Proteínové nápoje

Pokiaľ sa pustíte do proteínovej (bielkovinovej diéty), určite sa stretnete s niečím, čomu sa hovorí proteínové nápoje. Nemusíte sa báť, že také nápoje popíjajú len svalovci v posilňovniach, pre chudnutie sú totiž priamo ideálneSpomínaný nápoj dodá telu potrebnú dávku proteínov, bez toho aby ho zahltil zbytočnými kalóriami.

Predovšetkým ženy mávajú strach, že im po pravidelnom pití môžu príliš rásť svaly. Vďaka vyváženému diétnemu plánu sú však obavy zbytočné, proteíny totiž naopak podporujú proces chudnutia.

 

Ktoré proteíny sú tie pravé?

Kvalitný proteínový prášok poznáte podľa zloženia a nutričnej hodnoty. Najčastejšie sú tieto nápoje vyrábané zo srvátkového či sójového proteínu. Sú rovnako plnohodnotné ako proteíny živočíšneho pôvodu (tie bývajú vyrábané z kazeínu - z kravského mlieka). Nápoje, ktoré sú vyrábané z rastlinného proteínu, bývajú však lepšie stráviteľné, ako tomu je u produktov živočíšneho pôvodu. Zároveň sú tiež vhodné aj pre vegánov.

 

Vitamíny a ďalšie živiny

Pokiaľ nahradzuje nápoj plnohodnotné jedlo, mal by byť rovnako obohatený o vlákninu, vitamíny a ďalšie potrebné živiny. Naopak by sme v ňom nemali nájsť žiadne sladidlá, farbivá, konzervanty a iné chemické prísady. Okrem toho kvalitné proteínové nápoje neobsahujú ani lepok a bývajú obohacované ešte ďalšími zložkami. Napríklad sa pridávajú rôzne semienka, ktoré sú rovnako bohaté na proteíny a navyše podporujú funkciu mozgu. Ďalej sú to napríklad vitamíny pre posilnenie imunity či kyselina fenolová pre jej antioxidačné účinky.

 

Hladu sa báť nemusíte

Pri proteínovej diéte tvoria práve nápoje jednu z hlavných zložiek jedálnička (okrem polievok, omelety a kaší). Určite tak mnohých napadne, či ich taký nápoj dostatočne zasýti a nebude ich pri chudnutí trápiť pocit hladu. Našťastie sú tieto obavy zbytočné. Proteíny vzbudzujú pocit sýtosti, ktorý dlho vydrží vďaka nízkemu glykemickému indexu. Navyše po pár dňoch tejto diéty sa telo dostáva do stavu tzv. ketózy, ktorá má na svedomí okrem úbytku tukov tiež dobrú náladu, príval energie a rovnako stratu chuti na sladké či iné nezdravé maškrty. Do niektorých nápojov sa tiež pridávajú rôzne prírodné zložky, ktoré pocit sýtosti predĺžia. Reč je napríklad o glukomane.

 

Výhody proteínového nápoja

Okrem toho, že vás tento nápoj zasýti, má ešte iné, vcelku praktické výhody. Jednou z nich je bez debaty to, že si ho môžete vziať všade so sebou. Príprava je totiž veľmi jednoduchá. Stačí odmerkou nabrať dané množstvo prášku, zaliať vodou a dôkladne rozmiešať. Potom už si môžete len pochutnávať. Prášok si je možné odsypať a vziať si ho napríklad do práce alebo na cesty, keď viete, že nebudete mať čas na prípravu zložitejšieho jedla. Popíjať sa dá aj na poradách alebo napríklad vo vlaku. Stačí si zaobstarať vhodnú fľašu.

 

Ďalšou výhodou proteínových nápojov je fakt, že nemusíte mať strach o svoju svalovú hmotu. Pri niektorých diétach býva problém v tom, že namiesto tukov chudnú práve svaly, čo nie je v žiadnom prípade žiaduce. Ale pretože proteínové nápoje telu nedodávajú žiadne sacharidy a cukry, zameriavajú sa tak na pálenie tukov a dodané proteíny naopak chránia svaly.

 

Dajte si, na čo máte práve chuť

Proteínová diéta sa väčšinou drží niekoľko týždňov. Je preto zrejmé, že je potrebná veľká variácia chutí všetkých diétnych potravín, aby sa ich človek po chvíli „neprejedol“ a diéta by ho prestala baviť. Aj preto si je možné aj u proteínových nápojov KetoMix vybrať z niekoľkých príchutí. Vyrábajú sa väčšinou s príchuťou ovocia ako je jahoda či lesné plody, dostanete však aj príchuť kávy, čokolády, vanilky a dokonca aj kokosu. Výhodné je, že k proteínovému prášku stačí dokúpiť len príchuť podľa chuti a pri príprave všetko zmiešať.

93 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 198 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás a popýšte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #letosjinakZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

ZAREGISTROVAŤ SA

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 7 700 členov

Prečítajte si príbehy našich zákazníčok. Inšpirujte sa.

Naozaj to funguje? Desaťtisíc našich spokojných zákazníkov hovorí áno!

Vysnívaná váha
za mesiac

"Chudnutie s KetoMixom bolo rýchle a pohodlné. Už za mesiac som sa dostala na svoju vysnívanú váhu."

Mahulena Bočanová, herečka a moderátorka

Prečítať celý príbeh

Možnosti dopravy

Geis
3 €
Zásielkovňa
2 €