najlepšie využiteľné proteíny – sójové, srvátkové a vaječné. Kvalitný práškový proteín vás zasýti, dostanete pod kontrolu vaše chute, podporí svalovú hmotu, čím zároveň pozitívne ovplyvní vaše spaľovanie..

Čakanka – sladké pokušenie

Ďalším spôsobom, ako podporiť spaľovanie tukov, je zaradiť do jedálnička viac vlákniny. Tá totiž vo vašom tele pôsobí tak, že na seba naviaže vodu a zväčší svoj objem. Vďaka tomu sa budete cítiť dlhšiu dobu sýtejší. Zároveň budete mať nižší energetický príjem (zjete toho menej). Vhodným zdrojom rozpustnej vlákniny je inulín, ktorý je obsiahnutý napríklad v čakankovom sirupe alebo vo vláknine z čakankového koreňa. S čakankovou vlákninou nielen podporíte svoje chudnutie, ale ešte si príjemne osladíte život.


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €