Pečeňová diéta vráti vašu pečeň aj organizmus späť do kondície

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v našom tele. Pokiaľ správne nefunguje, nabaľujú sa zdravotné problémy jeden na druhý. Aby sa vrátila späť do kondície po prekonaných chorobách a aj ako prevencia, pomôže jej pečeňová diéta.

Imunita, vitamíny aj premena živín na energiu

Nie nadarmo je pečeň považovaná za jeden z najdôležitejších orgánov ľudského tela. Počas minúty v nej pretečú až dva litre krvi. Dokáže prečistiť telo od jedovatých látok a premeniť živiny na energiu. Produkuje žlč a ukladá železo, glykogén a niektoré z vitamínov a minerálov dôležitých pre naše telo. To je iba základný zoznam funkcií, ktoré sú pre pečeň typické. Aby sme žili v zdravom tele, je zásadná dostatočná starostlivosť o tento orgán. A to nielen vo chvíli, keď nám pečeňovú diétu stanoví lekár.

Pri diéte stačí dodržiavať základné pravidlá

Lekári v ordináciách pečeňovú diétu najčastejšie odporúčajú pacientom, ktorí prekonali žltačku alebo mononukleózu. Do zhoršeného stavu sa pečeň môže dostať aj kvôli zlej životospráve a nedostatku pohybu. Príčinou diéty je často aj steatóza pečene, kedy dochádza k stučneniu orgánu.

Aby sa pečeň dostala späť do kondície, je potrebné diétu striktne dodržiavať po dobu niekoľkých mesiacov. V niektorých prípadoch až jeden rok. Rovnako ako pri ďalších diétach, aj táto má prísne stanovené potraviny, ktoré je možné konzumovať, a ktorým je naopak nutné sa oblúkom vyhnúť. Všeobecne platí, že nášmu telu škodí alkohol, cigarety a potraviny bohaté na cukry a trans mastné kyseliny. Existujú ale aj ďalšie potraviny a nápoje. Pečeňová diéta, čo nejesť:

 • jedlo z fast foodu - obsahuje veľké množstvo solí, tukov a konzervantov,
 • červené a spracované mäso, tučné mäso - všeobecne zaťažuje pečeň,
 • sladké nápoje a potraviny s vysokým obsahom cukru.

Rovnako, ako sú stanovené zakázané potraviny, existuje aj zoznam pečeňovej diéty, čo jesť. V primeranej miere je možné konzumovať:

 • rôzne spracované druhy chudého mäsa - kuracie, morčacie či králičie mäso,
 • nízkotučné a polotučné mliečne výrobky,
 • ovocie v čerstvom stave a zelenina - napríklad mrkva, zeler, paradajky, brokolica, čínska kapusta alebo patizón,
 • korenie, ktoré nie je pikantné,
 • pečivo z predchádzajúceho dňa.

S diétou ide ruka v ruke zdravý životný štýl

Najjednoduchším spôsobom, ako sa s pečeňovou diétou vysporiadať, je úplná zmena životného štýlu. Ak nie ste nútení diétu držať, ale chcete svoju pečeň vrátiť späť do kondície, existuje mnoho spôsobov, ako závažnému ochoreniu pečene predchádzať:

 • obmedzenie konzumácie alkoholu na minimum,
 • dodržiavanie zdravého životného štýlu,
 • dostatok pravidelného pohybu,
 • obmedzená konzumácia cukrov a nasýtených tukov.

Diétny režim vaše telo bohato odmení

Zvýšenie kvality pečene zlepšuje funkciu celého tela, ktoré sa tak vracia späť do lepšej kondície. Telo sa zbavuje škodlivín a kvalita pečene podporuje detoxikáciu a zvyšuje imunitu organizmu. Vďaka tomu vznikajú pre telo ďalšie blahodárne účinky:

 • Celkové zlepšenie zdravia ľudského organizmu - zdravý životný štýl a pečeňová diéta prispievajú k správnej funkcii metabolizmu a znižujú riziko rôznych ochorení. Napríklad obezity, cukrovky alebo srdcových problémov.
 • Zlepšenie psychického aj fyzického stavu človeka – predovšetkým vyvážená strava a dostatok živín prispievajú k zvýšeniu fyzickej energie a navodeniu psychickej pohody.
 • Podpora tráviaceho zdravia - nielen pečeň, ale aj tráviaci trakt je diétou pozitívne ovplyvnený. Pomáha napríklad pri zápche, problémoch s črevom alebo pri nadúvaní.

Pokiaľ sa o svoju pečeň chcete starať preventívne či máte iba drobné problémy, starostlivosť zaistí aj správne nastavená keto diéta. Tá pečeň regeneruje a chráni pred negatívnymi vplyvmi okolia. K zlepšeniu stavu pečene prispejú aj ďalšie účinky keto diéty, medzi ktoré patrí očista organizmu a podpora správnej činnosti tráviaceho systému.

98 %zákazníkov náš obchod odporúča zo 387 recenzií na Heureka.sk

Sledujte nás, pochváľte sa fotkami vašich receptov a hlavne výsledkov. #ketomixskZobraziť profil

Nemáte ešte účet?

Zaregistrujte sa a získajte veľa výhod:

Darček k narodeninám - nezabudnite vyplniť dátum svojho narodenia

Zľava z opakovaných nákupov

Prehľad všetkých vašich objednávok

Rýchla opakovaná objednávka

Nemusíte vyplňovať svoje údaje

Registrovať sa

Nebudete na to sami!

Tisíce ľudí ako ste vy tu zdieľa svoje výsledky, motivujú sa navzájom a naši výživoví poradcovia Vám tu zodpovedia všetky Vaše otázky. Využite podpory od ostatných a začnite chudnúť už dnes!

PRIDAŤ SA DO SKUPINY

ČLENOVIA viac ako 16 000 členov

Možnosti dopravy

DPD
4,40 €
Zásielkovňa
3,50 €