5 mýtov o ketónovej diéte

Pre mnohých ľudí je ketónová diéta ešte stále neznámym pojmom. A čo ľudia nepoznajú, z toho majú väčšinou strach. Zo stravovaním to nie je inak. Dali sme dorhromady 5  najčastejších mýtov, ktoré nízkosacharidovú diétu sprevádzajú. A opýtali sme sa výživovej poradkyne Moniky Čermákovej, čo si o nich myslí. Poďte sa s nami pozrieť, ako to všetko v skutočnosti je.

3 spôsoby, ako zbaviť svoje telo jedovatých látok

1. Nie je to len o vysadení „bežných“ sladkostí

Pokiaľ chcete chudnúť rýchlo, len vysadiť sladkosti vám nepomôže. Aj keď aj to je samozrejme jeden z prospešných krokov k zníženiu váhy, na vytúženú postavu si pravdepodobne počkáte oveľa dlhšie. Čím rýchlejšie chcete schudnúť, tým väčší musí byť rozdiel medzi vaším príjmom a výdajom energie. Tento zákon nikdy neoobídete. Rozhodne by ste ale nemali hladovať alebo striktne obmedziť svoj jedálniček bezrozmyslu. Jediné, čo by ste pravdepodobne dosiahli, je strata svalovej hmoty, spomalili by ste si metabolizmus a koledovali si o jojo-efekt. Aby ste tomuto riziku predišli a zároveň aj rýchlo chudli, odporúčame vám chudnúť práve v ketóze. Takzvaná ketónová diéta umožňuje výrazne znížiť príjem kalórií a napriek tomu necítiť hlad ani neprísť o svaly.

2. Neohrozíte svoje zdravie

Jediné, čo je pre chudnutie v ketóze nutné urobiť, je obmedziť sacharidy v strave na 50 gramov denne. Avšak pre bežného človeka, ktorý sa výživou nezaoberá, odporúčame zvoliť odborne zostavenú ketónovú diétu, zloženú z proteínových potravín, určených práve pre tento druh stravovania. Tieto potraviny obsahujú všetko potrebné, aby vaše telo správne fungovalo - teda optimálne množstvo vitamínov, minerálnych látok, vlákniny i bielkovín. Neohrozujete tak svoje zdravie nesprávne zostavenou diétou a máte istotu, že výsledok príde.

3. Pri chudnutí v ketóze nehladujete

Veľkou výhodou ketónovej diéty je, že nemáte hlad a pociťujete dostatok energie. V ketóze jednoducho prinútite telo používať ako palivo vaše tukové zásoby. Pri chudnutí s KetoMixom jete 5 krát denne a svoj každodenný jedálniček dopĺňate ešte o 500 gramov zeleniny. Každé KetoMix jedlo má rovnaké nutričné hodnoty, takže i v situácii, že si napríklad dáte len rýchly kokteil, pocit hladu sa nedostaví. Výhodou proteínovej diéty, ako sa ketónová diéta tiež niekedy nazýva, je už spomínaný rýchly úbytok kíl bez pocitu hladu.

4. Nebrzdí vás príprava jedla 

Ak sa rozhodnete pre odborne zostavené jedlá KetoMix, veľkou výhodou bude pre vás ich rýchlosť prípravy. V kuchyni strávite maximálne dve minúty a niekedy ani kuchyňu potrebovať nebudete, ak si zo širokej ponuky vyberiete napríklad proteínové tyčinky alebo koktaily. Úsporu času oceňujú hlavne mamičky na materskej alebo pracovne vyťažení ľudia, ktorí sa od pracovného stola takmer nepohnú. Práve pre nich býva najčastejším problémom schudnúť, pretože nestíhajú správne jesť a príprava zdravého jedla ich zdržuje.

5. Obávaný jojo efekt

Je častým dôvodom, prečo sa mnoho žien tejto diéty obáva. Je dôležité si uvedomiť, že za jojo efekt nemôže žiadna z existujúcich diét, ale to, ako vyzerá vaše stravovanie po diéte. Našťastie KetoMix pripravuje svojich klientov aj na dobu po diéte, za čo si tejto firmy veľmi cením. Počas diéty sa naučíte pravidelne jesť, orientovať sa v základných živinách, zaraďovať do jedálnička dostatok zeleniny, pravidelne piť, maškrtiť bez cukru a hlavne nad stravou premýšľať inak. Takže kto chce, váhu si udrží.


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €