Ketónová diéta a pohyb

Ak začínate s diétou a doposiaľ ste neboli zvyknutí pravidelne cvičiť, môžu vás myšlienky na pohyb odrádzať. Možno preto ste si vybrali KetoMix diétu, pretože jej pravidlá sú jednoduché a naozaj pri nej efektívne spaľujete tuk aj bez športovania.

Ketonová dieta a pohyb

Pravda je však taká, že aspoň malá aktivita je na udržanie dobrého zdravia nevyhnutná. Pohyb by ste teda nemali zanedbávať ani v priebehu tejto diéty. Ak ste doteraz neboli zvyknutí cvičiť alebo sa inak hýbať, na začiatku to nepreháňajte. Stačí svižnejšia prechádzka na čerstvom vzduchu, častejšie prechádzky so psom, práca v záhradke alebo ľahké naťahovacie cvičenia – založené napríklad na prvkoch jogy. Aby sa vám s cvičením dobre začínalo, pripravili sme pre vás seriál videí s názvom „Ponaťahuj si telo s KetoMixom“. Počas niekoľkých  minút vás naučíme správne dýchať a vďaka nenáročným cvikom si telo naozaj poriadne ponaťahujete.

Urobte si z pohybu spojenca

Ak chcete zdravšie žiť, zaraďte pohyb do vášho života na pravidelnej báze – urobte si z neho spojenca. Po diéte vám totiž práve pohyb môže dobre poslúžiť na to, aby ste si vašu vysnenú postavu udržali. Okrem toho je známe, že cvičenie prináša okrem fyzickej pohody aj tú psychickú. Pri športe alebo inej pohybovej aktivite sa vám totiž do tela začnú uvoľňovať endorfíny. Inak povedané – hormóny šťastia, ktoré navodzujú dobrú náladu a uvoľnenie. Pri pohybe sa teda zbavíte aj stresu. A to už za to stojí.

Pohyb a začiatok KetoMix diéty

V počiatku KetoMix diéty, kedy výrazne obmedzíte sacharidy a môžete pociťovať príznaky „keto chrípky“, je vhodné pohyb zaradiť iba striedmo. Aby ste svoje fyzické „nepohodlie“ ešte nezhoršovali. Vo chvíli, keď toto obdobie budete mať za sebou, začnite sa aspoň trošku hýbať. Tí zdatnejší môžu cvičiť bez obmedzení tak, ako boli doposiaľ zvyknutí. Vďaka pohybu podporíte výraznejšie spaľovanie tuku, preto môžete dosiahnuť lepšie výsledky za kratší čas.

Aký pohyb si vybrať?

Pri KetoMix diéte sa môžete venovať všetkým druhom aktivít –  podľa toho, aký je váš cieľ. Pre rýchlejšie spaľovanie väčšieho množstva tuku je skvelou voľbou aeróbna aktivita – napríklad svižná chôdza, nordic-walking alebo ľahký jogging. Zakázaný nie je ani silový tréning s veľkou záťažou, menším počtom opakovaní a väčšími prestávkami medzi sériami alebo objemový tréning s väčšou záťažou, opakovaním cvikov medzi 8 až 12 a kratšími prestávkami medzi sériami. Ak chcete rozvíjať svoju vytrvalosť, vrhnite sa do vysoko intenzívnych tréningov ako je napríklad HIIT alebo kardio tréning v strednej tepovej frekvencii.

Hýbať sa je dobré a je úplne jedno, do akého typu športu alebo pohybu sa pustíte. Dôležité je začať a vytrvať. 


nahled magazin MP
Autor článku
Marie Petrovová

Zvídavost a láska k psaní ji dovedly k žurnalistice. Úspěšně vystudovala Akademii žurnalistiky a nových médií. Už během školy navštěvovala několik stáží v mediálních domech či České televizi. Tam se po absolutoriích rozhodla zakotvit. Nakonec ji osud dovedl k public relations a marketingu. Zůstala tak nadále věrná světu médií jen z druhé, pro ni barevnější, strany. Svůj čas nejraději tráví s rodinou a přáteli. Nejoblíbenější sportovní aktivitou je pro ni jóga, díky které může propojit ducha i těla. Své štěstí neustále objevuje v okamžicích.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €