Ktoré potraviny sú počas keto diéty vhodné, a ktorým sa naopak vyhnúť?

Ketónová diéta sa nelíši od iných diét v tom, že nebudete mať prístup k svojim obľúbeným potravinám. Aj tu si musíte dať pozor na to, čo jete. Premýšľali ste napríklad na tým, či môžete konzumovať svoje obľúbené syry alebo banány? Ketónová diéta sa riadi niekoľkými pravidlami, aby bola čo najúspešnejšia pre dosiahnutie vášho ideálneho tela. Nižšie sa dozviete, aké potraviny by mali byť súčasťou vašej keto diéty a na ktoré by ste mali radšej zabudnúť. Nie je potrebné hladovať, diéta má množstvo chutných možností!

Na sladkosti aj ovocie zabudnite 

Bude to pre vás pravdepodobne známa informácia, že ak sa rozhodnete pre proteínovú diétu, musíte vylúčiť všetky sladkosti a sladké nápoje, vrátane 100% ovocných džúsov. Vyhnite sa čokoláde, zákuskom, sladeným limonádam a ďalším cukrovinkám. Taktiež obmedzte konzumáciu ovocia, pretože aj keď je zdravé a plné vitamínov, obsahuje vysoké množstvo sacharidov, ktoré sa snažíme pri tejto diéte obmedziť.

S alkoholom veľmi striedmo 

Na rozdiel od sladkostí nie je alkohol v malom množstve pre telo škodlivý. Naopak, malé množstvo alkoholu každý deň dokonca telu prospieva. Avšak, čo nášmu chudnutiu neprospieva, je konzumácia alkoholu. Obsahuje pomerne vysoké množstvo zvyškového cukru a môže spôsobiť stratu svalovej hmoty, čo v priebehu ketónovej diéty nechceme. Preto sa radšej alkoholu vyhnite.

S korením buďte opatrní 

Odporúčame dôkladne čítať etikety koreniacich zmesí, pretože niektoré môžu obsahovať veľké množstvo cukru a nezdravých tukov. Na druhej strane, použitie soli, čierneho korenia a čerstvých byliniek v primeranom množstve (až 5 g denne) môže pridať chuť vášmu jedlu bez toho, aby to malo negatívny dosah na vaše zdravie.

Mäso a vajcia rozhodne áno 

Ryby sú pre ľudské zdravie prospešné, a preto by mali byť súčasťou vašej stravy. Ak sa rozhodnete pre červené mäso alebo hydinu, alebo tučnejší druh ryby, neurobíte nič zlé. Nebojte sa ani konzumácie vajec, pretože mýtus o ich vplyve na zvyšovanie cholesterolu bol už dávno vyvrátený. Sú dokonca odporúčané v rámci keto diéty.

A čo tie tuky? 

Zdravé tuky sú pre telo nevyhnutné, ale výber správneho typu tuku hrá kľúčovú rolu. Namiesto priemyselne vyrábaných rastlinných olejov, majonéz a nátierok by ste mali do svojho jedálnička zahrnúť kvalitný extra panenský olivový olej, kokosový alebo avokádový olej.

Zhrňme si to 

Ketónová diéta je založená na vysokom príjme bielkovín a nízkom príjme sacharidov, preto sa často označuje ako proteínová alebo nízkosacharidová diéta. Pre úspešné dodržanie tejto diéty je potrebné obmedziť konzumáciu potravín s vysokým obsahom sacharidov a zamerať sa na potraviny bohaté na kvalitné bielkoviny a tuky.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €