Proteínové nápoje

Ak sa pustíte do proteínovej (bielkovinovej diéty), určite sa stretnete s produktami, ktorým sa hovorí proteínové nápoje. Nemusíte sa báť, že také nápoje popíjajú len svalovci v posilňovniach. Na chudnutie sú totiž úplne ideálne. Spomínaný nápoj dodá telu potrebnú dávku proteínov bez toho, aby ho zahltil zbytočnými kalóriami.

Predovšetkým ženy mávajú strach, že im po pravidelnom pití môžu príliš narásť svaly. Vďaka vyváženému diétnemu plánu sú však obavy zbytočné, pretože proteíny naopak podporujú proces chudnutia.

Ktoré proteíny sú tie pravé?

Kvalitný proteínový prášok spoznáte podľa zloženia a nutričnej hodnoty. Najčastejšie sú tieto nápoje vyrábané zo srvátkového či sójového proteínu. Sú rovnako plnohodnotné ako proteíny živočíšneho pôvodu (tie bývajú vyrábané z kazeínu - kravského mlieka). Nápoje, ktoré sú vyrábané z rastlinného proteínu, bývajú však ľahšie stráviteľné ako produkty živočíšneho pôvodu. Zároveň sú vhodné aj pre vegánov.

Vitamíny a ďalšie živiny

Keď nápoj nahrádza plnohodnotné jedlo, mal by byť rovnako obohatený o vlákninu, vitamíny a ďalšie potrebné živiny. Naopak by sme v ňom nemali nájsť žiadne sladidlá, farbivá, konzervanty a iné chemické prísady. Okrem toho kvalitné proteínové nápoje neobsahujú ani lepok a bývajú obohacované ešte ďalšími zložkami. Pridávajú sa do nich rôzne semienka, ktoré sú rovnako bohaté na proteíny, a navyše podporujú funkciu mozgu. Ďalej sú to napríklad vitamíny na posilnenie imunity či kyselina fenolová pre jej antioxidačné účinky.

Hladu sa báť nemusíte

Pri proteínovej diéte tvoria práve nápoje jednu z hlavných zložiek jedálnička (okrem polievok, omeliet a kaší). Určite mnohým z vás napadne, či ich taký nápoj dostatočne zasýti a nebude ich pri chudnutí trápiť pocit hladu. Našťastie sú tieto obavy zbytočné. Proteíny vzbudzujú pocit sýtosti, ktorý dlho vydrží vďaka nízkemu glykemickému indexu. Navyše po pár dňoch tejto diéty sa telo dostáva do stavu tzv. ketózy, ktorá má na svedomí úbytok tukov, dobrú náladu, príval energie a stratu chuti na sladké či iné nezdravé maškrty. Do niektorých nápojov sa pridávajú aj rôzne prírodné zložky, ktoré pocit sýtosti predĺžia. Reč je napríklad o glukomanáne.

Výhody proteínového nápoja

Okrem toho, že vás tento nápoj zasýti, má ešte iné praktické výhody. Jednou z nich je to, že si ho môžete vziať všade so sebou. Príprava je totiž veľmi jednoduchá. Stačí odmerkou nabrať dané množstvo prášku, zaliať vodou a dôkladne rozmiešať. Potom už si môžete len pochutnávať. Prášok si môžete odsypať a vziať so sebou napríklad do práce alebo na cesty, keď viete, že nebudete mať čas na prípravu zložitejšieho jedla. Popíjať sa dá na poradách, vo vlaku či inom dopravnom prostriedku. Stačí si zaobstarať vhodnú fľašu.

Ďalšou výhodou proteínových nápojov je fakt, že nemusíte mať strach o svoju svalovú hmotu. Pri niektorých diétach býva problém v tom, že namiesto tukov chudnú práve svaly, čo nie je v žiadnom prípade žiaduce. Keďže proteínové nápoje telu nedodávajú žiadne sacharidy a cukry, musí sa telo sústrediť na spaľovanie tukov, takže dodané proteíny svaly chránia.

Dajte si, na čo máte práve chuť

Proteínová diéta sa väčšinou drží niekoľko týždňov. Je preto zrejmé, že je potrebná veľká variácia chutí všetkých diétnych potravín, aby sa ich človek po chvíli „neprejedol“ a diéta by ho prestala baviť. Preto máme pre vás možnosť vybrať si pri proteínových nápojoch z niekoľkých príchutí. Vyrábajú sa väčšinou s príchuťou ovocia ako je jahoda či lesné plody, máte k dispozícii však aj príchuť kávy, čokolády, vanilky, a dokonca aj kokosu. Výhodné je, že k proteínovému prášku stačí dokúpiť len vybranú a pri jeho príprave všetko zmiešať.


98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €