Lososový špíz


Recept na lososový špíz. Jedlo je vhodné už od 2. fázy ketónovej diéty.

salmon-1238662_1920

Jedlo je vhodné už od 2. fázy ketónovej diéty.

Čo budete potrebovať:

  • 150 g lososa,
  • 4 cherry paradajky,
  • 50 g cibule,
  • citrón,
  • rozmarín,
  • tenký plátok masla.

Postup

Lososa nakrájajte na kocky vo veľkosti asi 3×3 cm. Ak ho máte s kožou, je potrebné vopred kožu odstrániť. Nezabudnite ho zbaviť kostí. Cibuľu nakrájajte na plátky taktiež vo veľkosti 3×3 cm. Paradajky umyte. Citrón taktiež umyte a aj so šupkou ho nakrájajte na podobné plátky. Na ihlu alebo špajľu dávajte postupne kus lososa, citróna, paradajky a cibule. Ihly vložte do pekáča a pridajte maslo a trošku vody. Špíz posypte rozmarínom, najlepšie čerstvým. Pekáč prikryte vekom alebo alobalom. Pečte v rúre pri teplote 180 °C približne 30 minút. Posledných 5 minút pečte odokryté. Podávajte so zeleninovým šalátom. 


monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás a popíšte sa fotkami vašich receptov, a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €