Jarný detox – doprajte si jar plnými dúškami

Zime už odzvonilo a v kalendári sa zjavil prvý jarný deň. Je čas odhodiť zimné kabáty a vymeniť ich za pohodlné šaty, ktoré vytrvalo čakajú vo vašej skrini. So slniečkom prichádza aj krásna jarná atmosféra, ktorá si priamo pýta večery strávené na prvých grilovačkách alebo posedeniach s priateľmi. Čo keď je ale vaše telo stále naladené na zimný spánok, ste unavení a úplne bez energie? Vyskúšajte jarný detox.

Kedy je ten správny čas na jarný detox?

Neexistuje žiadny konkrétny čas, ktorý by bol na jarný detox vyhradená. Každý človek to má inak. Mali by sme sa riadiť predovšetkým hlasom svojho tela. To isté platí aj pre dobu trvania celej procedúry. Jarný detox by mal trvať aspoň 5-7 dní, podľa toho, akú cestu si vyberiete a ako vám bude celý proces vyhovovať.

8 tipov na očistu tela

1.) Pite veľa vody a zostaňte hydratovaní

Nie je nič dôležitejšie ako pravidelný pitný režim. Vyzerá to ako veľké klišé, ale voda je naozaj liekom na množstvo problémov. Odstraňuje problémy s trávením a vyplavuje škodlivé toxíny preč z tela. Vďaka vode bude vaše telo hydratované a to sa následne ukáže aj na vašich vlasoch, nechtoch a hebkej pokožke. Voda môže byť veľkým pomocníkom aj pri depresiách a výkyvoch nálad.

2.) Smoothie alebo ovocné šťavy

Vodou s citrónom by ste mali štartovať každý deň. Vysoký obsah vitamínu C, ktorý sa v citrónovej šťave nachádza, podporí váš imunitný systém a pomôže vám naštartovať deň. S ovocnými šťavami, džúsmi alebo smoothies by ste to však nemali preháňať. Dôležité je, aby ste sa vždy presvedčili, z čoho sú nápoje zložené a aké majú výživové údaje.

Tip!

Ak si strážite štíhlu líniu, odporúčame vyskúšať naše keto sirupy. Neobsahujú žiadny pridaný cukor a na osladenie pohára vody vám stačí len pár kvapiek.

3.) Vyhnite sa alkoholu a cigaretám

Jarný detox by sa nezaobišiel bez správnej abstinencie a nikotínu. Týždeň bez večerného pohárika vína alebo dobrého piva nie je zase až taký dlhý čas. Uvidíte, že vám nakoniec vaše telo poďakuje.

4.) Cukry zamknite na dva zámky

Sladkosti môžu byť nepríjemným dobytím energie, ale bohužiaľ, len na krátky čas. Cukor totiž nie je potravina. Poskytuje len prázdne kalórie a pritom vám neprináša žiadne živiny. Vyskúšajte cukor obmedziť na minimum a vyhľadávať skôr potraviny bez pridaného cukru, alebo dokonca úplne bez cukru.

Tip!

Tyčinky, čokolády alebo sladké dezerty značky KetoMix si môžete dopriať bez jedinej výčitky. Majú znížený obsah sacharidov a niektoré z nich sú úplne bez cukru.

5.) Bylinná kúra na podporu detoxikácie

Už dlho premýšľate nad kompletnou detoxikáciou tela, ale stále ste to odkladali? Využite jarný detox ako šancu na prečistenie vášho tela skrz na skrz. Bylinná kúra značky KetoMix vám v tom pomôže. Kúra je rozdelená do 4 týždňov podľa zamerania. Od prípravy tela, kedy naštartujete chudnúci proces a zlepšíte trávenie, až po správnu činnosť lymfatického systému. Zakončíte očistou pečene, ktorá doplní túto cielenú a efektívnu mesačnú kúru.

6.) Nepreháňajte to s doplnkami stravy

Doplňte vitamíny a minerálne látky, ale všetko s mierou. Počúvajte svoje telo a doplňte len látky, po ktorých vaše telo prahne. Ak chcete jarný detox podporiť, aj pre túto alternatívu sme skvelo vybavení. Detox od značky KetoMix, Vitamín D3, Zinok alebo Multivitamín sa vám pri vašej jarnej očiste môžu výborne hodiť.

7.) Zaraďte do jedálnička veľa zeleniny

Zelenina by mala dopĺňať váš jedálniček každý deň, nie len počas detoxu. Vláknina je pre telo veľmi dôležitá. Pomáha s trávením a očistou čriev. Navyše, ak ste sa rozhodli chudnúť, bude vaším pomocníkom číslo jeden.

8.) Prechádzka prírodou v pláne každý deň

Pobyt na čerstvom vzduchu vám pomôže po fyzickej aj psychickej stránke. Nezabudnite, že aj vaša hlava je súčasťou tela a staraním sa o svoje psychické zdravie môžete predísť stavom depresie či nevyrovnanosti.

Jarný detox je skvelým reštartom po dlhej a vlečúcej sa zime. Uvidíte, že výsledky budú nakoniec stáť za to. Môžete sa rozlúčiť s pocitom nafúknutého bruška alebo nulovou energiu už s východom slnka. Vaše vlasy budú silnejšie a pevnejšie, pleť zregenerovaná a čerstvá energia na 100 %. Jarný detox nemusíte držať striktne, môže sa stať len súčasťou vášho životného štýlu. Uvidíte, že potom budete každé ráno vstávať s úsmevom na tvári.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €