Proteínová diéta predstavuje v súčasnosti jednu z najefektívnejších metód redukcie hmotnosti

Zabudnite na drastické diéty a dramatické hladovky, ktoré vášmu zdraviu skôr ublížia. Proteínová diéta je zmysluplná forma stravovania, po ktorej schudnete, budete sa cítiť ľahší a zdravší. Zároveň vášmu telu nebude nič chýbať. 

0eefc2acf63c297f3220dab110989a59

História a princíp proteínovej diéty

Za otca bielkovinových diét je vo všeobecnosti považovaný Američan Dr. Blackburn, profesor Harvardskej univerzity, ktorý už v roku 1973 sformuloval protokol Protein Sparing Modified Fast („bielkoviny šetriace modifikovaný pôst“), ktorým položil základ proteínových diét. USA, Francúzsko a Kanada sú krajinami, kde prebiehali najrozsiahlejšie štúdie s bielkovinovými diétami. V súčasnosti sú tieto krajiny na vedúcej priečke v rozšírenosti týchto diét. Prísun dostatočného množstva kvalitných bielkovín, za súčasnej redukcie prísunu cukru a tuku, vedie v zdravom organizme k navodeniu zvláštneho metabolického stavu, v ktorého dôsledku:

  • dochádza k redukcii hmotnosti prevažne na úkor tukového tkaniva,
  • je takmer stopercentne chránené svalové tkanivo ako zdroj energie,
  • väčšina ľudí nemá v priebehu diéty pocit hladu,
  • približne tretina osôb má v priebehu diéty veľmi dobrú, niekedy až mierne euforickú náladu,
  • v súčasnosti je proteínová diéta jednou z najčastejšie využívaných spôsobov redukcie hmotnosti, ku ktorej sa prikláňa veľké množstvo nutričných špecialistov aj lekárov.

Ako prebieha proteínvá diéta?

Proteínová (alebo inak povedané ketónová) diéta je založená na pravidelnom, vyváženom a špeciálne navrhnutom stravovacom programe, ktorý je rozdelený do troch fáz. Každá fáza predstavuje špecifický jedálniček. Pre každú fázu je určený zoznam povolených a zakázaných potravín a ich odporúčané množstvo. Dĺžka proteínovej diéty je individuálna v závislosti na zdravotnom stave, požadovaných výsledkoch a aj na tom, ako svedomite budete dodržiavať navrhnutý program.

5 dôvodov, prečo staviť na ketónovú diétu

  1. Proteínová diéta zdraviu neškodí, práve naopak. Za jej vznikom stoja špičkoví lekári a mnohoročný výskum pod vedením skúsených nutričných špecialistov.
  2. Pri proteínovej diéte mizne predovšetkým telesný tuk, svalové tkanivo je chránené vďaka prísunu kvalitných bielkovín s nízkym obsahom kalórií.
  3. Proteínovú diétu pri mernej nadváhe zvládnete sami. Zdraví jedinci len s niekoľkými kilogramami nadváhy nepotrebujú odborný dohľad. Kedykoľvek však môžu využiť online či telefonickú konzultáciu špecialistov KetoMixu.
  4. Proteínové jedlá KetoMix sú veľmi chutné a rozhodne vás neprestanú baviť.
  5. Pri proteínovej diéte sa nebudete trápiť hladom. Pravidelný prísun kvalitných bielkovín vám dodá dostatočné množstvo energie.

monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €