Mak do ketónovej diéty patrí


Mak je jednou z najzdravších potravín sveta. Je významným zdrojom vápnika, a preto je dôležitou potravinou, ktorá by vo vašom jedálničku nemala chýbať.

Detox (4)

Ak ste si podľa nášho receptu upiekli makovník, možno vás bude zaujímať, ako veľmi ste tým svojmu telu prospeli. Mak je totiž jednou z najzdravších potravín sveta. Mak je po stáročia využívaný nielen v lekárstve ale aj potravinárstve. 

Už antickí atléti ho konzumovali ako zdroj sily a vitality. Mak je významným zdrojom vápnika, a preto je dôležitou potravinou nielen pre vegetariánov alebo vegánov, ktorí neprijímajú vápnik z mliečnych produktov. Mak by nemal chýbať na tanieri tehotných žien alebo osôb trpiacich osteoporózou. V súčasnosti je najžiadanejším produktom z maku olej, ktorý má na ľudský organizmus takmer zázračné účinky. Obsahuje kyselinu olejovú, ktorá sa výborne osvedčila pri snahe zlepšiť si pamäť či znížiť krvný tlak. 

A to nie je všetko. Posledné výskumy mak označili za skvelú potravinu pri prevencii proti rakovine prsníka. Mak si nemôžu vynachváliť ani ľudia prechádzajúci náročným obdobím plným stresu. Jemná maková vôňa má výrazný, upokojujúci účinok na ľudskú psychiku. Upokojuje centrálny nervový systém, pomáha pri neurózach i duševnej nerovnováhe. Makový olej je u kuchárov obľúbeným artiklom. Nielenže výborne chutí, ale svoje zohráva aj jeho pôsobivá vône a rozmanitosť využitia. Či v teplej alebo studenej kuchyni, makový olej sa vždy postará o fantastickú chuť pripravovaných jedál. Ak držíte ketónovú diétu, neboj sa maku!


92667942_615352669020886_8350662951782318080_n
Autor článku
Tereza Vincourová

Vystudovala veřejnou správu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po škole působila 5 let u Českých drah, kde se věnovala marketingu a nákupu mediálního prostoru. Již 15 let je vegetariánkou a zajímá se o zdravý životní styl a správnou životosprávu. Kromě toho se věnuje také ilustraci knih nebo malování. Má za sebou 5 autorských výstav. Věnuje se také hudbě, konkrétně hře na klavír, basovou kytaru a zpěvu.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €