Nedarí sa vám pri chudnutí brucha? Trojnásobný majster Európy v kulturistike vám poradí, čo s tým.

Brucho je z hľadiska chudnutia jednou z najproblémovejších partií. A to aj vtedy, ak držíte diétu. Tuky na bruchu sú pritom z hľadiska zdravia organizmu tie najrizikovejšie. Prispievajú totiž ku vzniku civilizačných ochorení. Navyše sú nevzhľadné.
Pustili ste sa do chudnutia? Cvičíte brucho, ktoré nie a nie zmiznúť?
Opýtali sme sa Zbyňka Ceradského, niekoľkonásobného majstra ČR a trojnásobného majstra Európy v kulturistike, ako sa ich raz a navždy zbaviť.

shutterstock_730350430

Prečo je chudnutie brucha také ťažké?

Tuk na bruchu trápi nielen mužov, ale aj ženy. Predovšetkým typ postavy ako je „jablko“, ktorá má v našich zemepisných šírkach najväčšie zastúpenie. Ľudia s takouto postavou priberajú najviac práve v oblasti pásu. Tuk má v tejto partii širšie zastúpenie, ako kdekoľvek inde, preto sa ich zbavujeme najťažšie. 

To je jednoducho daný fakt, ale čo s tým? 

V prvom rade je potrebné povedať, že neexistuje žiadna zázračná tabletka, ktorá vás zbaví tuku len na určitej časti tela. Chudnutie je komplexný proces, ktorý zahŕňa zmenu stravy aj pohybových návykov. Váš výdaj energie musí byť väčší ako jeho príjem. Až potom začnete chudnúť. Dôležité je nehladovať a prijímať v strave dostatok kvalitného proteínu na úkor sacharidov. 

shutterstock_342153437Takže nekonečné cvičenie sklápačiek nie je riešením?

To je častý omyl. Keď strácate tuk, strácate ho rovnomerne po celom tele. Môžete od rána do večera robiť brušáky, ale ak budete mať nad svalmi tukové tkanivo, nebudete to na vás aj tak vidno, maximálne vás bude bolieť chrbát. Cvičenie je pri zdravom životnom štýle dôležité, pri chudnutí však nie je nevyhnutné. Existujú osoby, ktoré z nejakého dôvodu nemôžu cvičiť. Napriek tomu môžu schudnúť, a to zmenou stravy. 

Čo teda odporúčate?

Na rýchle a efektívne chudnutie všetkých oblastí tela je výbornou alternatívou ketónová diéta. Telo pri nej prechádza do ketózy a začne spaľovať vlastné tuky už za niekoľko dní. Jej princíp je jednoduchý. Ak však nie ste zbehlí vo výbere vhodných potravín a ich množstva, je lepšie zveriť sa do rúk odborníkov. Tí vám vedia zostaviť diétu priamo na kľúč. Z môjho pohľadu je najlepšou ketónovou diétu na trhu KetoMix. Je správne nutrične zostavený, má široký výber jedál a skvelý poradenský servis. 

Hovoríte, že cvičenie nie je nutné, ale ku zdravému štýlu života jednoducho patrí…

Áno, aby ste chudli, nie je cvičenie naozaj nevyhnutné. Každé nadbytočné kilo dole je však pre organizmus dobré. Či už ho zhodíte behaním alebo KetoMix diétou. Ak však chcete žiť zdravo, pohyb by ste do svojho časového rozvrhu zaradiť mali. Čo sa týka chudnutia brucha, sú vhodné predovšetkým vytrvalostné športy, ako je beh alebo jazda na bicykli. Často postačí napríklad zabudnúť na výťah alebo sa vybrať na svižnú prechádzku so psom. Skúste vynechať jednu zastávku autobusu a cestu, napríklad do práce či školy, prejdite pešo. Počíta sa každé jedno kilo dole. To znamená, že sa počíta akýkoľvek pohyb. 

Máte nejaké tipy, ktoré pri chudnutí v oblasti brucha naozaj pomôžu? 182782486_873670093184641_7561255553142074380_n

Je ich niekoľko. Začnem napríklad tým, že by ste sa mali vyhnúť alkoholu. Aj keď sa môže zdať, že alkohol a tuk spolu nesúvisia, ide o energetickú bombu. Tukové bunky z alkoholu sa najradšej usádzajú práve na bruchu. Dôsledne sledujte etikety na výrobkoch, ktoré kupujete. Aj keď sa obal môže tváriť zdravo, zloženie potraviny tomu zodpovedať nemusí. Dávajte pozor predovšetkým na množstvo cukrov. Ten je dnešnej dobe pridávaný všade, čo zdraviu a peknej postave rozhodne neprispieva. Maškrtenia sa však vzdávať nemusíte, len je potrebné vedieť, po čom môžete siahnuť. Napríklad práve spomínaný KetoMix ponúka aj čokolády, tyčinky, nachos alebo aj slané chipsy, ktoré sú v súlade s diétnymi zásadami. Jednoducho hľadajte a nenechajte sa zlákať reklamnými trikmi. 

Je ešte niečo, čo by ste nám v súvislosti s chudnutím brucha poradili?

Na chudnutie má veľký vplyv aj stres. Takže buďte v pohode. Ak aj máte nejakú tú pneumatiku okolo brucha, neznamená to, že ju tam musíte mať aj o pol roka. Nestresujte sa tým. Skočte rovnými nohami napríklad práve do ketónovej diéty a uvidíte, že zo seba budete mať radosť. Ak nechcete, necvičte. Ale verte mi, že sa po cvičení budete cítiť omnoho lepšie. Hormón šťastia, ktorý sa pri cvičení vyplavuje, sa o to postará. Tešte sa na to, keď si v pohode zapnete nohavice, ktoré už dlhý čas ležia na dne vašej skrine.


nahled magazin MP
Autor článku
Marie Petrovová

Zvídavost a láska k psaní ji dovedly k žurnalistice. Úspěšně vystudovala Akademii žurnalistiky a nových médií. Už během školy navštěvovala několik stáží v mediálních domech či České televizi. Tam se po absolutoriích rozhodla zakotvit. Nakonec ji osud dovedl k public relations a marketingu. Zůstala tak nadále věrná světu médií jen z druhé, pro ni barevnější, strany. Svůj čas nejraději tráví s rodinou a přáteli. Nejoblíbenější sportovní aktivitou je pro ni jóga, díky které může propojit ducha i těla. Své štěstí neustále objevuje v okamžicích.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €