Alkohol pri ketónovej diéte? Áno, ale s jasnými pravidlami.


Rovnako ako neplatí, že do ketónovej diéty nepatrí pečivo a prílohy, neplatí ani to, že sa musíte vzdať alkoholu. Aj keď, to má tiež svoje pravidlá. Začiatok ketónovej diéty je sám o sebe záťažou pre organizmus. Preto je nutné pri KetoMix diéte piť striedmo a prvý týždeň od začatia diéty je lepšie sa alkoholu úplne vyhnúť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V živote každého človeka nastanú chvíle, kedy si chce ťuknúť s priateľmi, pripiť si na oslavu narodenín alebo len tak posedieť s pohárom v ruke pri západe slnka a bežné starosti hodiť na chvíľku za hlavu. Väčšina ľudí si myslí, že nízkosacharidová diéta a alkohol nejdú dohromady. Pravdu ale majú len čiastočne. Ako u všetkého, čo sa proteínovej diéty týka, aj u alkoholu je potreba si dávať pozor na obsah sacharidov a množstvo, ktoré vypijete.

Najvhodnejší a zároveň k telu najšetrnejší alkohol je bezpochyby víno. Ak máte kvalitné víno s pomerom maximálne 0,4 gramov cukru na 1 deciliter, jeden pohárik denne nemôže vašu ketózu ohroziť. Kde takéto víno zohnať? KetoMix vám ponúka úplne novú limitovanú edíciu práve takéhoto vína. KetoMix víno s prívlastkom, ročník 2018, vás nadchne svojimi tónmi po orieškoch a medu a prekvapí svojou zlatistou farbou. Odmeňte sa za vašu odvahu zmeniť svoj život a pripite si s nami na vaše ďalšie úspechy v chudnutí. Ale pozor, len raz pohárikom!

Na zdravie!
Váš KetoMix

Na čo si pri pití alkoholu dať v ketóze pozor

  • obsah sacharidov obsiahnutý v danom alkohole – čítajte etiketu na fľaši,
  • vypité množstvo – odporúčame neprekročiť dávku 1 decilitra vína denne,
  • tvrdý alkohol vôbec sacharidy neobsahuje, obsahuje však veľké množstvo kalórií a nadmerne zaťažuje pečeň a obličky,
  • bežné pivo nie je pre ketónovú diétu vhodné,
  • je možné, že sa u vás objaví zvýšený pocit opitosti a väčšia opica, myslite na to,
  • ak pijete alkohol, nezabúdajte aj na priebežné pitie vody.

Zákaz predaja alkoholu osobám mladším ako 18 rokov.


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €