Proteínové nápoje – veľkí pomocníci pri chudnutí

Chcete jesť pravidelne, ale nedostatok času vám to nedovolí? Práve preto sú tu proteínové kokteily, ktoré si máte za chvíľku hotové.

keto mix150070

Ak sa pustíte do proteínovej (bielkovinovej) diéty, určite sa stretnete s niečím, čomu sa hovorí proteínové nápoje. Nemusíte sa báť, že také nápoje popíjajú len svalovci v posilňovniach. Na chudnutie sú priam ideálne. Uvedený nápoj dodá telu potrebnú dávku proteínov bez toho, aby ho zahltil zbytočnými kalóriami. Predovšetkým ženy mávajú strach, že im po pravidelnom pití môžu príliš narásť svaly. Vďaka vyváženému diétnemu plánu sú však obavy zbytočné. Práve naopak. Proteíny podporujú proces chudnutia.

Ktoré potraviny sú tie pravé?

Kvalitný proteínový prášok spoznáte podľa zloženia a nutričných hodnôt. Najčastejšie sú tieto nápoje vyrábané zo srvátkového či sójového proteínu. Sú rovnako plnohodnotné ako proteíny živočíšneho pôvodu (tie bývajú vyrábané z kazeínu – kravského mlieka). Nápoje, ktoré sú vyrábané z rastlinného proteínu však bývajú ľahšie stráviteľné, ako produkty živočíšneho pôvodu. Zároveň sú vhodné aj pre vegánov.

Vitamíny a ďalšie živiny

Ak nápoj nahrádza plnohodnotné jedlo, mal by byť takisto obohatený o vlákninu, vitamíny a ďalšie potrebné živiny. Naopak by sme v ňom nemali nájsť žiadne sladidlá, farbivá, konzervanty a iné chemické prísady. Okrem toho, kvalitné proteínové nápoje neobsahujú ani lepok a bývajú obohacované ešte ďalšími zložkami. Napríklad sa pridávajú rôzne semienka, ktoré sú tiež bohaté na proteíny a navyše podporujú funkciu mozgu. Ďalej sú to napríklad vitamíny pre posilnenie imunity či kyselina fenolová, ktorá má antioxidačné účinky.

Hladu sa báť nemusíte

Pri proteínovej diéte tvoria práve nápoje jednu z hlavných zložiek jedálnička (okrem polievok, omeliet a kaší). Určite tak mnohých napadne, či ich taký nápoj dostatočne zasýti a nebude ich pri chudnutí trápiť hlad. Našťastie sú tieto obavy zbytočné. Proteíny vzbudzujú pocit sýtosti, ktorý vďaka nízkemu glykemickému indexu vydrží naozaj dlho. Navyše, po niekoľkých dňoch sa telo dostáva do stavu tzv. ketózy, ktorá má na svedomí okrem úbytku tukov aj dobrú náladu. Prichádza príval energie, a zároveň strata chuti na sladké či iné nezdravé maškrty. Do niektorých nápojov sa pridávajú aj rôzne prírodné zložky, ktoré pocit sýtosti predlžujú. Reč je napríklad o glukománe.

Výhody proteínového nápoja

Okrem toho, že vás tento nápoj zasýti, má ešte iné praktické výhody. Jednou z nich je nepochybne to, že si ho môžete vziať všade so sebou. Príprava je totiž veľmi jednoduchá. Stačí odmerkou nabrať dané množstvo prášku, zaliať vodou a starostlivo rozmiešať. Potom si už môžete len pochutnávať. Prášok si môžete odsypať a vziať si ho do práce či na cesty. Keď viete, že nebudete mať čas na prípravu zložitejšieho jedla, je práve tento prášok tou najlepšou voľbou. Popíjať sa dá aj na poradách alebo vo vlaku. Stačí si zabezpečiť vhodnú nádobu.

Ďalšou výhodou proteínových nápojov je fakt, že nemusíte mať strach o svoju svalovú hmotu. Pri niektorých diétach býva problém v tom, že namiesto tukov chudnú práve svaly, čo nie je v žiadnom prípade žiaduci jav. Keďže proteínové nápoje telu nedodávajú žiadne sacharidy a cukry, zameriavajú sa práve na spaľovanie tukov a dodané proteíny práveže svaly chránia.

Dajte si to, na čo máte práve chuť

Proteínová diéta väčšinou drží niekoľko týždňov. Je preto zrejmé, že je potrebná veľká variácia chutí všetkých diétnych potravín, aby sa ich človek už po chvíli „neprejedol“ a diéta ho rýchlo neprestala baviť. Aj preto si môžete pri proteínových nápojoch KetoMix vybrať hneď z niekoľkých príchutí. Väčšinou sa vyrábajú s príchuťou ovocia ako je jahoda či lesné plody. Z našej ponuky si však môžete vybrať aj rôzne iné príchute, ako napríklad: čokoláda, káva, vanilka, a dokonca kokos. Výhodné je, že k proteínovému prášku stačí dokúpiť iba chuť podľa ľubovôle a pri príprave iba všetko zmiešať. 


eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €