5 trikov, ako na dovolenke nepribrať a užiť si ju naplno


Ako-na-dovolenke-nepribrat-ketomix-sk (3)

Nenechávajte na náhode to, čo budete jesť na dovolenke. Pozrite sa na päť tipov, vďaka ktorým si dovolenku užijete, váhu si udržíte a navyše si nikto ani nevšimne, že si na svoju stravu dávate pozor..


1. Hlavne bez stresu

Všimnite si, že v titulku článku nie je napísané ako schudnúť, ale ako nepribrať. V prvom rade preto majte v letných dňoch voľna hlavne svoju pohoduVeď slovo dovolenka je odvodené od slov "dovoliť si". Ak sa vám teda naskytne napríklad príležitosť ochutnať lokálne špeciality, ktoré nikde inde nenajdete, nebráňte sa a s chuťou si užite nové chuťové zážitky. 

Naučte sa aj do budúcnosti brať bežné kalorické jedlá ako súčasť svojho jedálnička. Na čo si ale dávajte pozor, to je rovnováha. Ak viete, že za sebou máte zdravé vyvážené raňajky a pred sebou rovnako tak dokonalú večeru, tak „hriešny“ obed vám váše telo rado odpustí.

 


2. Pozor na zdravé kalórie

Už sa tešíte, až si dáte ovocie, ktoré bude mať oveľa intenzívnejšiu chuť oproti tomu nášmu? My sa tešíme tiež, preto vám nebudeme radiť, nech na neho rovno zabudnete. Ako viete, ovocie je plné cukru a význam cukru je hlavne o doplnení energie. Doprajte si preto ovocie hlavne v tej časti dňa, keď viete, že je ešte šanca cukry spáliť. Ovocné raňajky, kedy máte ešte celý deň pred sebou, sú preto úplne v poriadku. A pokiaľ zrovna na pláži pokukujete po ovocnom smoothie, urobte so svojím telom dohodu. Za to, že si doprajete peknú dávku cukru, použite dodanú energiu napríklad na niekoľko malých výletov k bójkám a späť.


Ako-na-dovolenke-nepribrat-ketomix-sk (2)
3. Pohyb aj pre leňochov

Pokiaľ máte v pláne aktívnu dovolenku, máte vyhrané. Pravdepodobne na dovolenke necháte aj nejaké to kilo. Ak však plánujete plážovú dovolenku a tešíte sa na to, že jednoducho nebudete nič robiť, využite aspoň výhod, ktoré pláž a more ponúka. Vedeli ste napríklad, že chôdzou v piesku spaľujete viac kalórií než tou bežnou? Ak navyše ešte aj surfujete vodou, je potrebné vydať na chôdzu energie ešte viac. Preto sa oplatí aj prechádzka za účelom zbierania mušlí. Prínosy plávania snáď ani nemusíme zmieňovať. 

Pokiaľ už teraz viete, že týmto aktivitám sa moc venovať nebudete, pokúste sa stráviť vo vode aspoň nejaký čas. Pobytom v chladnej vode telo prinútite viac „kúriť“, čo znamená zase o niečo viac spálených kalórií pre vás. A ak chcete páliť kalórie hlavne z tuku, podporte metabolizmus L-karnitínom, ktorý pomáha spomínané tukové zásoby premieňať na energiu.4.
Poraďte si s alkoholom

Rovnako ako pri výbere jedla, tak aj medzi alkoholickými nápojmi nájdete vhodné a menej vhodné varianty. Vyberajte preto správne. Ak ste milovníkom vína, určite viete, že nie je víno ako víno. Vyberať môžete medzi vínami suchými, polosladkými alebo sladkými. A rozdiel medzi nimi nie je malý. Dvoudeckou sladkého vína prijmete 9 gramov cukru a viac, zatiaľ čo pohárom suchého prijmete maximálne 0,8 gramu cukru. Preto je suché víno tou najlepšou variantou. Ak ale už teraz viete, že vínom pivo nikdy nenahradíte, máme aj pre vás riešenie. 

Priemerný obsah sladového cukru v pollitri piva je 20 gramov. Na trhu objavíte ale aj nízkosacharidové pivá (s nízkym obsahom slad. cukru), označené obvykle ako dia pivá. Tie v priemere obsahujú okolo 4 gramov sladového cukru v jednom pollitri. Nezabúdajte ale, že aj alkohol sám osebe je kalorický a každý gram alkoholu sebou nesie 29 kJ, teda viac ako jeden gram cukru. Nevnímajte preto alkoholický nápoj bez cukru ako možnosť pitia bez obmedzenia.P7061020
5. Byť vždy pripravený

Využite to, čo vás KetoMix učí po celú dobu diéty. Nepredpokladajte, že na výlete bude po ceste nejaké zdravé občerstvenie. Niekedy nemusí byť dokonca žiadne. Nezabudnite si preto pribaliť proteínové tyčinky do kabelky alebo do batohu. KetoMix kokteil alebo kaša sa dá zase rozmiešať kdekoľvek na cestách. A ak máte možnosť upiecť si ráno KetoMix žemličku, nie je problém vziať si ju so sebou ako desiatu či olovrant v podobe obloženej žemle. Skvelým pomocníkom vám budú tiež jednoporciové dózičkyPripravíte si do nich nielen porciu akéhokoľvek KetoMix jedla, ale aj oriešky alebo zeleninu.

Krásnu dovolenku! 


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €