Žemle s tvarohovou nátierkou


Chystáte sa na posedenie s priateľmi alebo jednoducho iba potrebujete tip na rýchlu nízkosacharidovú desiatu? Vsaďte na náš recept – žemličky s tvarohovou nátierkou.

Jedlo je vhodné už od 1. fázy ketónovej diéty.

recept_housky_housticky_3

Čo budete potrebovať (1 porcia):

Od 1. fázy

  • 1 odmerku KetoMix žemlí,
  • vodu,
  • soľ a mleté čierne korenie,
  • jarnú cibuľku,
  • pažítku,
  • nízkotučný tvaroh.

Postup

1 odmerku KetoMix žemlí rozmiešajte s vodou. Z tuhého cesta vytvarujte guličky a osoľte. Pečte na plechu s papierom na pečenie 20 minút pri teplote 170 °C. Nakrájajte jarnú cibuľku. Tvaroh osoľte a zmiešajte s nakrájanou jarnou cibuľkou. Pridajte čerstvo zomleté čierne korenie. Pripravte si nakrájanú pažítku. Žemľu si nakrájajte na plátky a potrite ju tvarohovou nátierkou, posypte nakrájanou pažítkou.


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás a popíšte sa fotkami vašich receptov, a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €