Čakanka alebo na čo je čakankový sirup?

Čakanka je až meter vysoká rastlina, ktorá patrí do čeľade hviezdicovitých. Jej latinský názov je Cichorium intybus a pochádza z oblasti Stredomoria. Čakanka sa pestuje pre svoje korene, ktoré majú mnoho zdravotných prínosov. Medzi najznámejšie produkty z čakanky patrí čakankový sirup, ktorý sa vyrába z koreňov tejto rastliny. Čakankový sirup má vynikajúcu chuť a je obľúbeným doplnkom k rôznym nápojom, vareniu, pečeniu alebo dochucovaniu.

 

Výroba čakankového sirupu

Čakankový sirup sa vyrába z koreňov čakanky, ktoré sú najprv očistené a nakrájané na menšie kúsky. Potom sa korene sušia a pražia, aby sa z nich získal extrakt. Tento extrakt sa následne zmieša s vodou a cukrom a varí sa na miernom ohni, kým nevznikne hustý sirup. Hotový sirup sa potom plní do fľaštičiek a môže byť skladovaný niekoľko mesiacov.

4Slim Čakankový sirup obsah:

 • Bez lepku,
 • bez laktózy,
 • bez pridaných cukrov,
 • vysoký obsah vlákniny,
 • neobsahuje konzervanty.

Zdravotné prínosy čakanky a čakankového sirupu

Čakanka a čakankový sirup by nám mali pomôcť s nasledujúcim. Medzi najvýznamnejšie patrí podpora trávenia a detoxikácie organizmu. Čakanka totiž obsahuje inulín, ktorý podporuje tvorbu prospešných baktérií v črevách a zlepšuje trávenie. Vďaka svojej detoxikačnej schopnosti potom čakanka pomáha vyplavovať z tela škodlivé látky a mala by tak znížiť riziko vzniku zápalových ochorení.

Ďalšie zdravotné prínosy, ktoré by čakanka a čakankový sirup mali mať

 • Zníženie hladiny cholesterolu v krvi.
 • Podpora funkcie pečene.
 • Zlepšenie krvného obehu.
 • Podpora imunitného systému.
 • Zníženie krvného tlaku.
 • Pomoc pri chudnutí.

Záver

Čakanka a čakankový sirup sú skvelým prírodným zdrojom napríklad minerálnych látok, vlákniny a horčíka. Obsahujú mnoho prospešných látok. Čakankový sirup je super voľbou pre väčšinu ľudí. Čakankové sirupy väčšinou neobsahujú tuky, lepok, laktózu ani pridané cukry. S čakankou a čakankovým sirupom tak môžete zlepšiť svoje trávenie, detoxikovať svoj organizmus, znížiť hladinu cholesterolu a krvného tlaku a posilniť svoj imunitný systém.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €