Aký vplyv má chudnutie na vlasy?

Pri redukcii váhy prechádza naše telo mnohými zmenami. Vplyv chudnutia na vlasy je jedným z aspektov, ktorý často prehliadame. Pritom si zasluhuje našu náležitú pozornosť.

Ak plánujete diétu a chcete problémom s vlasmi predchádzať, potom ste tu správne. V tomto článku sa budeme tiež zaoberať tým, ako chudnutie ovplyvňuje vlasy, ich kvalitu a aké riziká s chudnutím môžu súvisieť.

V boji proti vypadávaniu vlasov vám rozhodne pomôže kolagén. Skúste ten náš.

 

Vypadávanie vlasov

Na vypadávaní vlasov nie je nič zlé. Je úplne prirodzené, keď denne vypadne do cca sto vlasov. Za normálnych okolností nám stále dorastajú vlasy nové a dochádza tak k ich prirodzenej obnove. Pokiaľ ale vlasov padá viac, je potrebné pátrať po príčine. Aj toto číslo je samozrejme úplne individuálne.

Dôvodov, prečo vypadávajú vlasy, je mnoho. Nájsť príčinu je pomerne zložitá úloha.

 • Nedostatok železa. Ide o overený fakt, že nedostatok železa sa podpíše aj na stave vašich vlasov.. Železo sa dá našťastie ľahko dopĺňať. O jeho nedostatku ale mnohokrát ani nevieme. Riziko sa týka menštruujúcich žien, vegetariánov, vegánov, ale aj darcov krvi.
 • Nedostatok vitamínu B7.
 • Nedostatok zinku.
 • Stres a psychické problémy. Stres sa podľa mnohých výskumov považuje za jednu z najbežnejších príčin straty vlasov.
 • Nedostatok bielkovín a celkovo prijatej energie. Telo si pri nedostatku základných živín uprednostňuje vlastné správne fungovanie. Energiu použije na prežitie. Vlasy udržať nepotrebuje a ani ich nepotrebuje živiť.

Celkovo teda sčítané a podčiarknuté: Nedostatok dôležitých živín a vysoký stres môžu spôsobiť nadmerné vypadávanie vlasov, ich rednutie a nakoniec aj vznik plešatých miest.

Ako chudnutie ovplyvňuje vlasy

Jedným z dopadov chudnutia na vlasy je teda naozaj vypadávanie. Redukcia váhy sa na vlasoch môže prejaviť aj inak:

 • Oslabenie vlasov. Diéty s nízkym obsahom sacharidov a vyšším príjmom tukov môžu ísť ruka v ruke s nedostatkom vitamínu B a príjmom ďalších živín ako je zinok alebo biotín. Všetky spomínané látky sú pre vlasy dôležité.
 • Dehydratácia vlasov. Zle vedená diéta môže spôsobiť dehydratáciu tela, čo môže ovplyvniť aj hydratáciu vlasov. Vlasy sú suché, lámavé a krehké.
 • Zmeny v textúre. Niektoré ženy môžu pozorovať zmeny v textúre svojich vlasov. Môže sa stať, že vlasy budú menej lesklé a hladké.

Ako pri chudnutí zabrániť problémom s vlasmi

Hoci je chudnutie často príčinou vypadávania a zhoršenia kvality vlasov, dá sa s tým niečo robiť. Dodržujte niekoľko jednoduchých zásad a vlasy zostanú také, aké ste mali pred diétou.

 • Doprajte si stravu bohatú na živiny. Sústreďte sa na dostatok bielkovín v strave. Bielkoviny sú podstatnou zložkou ketogénnej diéty. Pritom tiež poskytujú vlasom dôležité aminokyseliny. Pravidelne dopĺňajte aj potraviny bohaté na vitamíny B, zinok a biotín. Dajte si orechy, semená, avokádo a tmavý listový zelený šalát.
 • Podporte fungovanie organizmu dostatkom tekutín. Uistite sa, že pijete dostatok vody, aby ste udržali hydratáciu tela aj vlasov.
 • Obmedzte stres. Skúste nájsť spôsoby, ako znížiť stres. Na začiatok treba jógou, meditáciou alebo relaxačným cvičením.
 • Vyhnite sa drastickým diétam. Čím menej kalórií za deň prijmete, tým viac vás budú trápiť vlasy.

Pokiaľ máte s vypadávaním vlasov problém a neviete, ako ho vyriešiť, zverte sa odborníkovi. Lekár vám odporučí vhodné doplnky stravy alebo začne pátrať po ďalších príčinách.

Pokiaľ potrebujete zatočiť s váhou, sú pre vás diéty dôležité. Vo väčšine prípadov stačí, keď budete mať na pamäti, že aj chudnutie má vplyv na vlasy. Pokiaľ k chudnutiu pristúpite s rozvahou a pokúsite sa rovno minimalizovať riziká napr. konzumáciou vhodných doplnkov, budete mať prakticky vyhrané.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €